Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento 900 - Nagle przestało działać kilka urządzeń

12 Sty 2015 15:50 1605 8
  • Poziom 8  
    Witam. Dziś rano żona wsiada do swojego Seicenta 900 z 2003r i pojawił się problem. Po odpaleniu przestały działać światła mijania, wycieraczki, nadmuch do środka, el. szyby. Może coś jeszcze czego nie wyczaiłem. Reszta działa. Sprawdzałem bezpieczniki koło kierownicy i są ok. Są tam też 2 czarne przekaźniki oba takie same, 1 czerwony, 1 kostka niebieska. Może to któryś z tych przekaźników? Od czego każdy z nich? Może szukać gdzieś indziej? Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    djmartin1981 napisał:
    Może szukać gdzieś indziej?

Szukać w instrukcji obsługi auta - masz tam opisane wszystkie bezpieczniki, przekaźniki wraz z pełnionymi funkcjami.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    Mam oryginalną książkę do tego auta i tam nie ma nic o przekaźnikach. Owszem bezpieczniki wyjaśnione ale do czego poszczególne przekaźniki to tego nie ma. Dlatego pytam tu. Podejrzewam ze to padł czerwony przekaźnik gdyż jest najmocniejszy bo to 30 a padły urządzenia które pobierają najwięcej prądu. Nie znam się za bardzo na tym. Może przyczyna wogóle w innym miejscu.
  • Poziom 12  
    Sprawdź bezpiecznik obok Akumulatora.
  • Poziom 8  
    jeśli Ci chodzi o tą małą puszeczkę za aku to jest tam ok. Są tam takie duże bezpieczniki jeśli dobrze pamiętam 40 i 60.
  • Poziom 12  
    zasilanie idzie przez bezpiecznik 60A później do skrzynki bezpiecznikowej wewnątrz samochodu zasilając poszczególne przekaźniki. Zaczynając od tego czerwonego 30A. Który jest sterowany z kostki stacyjki.I w takiej kolejności zacząłbym naprawę.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Zobacz bezpiecznik F12 odpowiedzialny za zasilanie cewek przekaźników i F13 (światła)a jeśli nie one to kostka stacyjki i raczej będzie to jeśli i światła mijania nie świecą w ogóle. Z tyłu skrzynki bezpieczników przewodem grubym żółtoniebieskim powinno być przekazywane napięcie plus akumulatora po kluczyku w stacyjce na MAR jeśli nie ma to przerwa w przewodzie lub rzeczona kostka stacyjki. Jeśli podasz bezpośrednio na te bezpieczniki (z tyłu skrzynki) napięcie to zapewne i światła i nadmuch będą
  • Poziom 8  
    Jak się okazało padła kostka w stacyjce. Po odpaleniu auta cofałem kluczyk, dosłownie o 2 mm i wszystko zaczęło działać, gdy popchałem kluczyk do prawidłowej pozycji awaria powracała. Jeśli możecie to bym prosił o linka z fotką takiej kostki, rozkręcę i będę szukać podobnej. Myślę, że sam wymienię. Dziękuję i pozdrawiam.