Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL 66010 - Cieknie Woda z pod zmywarki

Sancho26 12 Sty 2015 19:12 3402 7
  • #1 12 Sty 2015 19:12
    Sancho26
    Poziom 2  

Witam,

Mam poważny problem ponieważ cieknie woda spod zmywarki. Nie jest to duży wyciek ale jednak pojawiła się woda. Wydaje mi się że podczas wypompowywania wody to się dzieje. Poradźcie co zrobić, co może być przyczyną i jak to naprawić a przede wszystkim zdiagnozować.

Dzięki za pomoc

Rafał

2 7
  • #2 12 Sty 2015 19:51
    krys06
    Poziom 29  

Wg instrukcji,należy przeczyścić wszystkie filtry.Sprawdzić położenie węża wylewowego,stan połączeń.Jeżeli wyświetla kod 20,sprawdzić... jak podałem na początku.Kod 30 i sygnał dźwiękowy,zakręcić zawór wody,wezwać serwis,albo ustalić przyczynę."Na "chłopski rozum"-odłączyć ,ponownie wszystko skręcić ,zwracając uwagę na wysokość ułożenia węża spustowego!

2
  • #3 12 Sty 2015 19:58
    skryn
    Admin grupy AGD

Sancho26 napisał:
    Witam,

Mam poważny problem ponieważ cieknie woda spod zmywarki. Nie jest to duży wyciek ale jednak pojawiła się woda. Wydaje mi się że podczas wypompowywania wody to się dzieje. Poradźcie co zrobić, co może być przyczyną i jak to naprawić a przede wszystkim zdiagnozować.

Dzięki za pomoc

Rafał

Dolne śmigło masz rozszczelnione.

2
  • #4 12 Sty 2015 20:07
    Sancho26
    Poziom 2  

Jak lub czym uszczelnić te dolne śmigło i jak do niego najłatwiej "dojść"?
    Nadmienię iż żadnego kodu błędu zmywarka nie wskazuje.

0
  • #5 12 Sty 2015 20:16
    skryn
    Admin grupy AGD

Sancho26 napisał:
    Jak lub czym uszczelnić te dolne śmigło i jak do niego najłatwiej "dojść"?
    Nadmienię iż żadnego kodu błędu zmywarka nie wskazuje.

1. Przez pociągnięcie do góry. W ręku zostanie.
    2. Poprzez wymianę.
    3. Nie wyświetli się żaden błąd, ponieważ maszyna kontroluje wyciek wewnętrzny, a nie zewnętrzny.

1
  • #6 10 Lip 2016 14:24
    groohaa
    Poziom 2  

Odkopuję temat - identyczny problem, nasiąka gąbka/mata na drzwiach i w końcu zaczyna z niej kapać a potem prawie leje się.
    Dolne ramię rozszczelnione ewidentnie, leje się z rozszczelnienia woda.
    Górne ramię też rozszczelnione lekko, ale z roszczelnienia się nie leje.

W związku z powyższym - za dużo wody i się przelewa? Tylko że po otworzeniu drzwi w czasie prania woda jest tylko na dnie, nie wylewa się. Możliwe że jest poziom wody za duży nawet jak nie wylewa sie po otwarciu drzwi?

Electrolux ESL 66010 - Cieknie Woda z pod zmywarki Electrolux ESL 66010 - Cieknie Woda z pod zmywarki

3
  • #7 10 Lip 2016 18:42
    peter falk
    Specjalista AGD

Nie kombinuj. Dolne ramię stoi w miejscu i woda całym ciśnieniem wali w drzwi. Zmywarka to nie jest szczelnie zamknięta puszka :). Jej uszczelki nie są takie mocne.

3
  • #8 16 Lip 2016 19:45
    groohaa
    Poziom 2  

Mogę potwierdzić, że po wymianie obydwu śmigieł jak ręką odjął. Dzięki!

1