Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt audio-grający do pokoju 15 m2 w cenie 2500 polskich złotych ;D.

Nieprzewidziany 12 Sty 2015 19:56 2589 33
  • #1 12 Sty 2015 19:56
    Nieprzewidziany
    Poziom 6  

Witam. Przed chwilą założyłem temat dot. tv, ale wiadomo - do dobrego wyświetlacza potrzeby jest sprzęt audio. Więc zakładam temat.
    -sprzęt będzie używany w pokoju 3,5x4,5
    I nie wiem co jeszcze napisać ;) Napiszcie pytania a ja wam odpowiem. :D

@edit Zapomniałem o najważniejszym - sprzęt będzie używany do słuchania muzyki, filmów i gier. Chciałbym sprzęt nowy. Myślę że kino domowe mnie zadowoli.

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 12 Sty 2015 20:30
    phoe
    Poziom 29  

Odpuść KD, bo będzie słabo, przy stereo wyjdziesz na tym dużo, dużo lepiej.

Jak ma być nowe + do słuchania muzyki, to tylko coś takiego:
    - jako wzmacniacz: Yamaha A-S301(ma wejście optyczne, idealna pod TV) lub Kenwood RA5000
    - kolumny Tonsil Premium albo Maestro II 180 z innych nowych to jeszcze ewentualnie Indiana Line Note 550

Jakbyś kupił TV, który ma na wyjściu 2x RCA(czyli tz. cinch) to by było dużo łatwiej jak chodzi o zakup wzmacniacza.

Tu masz z ekspozycji:
    http://allegro.pl/indiana-line-nota-550-czarne-ekspozycja-rewexplock-i4954265701.html
    Dość dobra cena, jakbyś jeszcze urwał z 50zł...

0
  • #3 12 Sty 2015 22:01
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

phoe napisał:
    Indiana Line Note 550
    Dodam od siebie że w tym przypadku nie wiadomo jaką to ma impedancję znamionową. Słynny zapis "4-8 om", który nie mówi nic. Zatem do Kenwooda bym nie polecał, bo on może grać od 6 omów.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 13 Sty 2015 06:28
    Nieprzewidziany
    Poziom 6  

Obecnie moim całym sprzętem audio jest mini wieża samsunga kupiona za 700zł 8 lat temu.

0
  • #6 13 Sty 2015 09:35
    RMS.pl

Poziom 26  

telecaster1951 napisał:
    phoe napisał:
    Indiana Line Note 550
    Dodam od siebie że w tym przypadku nie wiadomo jaką to ma impedancję znamionową. Słynny zapis "4-8 om", który nie mówi nic. Zatem do Kenwooda bym nie polecał, bo on może grać od 6 omów.

Wystarczy użyć Google, co więcej, jest to bardziej uczciwe postawienie sprawy niż podanie jednej wartości, wie o tym każdy, kto robi pomiary głośników
    http://audio.com.pl/testy/indiana-line-nota-550:1

0
  • #7 13 Sty 2015 10:21
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

RMS.pl napisał:
    jest to bardziej uczciwe postawienie sprawy niż podanie jednej wartości, wie o tym każdy, kto robi pomiary głośników
    Faktycznie, nie widziałem wykresu. Jednak jak producent podaje "impedancja 4-8 om" to nie jest to fajne. Czemu? Bo co najmniej 50% użytkowników nie zrozumie tego wykresu i nie wie że impedancja zmienia się w funkcji częstotliwości.

0
  • #8 13 Sty 2015 10:26
    RMS.pl

Poziom 26  

A ja uważam, że jest to bardziej uczciwe niż marketingowe podawanie 8 ohm, żeby kolumna nadawała się do każdego wzmacniacza, a po drodze przy 100 lub 200Hz i tak jest 4 ohm. A potem klient narzeka, że nie ma basu lub średnica jest odchudzona.

0
  • #9 13 Sty 2015 19:48
    Nieprzewidziany
    Poziom 6  

Chyba wezmę Fidelio E5, jeszcze jakieś propozycje?

PS To nie jest miejsce na debatowanie na temat marketingu :D

0
  • #10 13 Sty 2015 20:25
    phoe
    Poziom 29  

Fidelio to typowy zestaw do KD, a ty chcesz do słuchania muzyki...

Jakbyś lekko zwiększył budżet to wtedy ci starczy na tą Yamahę, którą dałem + Nota 550, naprawdę całkiem spoko zestaw.
    Jeszcze Taga Azure F-60, lub model z 1 niskotonowym więcej czyli F-80.

0
  • #11 14 Sty 2015 02:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie koniecznie E5 to bardzo dobry zestaw właśnie i do muzyki i do kina.
    Dla członków forum jest w super cenie.

0
  • #12 14 Sty 2015 06:54
    Nieprzewidziany
    Poziom 6  

W sumie to do muzyki i tak bd miał komputer, głośniki. Do kd i do grania się nada?

0
  • #13 14 Sty 2015 13:52
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

Nieprzewidziany napisał:
    W sumie to do muzyki i tak bd miał komputer, głośniki. Do kd i do grania się nada?

Serio, przy tak postawionych oczekiwaniach wybierz coś z tego:

http://polpak.com.pl/katalog/kat/2/prod/10

Myślę ze będziesz zadowolony a później jak odczujesz niedosyt łatwiej będzie przestawić się na coś bardziej wysublimowanego.
    Moim zdaniem świetna relacja cena/jakość dla przeciętnego domowego użytkowania.
    Myślę ze przy tak małym pomieszczeniu nie będziesz potrzebował subwoofera.

0
  • #15 14 Sty 2015 16:12
    phoe
    Poziom 29  

Uwierz mi, że jak kupisz któreś z tych kolumn co Ci na samym początku zaproponowałem, to dość szybko przestaniesz słuchać muzyki na głośnikach od komputera...

0
  • #16 14 Sty 2015 19:37
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

Nieprzewidziany napisał:
    http://polpak.com.pl/produkt/7602/Zestaw_kolumn_5.0_TAGA_HARMONY_TAV-506_v.2 takie mogą być?
    I jakby brakowało mi basu to jaki sub polecasz?

Nie będzie ci brakować basu - przy 15m2 normalny bas nie ma gdzie zaistnieć, będziesz odczuwał zmiany ciśnienia w uszach jakby ci ktoś pompował powietrze ale nie dźwięk.

Za jakiś czas jak już się osłuchasz to będziesz wiedział w którą stronę iść - Taga potrafi pozytywnie zaskoczyć jakością dźwięku a wszystko w cenie bardziej niż przystępnej.

Zadbaj o akustykę pomieszczenia, jest małe wiec możliwe ze będziesz musiał je trochę usprawnić.

http://diyaudio.pl/showthread.php/16575-wyt%C...apki-basowe%29?p=249016&viewfull=1#post249016
    http://www.igsaudio.pl/pl/strona-glowna/12-igs-studio/zrob-to-sam
    http://www.youtube.com/watch?v=N1KaCfjrMzM
    http://www.youtube.com/watch?v=spg4y5_zsMs

0
  • #17 15 Sty 2015 01:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To jeśli do kina domowego - to super oceny zbiera Fidelio B5.

0
  • #18 15 Sty 2015 14:00
    petrus
    Poziom 24  

W tej cenie możesz wybrać dobrze grające stereo lub bardzo kiepsko grające muzykę kino domowe, które jednak ciekawiej zagra przy filmach.

0
  • #19 15 Sty 2015 16:04
    muzadlaniej
    Poziom 5  

Fidelio E5 - Chciałoby wam się tak ciągle zmieniać położenie głośników przy przejściu z KD na stereo i odwrotnie? czy może cos pomijam? Mam na myśli wygodę użytkowania.

0
  • #20 15 Sty 2015 16:27
    phoe
    Poziom 29  

petrus napisał:
    W tej cenie możesz wybrać dobrze grające stereo lub bardzo kiepsko grające muzykę kino domowe, które jednak ciekawiej zagra przy filmach.

Tylko że przy tym budżecie, stereo całkiem dobrze grające już można złożyć, a kino to prawie że najniższa półka będzie, która tylko zaoferuje dźwięk przestrzenny, ale już jakość tego dźwięku będzie pozostawiała wiele do życzenia.

muzadlaniej napisał:
    Fidelio E5 - Chciałoby wam się tak ciągle zmieniać położenie głośników przy przejściu z KD na stereo i odwrotnie? czy może cos pomijam? Mam na myśli wygodę użytkowania.

Mi by się nie chciało i ja osobiście nie mając 6 tyś zł bym się w KD w ogóle nie pchał. No i te tylne kolumny mają zasilanie bateryjne, musisz je potem odstawić na miejsce żeby te baterie naładować, a po 5 latach wymiana baterii będzie pewnie tyle kosztowała, że trafi to na śmietnik po prostu... tak kończą prawie że wszystkie dedykowane zestawy.
    KD, a tym bardziej dedykowane zestawy bardzo szybko tracą wartość, pomijając już fakt że są z reguły nie opłacalne w naprawie. W Przypadku stereo jest na odwrót... ja moje Altus'y 300 kupiłem za 1300zł 11 lat temu, a sprzedałem za prawie 1000 zł jako używane po 11 latach.

1
  • #21 15 Sty 2015 17:12
    muzadlaniej
    Poziom 5  

phoe napisał:
    Mi by się nie chciało i ja osobiście nie mając 6 tyś zł bym się w KD w ogóle nie pchał.

Czyli wg ciebie 6 tyś to kwota minimalna od której sensowne zestawy KD się zaczynają?

0
  • #22 15 Sty 2015 17:27
    phoe
    Poziom 29  

muzadlaniej napisał:
    phoe napisał:
    Mi by się nie chciało i ja osobiście nie mając 6 tyś zł bym się w KD w ogóle nie pchał.

Czyli wg ciebie 6 tyś to kwota minimalna od której sensowne zestawy KD się zaczynają?

Takie które już się nadają do słuchania muzyki na nich. :) A kupować budżetowe KD tylko pod filmy/do telewizora się moim zdaniem mija z celem, już lepiej dobre stereo do TV podłączyć.

0
  • #23 15 Sty 2015 21:31
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

phoe napisał:

Tylko że przy tym budżecie, stereo całkiem dobrze grające już można złożyć, a kino to prawie że najniższa półka będzie, która tylko zaoferuje dźwięk przestrzenny, ale już jakość tego dźwięku będzie pozostawiała wiele do życzenia.

Audiofilskie mity - śmiem twierdzić ze większym problemem jest akustyka pomieszczenia niż jakość zestawów głośnikowych i nawet najdroższe głośniki akustyki autogamicznie nie poprawia.

Zaproponowałem Tagi świadomie - zdobywają dobre opinie a w odniesieniu do ceny większość recenzentów pisze o tym że są bezkonkurencyjne.

Jeszcze raz napisze ze nie pieniądze graja ale wiedza i chęć poprawiania.

phoe napisał:

ja moje Altus'y 300 kupiłem za 1300zł 11 lat temu, a sprzedałem za prawie 1000 zł jako używane po 11 latach.

Bo jest hype na Altusy - np ja bym w stereo bassreflexu kijem nie dotknął bo niezwykle rzadko trafiają się poprawne aplikacje BR a i samo ustawienie zestawów jest krytyczne ( i rzadko kiedy poprawne i wady BR są jeszcze bardziej podkreślone).

0
  • #24 16 Sty 2015 10:00
    Nieprzewidziany
    Poziom 6  

To co w końcu kupić????

0
  • #25 16 Sty 2015 10:49
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

muzadlaniej napisał:

Podam przykład. Amplituner KD, na którym można już muzyki posłuchać kosztuje około 3 tysięcy np. Denon AVR-X3100.
    Do tego zestawy głośnikowe KD np. Measteo II z subwooferem to koszt 3500zł. To jest sprzęt, na którym i efekty przestrzenne są znakomite i stereo brzmi bardzo dobrze. Tylko że ten sprzęt to koszt około 7 tysięcy.
    deus.ex.machina napisał:
    Audiofilskie mity - śmiem twierdzić ze większym problemem jest akustyka pomieszczenia niż jakość zestawów głośnikowych i nawet najdroższe głośniki akustyki autogamicznie nie poprawia.
    Kto tu jest audiofilem? Sprzęt typowo kinowy, nie zagra poprawnie w stereo. Choćbyś nie wiem jak przygotował akustycznie pokój.
    deus.ex.machina napisał:
    ja bym w stereo bassreflexu kijem nie dotknął bo niezwykle rzadko trafiają się poprawne aplikacje BR
    Mógłbyś wyjaśnić? Bo w tej chwili prawisz herezje.
    Skończmy Panowie te dyskusje, bo całkowicie odbiegamy od natury problemu. Autor tematu już całkowicie zgłupiał. ;)
    Nieprzewidziany napisał:

To co w końcu kupić????
    Określ jeszcze raz swoje wymagania. Czy po przeczytaniu wątku, decydujesz się na KD czy stereo?

0
  • #26 16 Sty 2015 11:58
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

telecaster1951 napisał:
    Kto tu jest audiofilem? Sprzęt typowo kinowy, nie zagra poprawnie w stereo. Choćbyś nie wiem jak przygotował akustycznie pokój.

Ja zaś nie widzę związku - zestawy głośnikowe stereo mogą spokojnie robić za Front - kwestia wzmacniacza czy stereo czy dwukanałowy tez jest do rozwiązania - lepsze AV maja tryb direct i ograniczenie, kupno używanego i sprawnego Rotela stereo za 200 - 300zl nie jest problemem.

Głośniki nie graja same - ignorowanie akustyki pomieszczenia powoduje ze nawet zestaw za 50 tys zł zagra kiepsko i tyle w temacie. Ja audiofilem nie jestem - po prostu lubię muzykę i jestem inżynierem elektronikiem z wiedza o akustyce.

telecaster1951 napisał:

deus.ex.machina napisał:
    ja bym w stereo bassreflexu kijem nie dotknął bo niezwykle rzadko trafiają się poprawne aplikacje BR
    Mógłbyś wyjaśnić? Bo w tej chwili prawisz herezje.

Weź duże kartonowe pudło i zacznij w nie kopać noga - to jest jakość basu z BR (90% przypadków produktów z BR zwłaszcza stojących pod ścianą w rogach pokoju).

telecaster1951 napisał:

Skończmy Panowie te dyskusje, bo całkowicie odbiegamy od natury problemu. Autor tematu już całkowicie zgłupiał. ;)
    Nieprzewidziany napisał:

To co w końcu kupić????
    Określ jeszcze raz swoje wymagania. Czy po przeczytaniu wątku, decydujesz się na KD czy stereo?

Po przejrzeniu wpisów OP twierdze ze nie ma co polecać rozwiązań drogich i wyszukanych - autor startuje tak naprawdę w swoja przygodę z KD i audio i uważam ze w tym kontekście warto poszukać czegoś budżetowego a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na drobne usprawnienia i zakupy płyt.
    Tyle ode mnie - nie ja wydaje pieniądze, rozumiem ze sytuacja materialna wielu z nas jest daleka od ideału i w tym kontekście rozsadek jest zalecany i stad nie polecam np B&W.

0
  • #27 16 Sty 2015 12:32
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

deus.ex.machina napisał:
    Ja zaś nie widzę związku - zestawy głośnikowe stereo mogą spokojnie robić za Front - kwestia wzmacniacza czy stereo czy dwukanałowy tez jest do rozwiązania - lepsze AV maja tryb direct i ograniczenie, kupno używanego i sprawnego Rotela stereo za 200 - 300zl nie jest problemem.

Głośniki nie graja same - ignorowanie akustyki pomieszczenia powoduje ze nawet zestaw za 50 tys zł zagra kiepsko i tyle w temacie. Ja audiofilem nie jestem - po prostu lubię muzykę i jestem inżynierem elektronikiem z wiedza o akustyce.
    Ale zestaw 5.0, który kosztuje 1000zł, nie ma szans zagrać poprawnie! To jest klasa popularna, najczęściej ze zwrotnicą w formie filtru 6db/okt w torze wysokotonowym. Do KD się w miarę nadaje, ale do muzyki nie.
    Akustyka jest ważna, ale nie każdy może dokonać pełnej adaptacji akustycznej pomieszczenia. Wystarczy zastosować się do kilku, podstawowych zasad ustawiania zestawów głośnikowych, żeby efekt był w miarę dobry. Jak ktoś mieszka w kawalerce, to nie przebuduje mieszkania, żeby móc posłuchać muzyki. To raz. Dwa, choćbyś przebudował pokój i zrobił zeń pomieszczenie odsłuchowe, to na zestawach za 400zł za parę będzie tragedia.
    deus.ex.machina napisał:

Weź duże kartonowe pudło i zacznij w niego kopać noga - to jest jakość basu z BR (90% przypadków produktów z BR zwłaszcza stojących pod ścianą w rogach pokoju)
    Co Ty człowieku gadasz? Znam mnóstwo zestawów głośnikowych w obudowie BR, które grają świetnie. Znam też pełno zestawów w obudowie zamkniętej, które grają fatalnie.
    deus.ex.machina napisał:
    uważam ze w tym kontekście warto poszukać czegoś budżetowego a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na drobne usprawnienia i zakupy płyt.
    A ja uważam, że lepiej jest kupić porządne stereo, niż kiepskie KD. Tym bardziej, że Tagi które poleciłeś, nawet w KD są kiepskie.
    I jeszcze jedno. Subwoofer, nawet w 15 metrach, do kina domowego, jest potrzebny. Do stereo nie, ale do KD jest.

0
  • #28 16 Sty 2015 14:05
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

telecaster1951 napisał:
    Ale zestaw 5.0, który kosztuje 1000zł, nie ma szans zagrać poprawnie! To jest klasa popularna, najczęściej ze zwrotnicą w formie filtru 6db/okt w torze wysokotonowym. Do KD się w miarę nadaje, ale do muzyki nie.

Serio? Bo?
    Filtry o większej stromości to również większe przesunięcia fazowe - kołderka jest krotka - stromość filtru związana jest z samymi głośnikami - jeśli poprawnie przetwarzają częstotliwości w obszarze przejścia to nie ma żadnego problemu by używać z filtrami pierwszego rzędu i tak w reprodukcji stereo jak i w KD - zresztą przeciwstawianie KD Stereo to jeden z wielu mitów pokutujących w świecie audiofilskim i zwyczajnie nie chce mi się na ten temat prowadzić jałowych dyskusji - filtry pierwszego rzędu jak najbardziej działają a wszystko uzależnione jest od jakości przetworników i zdolności projektowych konstruktora.

telecaster1951 napisał:

Akustyka jest ważna, ale nie każdy może dokonać pełnej adaptacji akustycznej pomieszczenia. Wystarczy zastosować się do kilku, podstawowych zasad ustawiania zestawów głośnikowych, żeby efekt był w miarę dobry. Jak ktoś mieszka w kawalerce, to nie przebuduje mieszkania, żeby móc posłuchać muzyki. To raz. Dwa, choćbyś przebudował pokój i zrobił zeń pomieszczenie odsłuchowe, to na zestawach za 400zł za parę będzie tragedia.

A gdzie ja pisze o pełnej adaptacji?, ja nie pisze by z kawalerki robić komorę bezechowa - ja pisze o prostych zabiegach które pozwolą cieszyć się fajnym dźwiękiem z nawet tańszych zestawów i mogą w miarę przyzwoicie wyglądać nawet poprawiając estetykę pokoju.
    Autor mieszka w Polsce i uważam ze warto na spokojnie podchodzić tak do wydawania pieniędzy jak i adaptacji pomieszczenia - po muzyce z głośników komputerowych przejście na normalne zestawy jest bardzo dużym skokiem jakościowym i nie trzeba do tego wcale rozdętego budżetu - kto wie może z punktu widzenia autora efekt będzie więcej niż dobry i kompletnie satysfakcjonujący.

telecaster1951 napisał:

deus.ex.machina napisał:

Weź duże kartonowe pudło i zacznij w niego kopać noga - to jest jakość basu z BR (90% przypadków produktów z BR zwłaszcza stojących pod ścianą w rogach pokoju)
    Co Ty człowieku gadasz? Znam mnóstwo zestawów głośnikowych w obudowie BR, które grają świetnie. Znam też pełno zestawów w obudowie zamkniętej, które grają fatalnie.

By zepsuć brzmienie obudowy zamkniętej trzeba się mocno postarać, wrażliwość obudowy zamkniętej na ustawienie tez jest znacząco niższa a i zasady trochę bardziej przyjazne małym mieszkaniom - bass reflex ma za zadanie wytworzyć znacząco wyższe ciśnienie tonów niskich (basów) w wypadku małych pomieszczeń takie ciśnienie nie ma żadnego uzasadnienia i brzmi nienaturalnie, co gorsza BR jest bardzo wrażliwy na ustawienie i w przypadku małych pomieszczeń tak naprawdę jego wady się potęgują. To jest prosty wniosek jaki mam z odsłuchu wielu zestawów.

telecaster1951 napisał:

deus.ex.machina napisał:
    uważam ze w tym kontekście warto poszukać czegoś budżetowego a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na drobne usprawnienia i zakupy płyt.
    A ja uważam, że lepiej jest kupić porządne stereo, niż kiepskie KD. Tym bardziej, że Tagi które poleciłeś, nawet w KD są kiepskie.
    I jeszcze jedno. Subwoofer, nawet w 15 metrach, do kina domowego, jest potrzebny. Do stereo nie, ale do KD jest.

Serio? A które Tagi to ja poleciłem (AFAIR wkleiłem jedynie link do zestawów by Autor mógł sobie wybrać coś w swoim budżecie i przedstawić swoje propozycje).
    Dodatkowo nie wiem czy dobrze odczytuje intencje Autora ale wydaje mi się ze jest zainteresowany KD i dodatkowo trochę muzyki - w tym kontekście jak mi się wydaje jakiekolwiek większe gabarytowo zestawy (nawet Taga) zabrzmią lepiej niż małe zestawy głośnikowe (i jakość źródła jest tu wtórną kwestia) fizyki się nie oszuka - zazwyczaj w audio większe jest lepsze - dobre małe jest drogie bo trzeba wiele sztuki by nagiąć ograniczenia fizyczne (lub umieć wykorzystać ograniczenia).
    Zaproponowałem rozwiązanie tanie pozwalające Autorowi na rozpoczęcie przygody - jeśli okaże się ze chce więcej będzie mu to względnie łatwo sprzedać z niewielka strata a jeśli wystarczy - tym lepiej.
    I raz jeszcze napisze - Taga nie brzmi źle, jeśli uwzględni się jej cenę to brzmi rewelacyjnie i tyle ode mnie.

0
  • #29 16 Sty 2015 16:36
    phoe
    Poziom 29  

Taga TAV-506 gra naprawdę słabo w stereo, 0 dynamiki, jakimś takim przymulonym basem gra... A nic innego się nie złoży za 2500zł jak chodzi o nowy sprzęt do KD, co najwyżej TAV-606.
    Ani to fajnie gra w KD, ani przy słuchaniu muzyki, co najwyżej dostaje się dźwięk przestrzenny...

Podejdź do sklepu dla idiotów czy jakiegoś mediaexpert itp, oni z reguły mają jakieś Tagi 5.0, jak nie 506, to 606 czy 806, sobie posłuchasz jak to gra - bez rewelacji generalnie, dużo lepiej niż kiepskie głośniki w TV i tyle, wydać 2500zł na budżetowe KD i być z niego niezadowolonym... przy stereo tylko tracisz dźwięk przestrzenny, za to masz kolumny na których posłuchasz muzykę, czy też obejrzysz film z dużo czystszym i lepszym dźwiękiem.
    No i przy 15m2 możesz z 5.1 mieć problem z rozstawieniem wszystkiego dobrze.

0
  • #30 16 Sty 2015 17:02
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

phoe napisał:
    wydać 2500zł na budżetowe KD i być z niego niezadowolonym... przy stereo tylko tracisz dźwięk przestrzenny, za to masz kolumny na których posłuchasz muzykę, czy też obejrzysz film z dużo czystszym i lepszym dźwiękiem.
    Święte słowa. Nie oszukujmy się, 2500zł to dużo pieniędzy. Wydawać je na kiepskie KD, tylko po to żeby mieć efekty przestrzenne, mija się z celem. Lepiej kupić porządne stereo. Mało tego, jeżeli myślisz o kinie, lepiej jest na razie kupić stereo np. Maestro od Tonsilu i używany wzmacniacz. Jak będziesz chciał zrobić z tego system KD, to wystarczy sprzedać wzmacniacz, kupić porządny amplituner KD (za 3000zł) i resztę systemu.
    Tonsil ma tą przewagę, że robią dobre zestawy głośnikowe jak Premium, Maestro czy Siesta, które do muzyki nadają się znakomicie, oraz z tej samej serii, zestawy efektowe i centralne. W efekcie czego można swobodnie rozbudować zestaw w przyszłości do KD.

PS deus.ex.machina nie chcę odnosić się do Twojej wypowiedzi, bo mogę zostać posądzony o wszczynanie awantur. Powiem tak. To Taga brzmi dla mnie jak pudełko po butach. Porządne zestawy w obudowie BR, które są porządnie projektowane, a nie na oko jak większość zestawów do KD, brzmią rewelacyjnie, nawet w niewielkich pomieszczeniach. T.

0