Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool - głośna praca podczas pobierania wody, czy tak ma być?

12 Sty 2015 21:39 2388 6
  • Poziom 20  
    Witam.

Dostałem w prezencie pralkę Whirlpool, model z okolic 2006 roku - niestety nie pamiętam oznaczenia modelu, a pralkę mam poza domem.

Po uruchomieniu pralki, przy pobieraniu wody pompka wydaje charakterystyczny rzężacy dźwięk. Jest to dźwięk mniej więcej taki, jak pompa wydaje gdy pracuje na sucho bez wody. W stosunku do pracy silnika napędowego, pompka jest dość głośna. Pomijając ten dźwięk, pobiera wodę normalnie, także wypompowuje w normalny sposób.

I tutaj rodzi się pytanie, czy wymiana pompy jest niezbędna już teraz, czy pomimo głośnej pracy pompki może to działać jakiś dłuższy czas? Czy na takie zużycie silnika pompki może wpływać ogólne zakamienienie pralki?

Pozdrawiam!
  • Poziom 29  
    Sprawdź filtr i turbinkę pompy może coś się tam dostało, lub pompa dogorywa. Moja tak pierze trzeci rok.
  • Poziom 28  
    Pompa pobierająca? Jednocześnie działa pompa i pralka pobiera wodę?
  • Poziom 20  
    Nie wiem jak to nazwać, nie znam się na konkretnej terminologii. Chodzi mi o urządzenie, które słychać w momencie gdy pralka pobiera wodę z sieci wodociągowej.
  • Poziom 28  
    Czyli chodzi o elektrozawór, zdejmij górę pralki i posłuchaj przy pobieraniu wody, lewy tylny róg pralki.
  • Poziom 20  
    Przy pobieraniu wody, pralka nie wypompowuje jej od razu, czyli faktycznie, sprawa rozbija się o elektrozawór. Po uruchomieniu pralki trochę rzęzi przy pobieraniu wody. Czy można ten objaw zignorować, czy jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki?
  • Poziom 17  
    Szwankuje elektrozawor.Albo juz sie konczy lub jest zanieczyszczony.W pierwszej kolejnosci wyczysc sitko elektrozaworu.Gdy odkrecisz waz doprowadzajacy wode to wewnatrz el-zaworu jest sitko.Wyjmij go,umyj i wloz go z powrotam w to samo miejsce nie pomijaj go.Po umyciu sitka woda poplynie mocnym strumieniem w wyplusze drobinki spod membramy el-zaworu.Ggdy nie pmoze wymien ezawor,koszt niewieliki a i wymiana b.prosta.To samo dodyty pompki,jezeli rzezi to slinik do wymiany'koszt 50 zl.Dlatego do wymiany ze nie za kazdym razem wypompuje Ci wode i zaczna sie problemy z mokrym praniem.Powodzenia