Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 32 - Dwie czujki na jednym kabelku instalacyjnym

zybex 12 Sty 2015 16:53 2550 9
  • #1 12 Sty 2015 16:53
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

W nowym domku elektrycy poza typową instalacją elektryczną rozprowadzili przy okazji instalację do systemu alarmowego. Na parterze przewody do czujek poprowadzili w ten sposób, że jeden kabelek idzie do dwóch czujek. Żeby każda z czujek była traktowana przez system alarmowy jako niezależna zdecydowałem się na takie ich połączenie jak na załączonym obrazku. Głównie chodziło o czujkę w wiatrołapie (zwłoka na wejście i podanie kodu), która powinna być niezależna.
    Czytałem o zaciskach EOL, sprawdziłem też na płytce czujki (Bingo) i są one zaciskami pomocniczymi. Chcę je wykorzystać aby mieć "ład" w czujce?

Satel Integra 32 - Dwie czujki na jednym kabelku instalacyjnym

0 9
  • #3 12 Sty 2015 17:24
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Aby nie zakładać nowego tematu zapytam o jeszcze inną kwestię. Chodzi o to, że w wiatrołapie będzie manipulator i rzecz jasna możliwość wejścia za zwłoką. Jak poradzić sobie z garażem, który łączy się drzwiami wewnętrznymi z wiatrołapem. Jak wjechać samochodem aby nie wywołać alarmu w garażu i mieć też czas na wejście do domu tymi drzwiami wewnętrznymi. Chodzi o to, że jak wejdę przez drzwi wejściowe a samochód zostanie przed garażem to sprawa jest oczywista.
    czy w garażu też dać czujkę, czy też dodatkowy manipulator czy tylko kontaktron przy bramie segmentowej? Jak to skonfigurować?

0
  • #5 12 Sty 2015 18:28
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

W garażu nie ma żadnych okien. Jedynie brama segmentowa otwierana pilotem. Nie chciałbym wykorzystywać dodatkowych przycisków pilota do wyłączenia alarmu, bo to zawsze jakieś ryzyko.

0
  • #6 12 Sty 2015 18:38
    jkm73
    Poziom 21  

Można dać na bramę garażową kontaktron jako linia wej/wyj a reszta czujek po drodze do manipulatora jako opóżniona wewnetrzna (nazewnictwo Satela). Jeszcze lepiej jako linię wejściową do garażu wykorzystać sygnał z napędu bramy (np z żarówki), wtedy jest dodatkowa autoryzacja za pomocą pilota od bramy,reszta czujek po drodze do klawiatury jako opóżniona wewnętrzna lub blokowana.

0
  • #7 12 Sty 2015 18:48
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Czy jest sens montowania czujki PIR gdy w garażu nie ma okien a przy drzwiach będzie kontrakton?
    Rozważam jeszcze zamontowanie w garażu drugiego manipulatora (bez wyświetlacza LCD).

0
  • #8 12 Sty 2015 19:01
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Sam kontaktron to trochę mało, a te garażowe najazdowe to w zasadzie żadne zabezpieczenie. Co do manipulatora to : "taki bez wyświetlacza" nie pozwoli na wybór tego co chcemy uzbroić. Rozwiązanie ze sprzęgnięciem systemu alarmowego ze sterowaniem bramą garażową ma i ten plus że czujniki w garażu w tym układzie działają natychmiastowo a nie z czasem na wejście 2 min podczas którego można opóźnić garaż z najwartościowszych rzeczy. Tak więc kontaktron na drzwi garażowe jak i wejściowe + czujnik ruchu w tym garażu.Ewentualnie dodatkowo czujniki inercyjne.

Pozdrawiam

0
  • #9 12 Sty 2015 19:06
    jkm73
    Poziom 21  

Ja bym dołożył czujke pir lub duala ,a dodatkowa klawiatura ułatwi zazbrajanie alarmu i opuszczenie domu poprzez drzwi garażowe.
    Kolega suworow mnie uprzedził ,a z ta klawiaturą strefowa to racja.

0
  • #10 26 Sty 2015 22:05
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Tytułowe pytanie odnośnie dwóch czujek na jednym kabelku instalacyjnym zostało wyjaśnione i praktycznie wypróbowane. Zaciski EOL są galwanicznie izolowane od czujki i można je wykorzystać jako punkty do przedłużenia instalacji (gdy zajdzie taka potrzeba).
    Temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów