Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Ideapad z510 - Nagła śmierć baterii przy 0,5 rocznym laptopie

Shaker89 10 Mar 2016 09:37 53247 104
    kocziis
    Poziom 11  
    Witam
    Po niespełna 1,5 miesiącu poprawnego działania problem wrócił. Chciałem jeszcze raz zaaplikować pacza na baterie, ale dostaje komunikat "There are no attached batteries that require a firmware update." Podejrzewam cos sie mogło uszkodzić część firmware'u w baterii i chciałem "wymusić" zmianę.
    Jak zmodyfikować Lenovo Battery firmware update zeby nie robił weryfikacji ? Aplikację samą da się rozpakować i wyciągnąć binarkę, ale co dalej ?
    Lupo - baterie

Poziom 23  
    kocziis napisał:
    Witam
    Po niespełna 1,5 miesiącu poprawnego działania problem wrócił. Chciałem jeszcze raz zaaplikować pacza na baterie, ale dostaje komunikat "There are no attached batteries that require a firmware update."

To nie jest kolego patch na baterie, tylko patch na BIOS i jest on jednorazowy.

Pokaż screen z batterymon albo Lenovo Power Management.
    Lupo - baterie

Poziom 23  
    Dziwna sprawa z tą Twoją baterią. Dziwne jest to o tyle, że nie jest wykrywana w aplikacji Lenovo.

Wyciągnij baterie, oderwij delikatnie folie z jej wierzchu oraz sprawdź napięcie na ogniwach. Możliwe, że kontroler baterii się po prostu zablokował.
    kocziis
    Poziom 11  
    Napięcie jest. Co ciekawe jak przylożyłem ucho do wypiętej baterii z lapka to słychać było takie głos jak stary dysk twardy tylko ze 100 razy ciszej, takie niby trzeszczenie/syczenie.
    czarrrna
    Poziom 1  
    Cześć.

U mnie w laptopie Z510 bateria zaczęła szaleć ponad pół roku temu, w końcu po odłączeniu kabla komputer się wyłączał, a po restarcie zawsze pokazywało się ostrzeżenie, że moja bateria jest niesprawna. Już miałam kupować nową, ale dziś zainstalowałam tego patcha i po restarcie zaczęła się ładować! Zniknęło też ostrzeżenie. Mam nadzieję, że teraz już będzie działać.
    Dziękuję Wam bardzo za rozwiązanie problemu!
    Pozdrawiam.
    pako12ko
    Poziom 2  
    Odkopuje temat.

Rok i miesiąc temu miałem ten problem z baterią, po update firmware wszystko wróciło do normy. Moje posty sa nawet na wczesniejszej stronie . Po roku czasu niestety ni z tąd ni z owąd problem wrócił. Szczerze mówiąc jestem w lekkim szoku, siedziałem sobie przy biurku i przeglądałem sobie na spokojnie internet i nagle laptop padł - nic nie wskazywało na to zeby miały byc jakies problemy, jeszcze godzine temu działało poprawnie. Screen z batterymon:

Jakieś pomysły? Oczywiście jak osoba wyżej nie udaje się po raz drugi zrobić update.
    lelel
    Poziom 6  
    Miałem to samo, okazało się, że jedno ogniwo w baterii się zepsuło. Wymieniłem ją na nowy oryginalny chiński zamiennik ;)
    Wiesław Rzepka

Poziom 32  
    Pozostaje zakup zamiennika lub - co lepsze - regeneracja np ogniwami sanyo GA 3400 mAh.
    Lupo - baterie

Poziom 23  
    ciesze się, że wszystko jest ok. Pamiętaj jednak, aby dla bezpieczeństwa zainstalować patch ze strony Lenovo, którego linka podsyłałem w tym wątku. Nie wiadomo co prawda jak on do końca działa, raczej nie zaszkodzi, a może przedłuży żywotność samej baterii.
    Piasek80
    Poziom 29  
    Odgrzewam.
    U mnie też od jakiegoś czasu w tray`u już komunikat "rozważ wymianę baterii" i przekreślona ikonka baterii jednak pokazuje że 99% naładowania i ładuje ale po odłączeniu od zasilacza... nie wiem czy 20 min wytrzyma.
    Pociesza jedynie fakt że komp ma dobre 5 lat i cały czas bez problemów. Od jakiegoś czasu zaczął się dość mocno grzać i to jakoś tak chyba zbiegło się z tą baterią... jak mi się wydaje. Z radiatora chłodzenia czuć że gorące powietrze bucha a sam wentylator kręci praktycnzie cały czas na max.
    Jak wygląda bateria
    Co radzicie ?
    Adam-T
    Poziom 39  
    Piasek80 napisał:
    Co radzicie ?

Na wentylator - wyczyść radiator i jego okolice z kurzu.
    A co do baterii - 5 lat to już szmat czasu....