Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta MagicColor 2550 - Drukarka nie wykrywa tonera

mza99 12 Jan 2015 13:35 1428 5
    mza99
    Level 8  
    witam,
    mam problem z ww drukarką. Na wyświetlaczu drukarki pojawił się komunikat "Missing CYAN toner". Wiedziałem, że toner jest na wykończeniu, więc zamówiłem nowy. Włożyłem nowy toner jednak cały czas ten sam komunikat. Poza tym drukarka wydaje dziwne dźwięki przy obrocie bębna. Gdy z poziomu menu próbuję ustawić wymianę tonera niebieskiego, otrzymuje komunikat, że nie można obrócić bębna. Dzwoniłem do firmy która mi sprzedała toner i stwierdzili, że możliwe, że spaliłem chip. Wysłali mi nowy, wymieniłem ale problem niestety nie znika.
    Czy ktoś może mi coś poradzić?
    Spec_Druk
    Level 17  
    Wyjmij wszystkie tonery i moduł bębna. Następnie przeczyść wszystkie styki elektrycznego do kaset na karuzeli. Obowiązkowo przeczyść również styki na stopce z lewej strony na dole, która dotyka chipów zliczających. Jeśli to nie pomoże to być może chip na kasecie, którą kupiłeś nie chce działać z Twoją drukarką. Kup wtedy sam chip na internecie.
    mza99
    Level 8  
    Dzięki. Wyczyściłem środek jednak cały czas to samo. Teraz zauważyłem, że po włączeniu gdy wyświetla się komunikat Cyan tonner missing, , gdy zrobię strzałką w bok to drukarka pokazuje po kolei, że nie ma żadnego tonera: żółtego, czarnego, czerwonego. Czy to może być wina chipa przy niebieskim tonerze, że nie widzi pozostałych czy raczej jakiś inny problem?
  • Helpful post
    -dudus-
    Level 21  
    Witam
    Jeśli nie rozpoznaje wszystkich tonerów to najprawdopodobniej odpowiedzialny za to jest czujnik zczytujący czipów.
    Mieści się on pod karuzelą z tonerami po lewej stronie łatwo zlokalizować patrząc na umiejscowienie czipów. Jest on na uchylnej dźwigni i podnosi się tylko kiedy jest nad nim czip, zsynchronizowane z karuzelą. Żeby sprawdzić czy się podnosi wystarczy wcisnąć dźwignię odblokowującą karuzele i nią kręcić. Dźwignia odblokowująca karuzelę znajduje się w tym zaznaczonym otworze.
    Czujnik sprawdź czy są blaszki całe i czy wszystkie mają przejście elektryczne. Podłączony jest złączem 3pinowym każdy pin łączy się z jedną blaszką.
    Powodzenia
    mza99
    Level 8  
    Dzięki. Jedna z blaszek jest wduszona, więc pewnie przez to są problemy.
    mza99
    Level 8  
    Problem udało się usunąć. Trzeba było wyciągnąć jedną blaszkę w czujniku i drukarka śmiga. Dzięki!!!