Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon II obrak ogrzewania

dlleman 12 Sty 2015 18:30 549 3
  • #1 12 Sty 2015 18:30
    dlleman
    Poziom 2  

Witam. potrzebuję pomocy. w moim aucie seat leon II 2008r. 1.9 tdi czasami występuje brak ogrzewania. problem ten pojawia się zazwyczaj jak auto stoi całą noc. Jadąc zimnym autem temperatura silnika podnosi się do 90 stopni a ogrzewania brak. jednak po przejechaniu ok 15 km. gdy silnik już dawno się zagrzał zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Prawidłowo powinno być (i jak tak miałem) wraz ze wzrostem temperatury auto w wewnątrz powinno się nagrzewać do oczekiwanej temperatury. chce dodać, ze nie zawsze występuje ten problem z brakiem ogrzewania. bywa tak, że wszystko prawidłowo działa. auto posiada climatronik, był podłączany pod kompa- brak błędów. Zauważyłem, że w zbiorniku wyrównawczym jak auto się nagrzeje ubywa płynu, dość sporo a po odkręceniu korka jakby brak tego płynu się uzupełniał. W zbiorniczku wyrównawczym pojawiają się pęcherzyki powietrza. Nie mam tzw. masełka na korku od wlewu oleju.
    Proszę o jakąś pomoc.

• #2 13 Sty 2015 09:14
    ak44
    Poziom 18  

Miałem tak w Astrze, ale jak dolałem odrobinę płynu do chłodnicy to pomogło.

• #3 13 Sty 2015 09:31
    dlleman
    Poziom 2  

no właśnie ja już dolałem ok 0,5 l płynu

• #4 04 Gru 2016 14:36
    dlleman
    Poziom 2  

Po długich sprawdzeniach okazało się, że była głowica pęknięta. Mechanik był w szoku, że w 1.9 tdi. Przyczyna pęknięcia nie znana.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME