Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 2.0 HDI 2007 - Falowanie / szarpanie obrotów i czasem gaśnie na luzi

12 Sty 2015 15:25 4311 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,
    Pisze tutaj bo nie mogę nic znaleźć w necie.

Samochód Peugeot 407 2.0 HDI 2007 r.
    Zaczęło się od tego że czasem szarpał na luzie tzn. obroty falowały między 800-1000 obrotów szarpiąc przy tym tak że aż czuć było siedząc w samochodzie. Problem czasami występował a czasami nie, tzn były dni że wszystko dobrze działało a były też takie że potrafił zgasnąć.
    teraz falowanie już mi nie przeszkadza ponieważ kilka dni temu samochód zaczął mi gasnąć po wciśnięciu sprzęgła przy dojeżdżaniu do skrzyżowania. Po ponownym odpaleniu przygazowałem go ruszyłem, sprzęgło i znowu zgasł. Sytuacja powtarza się przez kilka minut i nagle po odpaleniu wszystko działa idealnie. Silnik równo pracuje. Dzisiaj jechałem do pracy ok 5 km i wszystko było ok oprócz falowania tzn nie gasnął przy wysprzęgleniu.
    Po podłączeniu komputera pojawia się błąd jak w temacie tzn:

P1434 - pompa domieszek, obwód otwarty zwarcie do 12V

Samochód jak jedzie to wszystko jest ok ale na luzie szarpią obroty i czasami po wysprzęgleniu gaśnie.
    Olej , filtr powietrza i paliwa wymienione tydzień temu.

Proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    witam mam ten sam problem 407 hdi automat na wolnych szarpanie gasnięcie po wciśnięciu gazu do oporu wszystko ok pomocy
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 1  
    Nie mogłem się zalogować więc założyłem nowe konto żeby ci odpowiedzieć.

Przekaźnik pompy wysokiego ciśnienia paliwa.

Mój mechanik 2 tygodnie diagnozował aż znalazł. Sprawdzał wszystko od egr po regeneracje wtrysków i pomogła dopiero wymiana tego przekaźnika. Od wymiany minął już prawie rok i wszystko jest ok.