Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Integra 32 - Dwie czujki na jednym kabelku instalacyjnym

zybex 12 Jan 2015 16:53 4014 9
Optex
    zybex
    Helpful for users
    W nowym domku elektrycy poza typową instalacją elektryczną rozprowadzili przy okazji instalację do systemu alarmowego. Na parterze przewody do czujek poprowadzili w ten sposób, że jeden kabelek idzie do dwóch czujek. Żeby każda z czujek była traktowana przez system alarmowy jako niezależna zdecydowałem się na takie ich połączenie jak na załączonym obrazku. Głównie chodziło o czujkę w wiatrołapie (zwłoka na wejście i podanie kodu), która powinna być niezależna.
    Czytałem o zaciskach EOL, sprawdziłem też na płytce czujki (Bingo) i są one zaciskami pomocniczymi. Chcę je wykorzystać aby mieć "ład" w czujce?

Satel Integra 32 - Dwie czujki na jednym kabelku instalacyjnym
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    zybex
    Helpful for users
    Aby nie zakładać nowego tematu zapytam o jeszcze inną kwestię. Chodzi o to, że w wiatrołapie będzie manipulator i rzecz jasna możliwość wejścia za zwłoką. Jak poradzić sobie z garażem, który łączy się drzwiami wewnętrznymi z wiatrołapem. Jak wjechać samochodem aby nie wywołać alarmu w garażu i mieć też czas na wejście do domu tymi drzwiami wewnętrznymi. Chodzi o to, że jak wejdę przez drzwi wejściowe a samochód zostanie przed garażem to sprawa jest oczywista.
    czy w garażu też dać czujkę, czy też dodatkowy manipulator czy tylko kontaktron przy bramie segmentowej? Jak to skonfigurować?
    suworow
    Admin of Property security
    Co to się wyrabia Zybex wziął się za system alarmowy..... Jaką planujesz/ masz centralę, czy w tym garażu są okna?
    Pozdrawiam
    zybex
    Helpful for users
    W garażu nie ma żadnych okien. Jedynie brama segmentowa otwierana pilotem. Nie chciałbym wykorzystywać dodatkowych przycisków pilota do wyłączenia alarmu, bo to zawsze jakieś ryzyko.
    jkm73
    Level 21  
    Można dać na bramę garażową kontaktron jako linia wej/wyj a reszta czujek po drodze do manipulatora jako opóżniona wewnetrzna (nazewnictwo Satela). Jeszcze lepiej jako linię wejściową do garażu wykorzystać sygnał z napędu bramy (np z żarówki), wtedy jest dodatkowa autoryzacja za pomocą pilota od bramy,reszta czujek po drodze do klawiatury jako opóżniona wewnętrzna lub blokowana.
    zybex
    Helpful for users
    Czy jest sens montowania czujki PIR gdy w garażu nie ma okien a przy drzwiach będzie kontrakton?
    Rozważam jeszcze zamontowanie w garażu drugiego manipulatora (bez wyświetlacza LCD).
    suworow
    Admin of Property security
    Sam kontaktron to trochę mało, a te garażowe najazdowe to w zasadzie żadne zabezpieczenie. Co do manipulatora to : "taki bez wyświetlacza" nie pozwoli na wybór tego co chcemy uzbroić. Rozwiązanie ze sprzęgnięciem systemu alarmowego ze sterowaniem bramą garażową ma i ten plus że czujniki w garażu w tym układzie działają natychmiastowo a nie z czasem na wejście 2 min podczas którego można opóźnić garaż z najwartościowszych rzeczy. Tak więc kontaktron na drzwi garażowe jak i wejściowe + czujnik ruchu w tym garażu.Ewentualnie dodatkowo czujniki inercyjne.

Pozdrawiam
    jkm73
    Level 21  
    Ja bym dołożył czujke pir lub duala ,a dodatkowa klawiatura ułatwi zazbrajanie alarmu i opuszczenie domu poprzez drzwi garażowe.
    Kolega suworow mnie uprzedził ,a z ta klawiaturą strefowa to racja.
    zybex
    Helpful for users
    Tytułowe pytanie odnośnie dwóch czujek na jednym kabelku instalacyjnym zostało wyjaśnione i praktycznie wypróbowane. Zaciski EOL są galwanicznie izolowane od czujki i można je wykorzystać jako punkty do przedłużenia instalacji (gdy zajdzie taka potrzeba).
    Temat zamykam.