Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC LT-32HG35E - odwrócony obraz o 180 stopni.

12 Sty 2015 17:17 3312 8
  • Poziom 17  
    Witam.
    Przez przypadek myląc telewizory wgrałem firmware od Sharpa LC-32LE240E do tego JVC, wszystko inne dobre tylko ten odwrócony obraz (do góry nogami).
    Do tego JVC firmware chyba nie do zdobycia, sporo się naszukałem-bezskutecznie.
    Problem chyba jest z typem zastosowanego panela ( TL315VES4502E)-Vestel.
    Płyta główna 17mb62-1, trybie serwisowym nie opcji wyboru panela, a wyświetla w opisie panel LG.
    Tv był już naprawiony, nawet odczytałem Flesha u-158 (25l8006) na przyszłość.
    Zaprogramowałem zpowrotem flesza na wsad (z przed pomyłki) bez efektu. Te firmware zawarte jest chyba w pamięci NAND. Ze schematu LVDS OPTION 17mb62-1 też nic nie znalazłem. Podobny problem był poruszany, ale bez rozwiązania. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12701682#12701682
    Jakieś podpowiedzi.
  • Poziom 17  
    Witam.
    To może ma ktoś na warsztacie jakiś blizniaczy model (Sharp,Toshiba, lub inne) na tym MB i z tą matrycą Vestela, a firmware będzie dostępne.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Problem z TV nadal nie rozwiązałem
    Jakaś pomoc.
  • Poziom 12  
    Problem jest w złej wersji oprogramowania, którą ktoś wgrał. Należy zaktualizować oprogramowanie dla tego modelu telewizora. W trybie serwisowym nie możliwości odwrócenia obrazu, większość parametr`ow jest tylko do odczytu.
    JVC nie zapewnia wsparcia dla tych tv. Też mam ten problem i szukam softu do JVC na 17MB62.
  • Poziom 12  
    Po co zdjęcie maina. Wiadomo jak wygląda płyta 17mb62.
    Udało mi się odwrócić obraz, ale teraz dla odmiany nie wyszukuje kanałów - software pod płytę z tunerem SONY.
  • Poziom 12  
    Właśnie po to abym wiedział co jest na tej płycie jaki tuner i w jakim miejscu obsadzone złącze LVDS wtedy wiem jaki wsad ci wystawić, ale skoro to problem.
  • Poziom 26  
    Haszy napisał:
    Właśnie po to abym wiedział co jest na tej płycie jaki tuner i w jakim miejscu obsadzone złącze LVDS wtedy wiem jaki wsad ci wystawić, ale skoro to problem.

To Ty nie wiesz, że z pomocą trzeba się wpraszać ?
  • Poziom 12  
    Nie wiedziałem że jest to istotne. Faktycznie różnią się obsadą. Człowiek uczy się całe życie. Postaram się takie zdjęcie wrzucić.