Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejna zmora pomagających - kolumny głośnikowe w niskiej cenie.

Mi_ki 12 Sty 2015 21:25 693 7
  • #1 12 Sty 2015 21:25
    Mi_ki
    Poziom 7  

Witam.

Parę lat temu był podobny temat z mojej strony, tyle, że dotyczył on wzmacniacza i głośników. Wtedy, wysławiony przeze mnie, mczesław polecił mi zestaw wzmacniacz Unitra WS 432 + 2x Alton 80(600zł mnie wyniósł ten zestaw), był to zestaw cudowny jak dla mnie, spełniał moje wymagania, a były one nie małe, teraz mam podobną prośbę, a teraz ją przedstawiam. Posiadam na stanie(nadal) wzmacniacz Unitra WS432, jednak nie mam głośników, chciałbym aby one były dosyć głośne, ale też posiadały w miarę czyste brzmienie. Taki złoty środek między głośnością, a brzmieniem. Pokój w którym przeważnie się znajduję to 15m^2, ale w wakacje jest to 25m^2, to też nie potrzebuję raczej mocy na poziomie Altonów 110(w moim mniemaniu, jeśli się mylę, rzućcie we mnie kamieniem). Mój budżet jest bardzo skromny, co tu ukrywać, tych pieniędzy nie można nawet nawet nazwać budżetem, bo jest to 300zł. Jeżeli macie jakieś propozycję, to bardzo proszę o komentarz. Głośniki nie muszą być nowe, grunt, żeby dały radę przynajmniej z rok/dwa posłużyć.

Pozdrawiam.

P.S.
    Spędziłem pół dnia dzisiaj szukając czegoś po forach i allegro, ale chyba ja tylko pozostałem nadal tak biedny, bo tematy o głośnikach mają dość wysokie ceny zawarte w swych postach. :)

0 7
  • #2 12 Sty 2015 21:52
    phoe
    Poziom 29  

Za 300zł dość często na allegro są Heco Cantata 550, ciężko do 300zł coś lepszego znaleźć.
    Tylko one jak większość niemieckich kolumn mają impedancje 4 Ohm, nie wiem czy ta twoja Unitra sobie z nimi poradzi, tym bardziej jakbyś głośniej chciał słuchać...

0
  • Pomocny post
    #3 12 Sty 2015 21:54
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2620306.html
    Nic się od tego czasu nie zmieniło.

phoe napisał:

Tylko one jak większość niemieckich kolumn mają impedancje 4 Ohm, nie wiem czy ta twoja Unitra sobie z nimi poradzi, tym bardziej jakbyś głośniej chciał słuchać...
    Nawet jeśli trochę pogra, to i tak, prędzej czy później, coś padnie. Jak nie tranzystory, to rezystory się przepalą.
    Ja bym radził sprzedać tą Diorę i kupić coś lepszego. Tym bardziej, że w tym budżecie trudno o 8 omowe zestawy.

0
  • #4 13 Sty 2015 10:12
    Mi_ki
    Poziom 7  

Unitra jest w stanie niemalże doskonałym. Jedynie podświetlenie panelu przedniego mi nie działa, aczkolwiek i tak nie wezmę za nią dużo pieniędzy. Dlatego też nie stać na mnie zmienienie całego zestawu, dlatego szukam tylko jakiś kolumn.
    Czyli reasumując, do tej sumy nawet nie ma opcji, żeby w tej impedancji kupić cokolwiek?

Pozdrawiam.

0
  • #5 13 Sty 2015 10:23
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Mi_ki napisał:
    cokolwiek?
    Cokolwiek jest. Jednak żeby to grało znacznie lepiej od Altonów, raczej nie.

0
  • #6 13 Sty 2015 11:01
    Mi_ki
    Poziom 7  

Nie oczekuję, żeby grały lepiej od moich starych Altonów 80, przynajmniej żeby było to porównywalne.

Dodano po 32 [minuty]:

Co sądzicie o tym kolumnach? http://allegro.pl/kolumny-dual-cl-9020-i4983773270.html

Bo szukając z tematu, który podał telecaster1951 tylko do udało mi się znaleźć z impedancją 8ohm i w cenie, która pozwoli mi nadal jeść produkty spożywcze, a nie tynk ze ścian. :)

0
  • Pomocny post
    #7 13 Sty 2015 11:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Mi_ki napisał:
    Bo szukając z tematu, który podał telecaster1951 tylko do udało mi się znaleźć z impedancją 8ohm i w cenie, która pozwoli mi nadal jeść produkty spożywcze, a nie tynk ze ścian.
    Myślę że możesz brać. Jakbyś stargował do 150zł byłoby lepiej.

0
  • #8 13 Sty 2015 16:47
    Mi_ki
    Poziom 7  

telecaster1951 napisał:
    Myślę że możesz brać. Jakbyś stargował do 150zł byłoby lepiej.

Dziękuję za pomoc. Jakieś podpowiedzi co do argumentu, żeby zbić cenę?

0