Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a4 1.6 benzyna-gaz 95r pali sie bezpicznik od pompy paliwa

12 Sty 2015 16:45 921 4
  • Poziom 2  
    Witam potrzebuje pomocy.Pali mi sie bezpiecznik 29 czyli pewnie od pompy paliwa i nie moge odpalic a jak juz wymienie to po przejechaniu 20 czasami 50 km pali sie i auto gasnie a jak przełącze na gaz normalnie jedzie .Co moze byc nie tak wg sie nie znam na mechanice a jestem za granica;/
  • Moderator Samochody
    Część diagnozy już masz za sobą, więc jak się przyłożysz to jest szansa że znajdziesz przyczynę.
    Przez ten bezpiecznik faktycznie zasilana jest pompa paliwa, i tylko ona. Więc możliwości są tylko 2, albo sama pompa uszkodzona albo na przewodach gdzieś zwiera.
  • Poziom 2  
    wyczytałem ze bezpiecznik 29 jest od sterowania silnikiem i on mi sie pali po przejechaniu wiekszej odległosci a jak przełącze na gaz to smiga. Bezpiecznik 28 jest od pompy paliwa i czy teraz pompa paliwa czy cos inne ?
  • Moderator Samochody
    Mój błąd, byłem pewny że chodzi o 28.
    Co do przepalania 29 to najbardziej podejrzana będzie grzałka sondy lambda, ale on nie unieruchomi silnika, chyba że gazownicy się tam podpięli.
  • Poziom 2  
    własnie gdy wymienie bezpiecznik to pali normalnie ;/ a jak sie spali to gasnie no chyba ze jade na gazie wtedy nie ;/ tez słyszałem takie piszczenie od tej pompki ;/ albo gdy zgasze samochód to slychac w zbiorniki takie syczenie przez około 10 sekund wczesnije tego nie bylo.