Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

PC (Desktop) do gier za 4000 z這tych. Let's build!

12 Sty 2015 23:13 1107 11
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich czytelnik闚!

Moim celem jest zbudowanie komputera do gier za oko這 3500 - 3600 z這tych i dokupienie do niego monitora za oko這 400 - 500 z這tych.
    Koszt ca貫go zestawu ma wynosi w sumie 4000 PLN.

M鎩 pierwszy szkic odno郾ie konkretnych podzespo堯w:

- procesor : = Intel Core i5-4690{k}
    - karta graficzna : = nVidia GeForce GTX 770/780 {Ti}
    - pami耩 RAM : = min 8GB, max 12GB, co do taktowania nie jestem pewien

{...} - opcjonalnie

Od razu m闚i, 瞠 nie b璠 mocno podkr璚a procesora, wi璚 to "k" mog sobie odpu軼i, tym bardziej, 瞠 za dobre ch這dzenie trzeba dop豉ci.... ;p Co wi璚ej za samo "k" ("k" - odblokowany mno積ik) nale篡 dop豉ci oko這 70 z.

Bardzo prosz i zach璚am do odpisywania! Chc, aby軼ie zwr鏂ili mi uwag na moje niedopatrzenia i poradzili co nast瘼nie zakupi.
    Dzi瘯uj.
  • Poziom 35  
    W tej cenie proponuj taki zestaw
    http://www.morele.net/inventory/info/lAXd17/

W koszyku

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
    Pami耩 Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
    Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)
    Nap璠 Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM
    P造ta g堯wna ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN - (B85 PRO4)
    Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0
    Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)
    Karta graficzna Zotac GeForce 970, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, DP, BOX (ZT-90101-10P)

Do tego taki monitor
    http://www.morele.net/monitor-lg-23mp55-23mp5...dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-639587/

I b璠zie akurat mniej wi璚ej w bud瞠t.

Dop豉ta 100 z這tych do i5 4690 dla 200 MHz wy窺zego taktowania to kompletnie poroniony pomys. Kart graficzn zarejestruj w ci庵u 28 dni od zakupu na stronie producenta to otrzymasz na ni 5 lat gwarancji. Je郵i tego nie zrobisz w wyznaczonym terminie to zostan Ci 2 lata gwarancji.

Je郵i b璠ziesz zamawia zestaw w morelach to mo瞠sz sobie doda do koszyka us逝g monta簑.
    Obecnie sklep oferuje dwie r騜ne us逝gi monta簑.
    Pierwsza przeznaczona jest dla os鏏, kt鏎e w swoim zestawie nie dokupuj dodatkowego
    ch這dzenia na procesor, lecz zamierzaj korzysta z dodawanego przez producenta procesora
    Monta komponent闚 (zestaw komputerowy od trzech element闚 bez dodatkowego ch這dzenia procesora)
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-zest...-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
    to ta us逝ga.
    Druga natomiast zosta豉 przeznaczona dla os鏏, kt鏎e dokupuj do zestawu oddzielne
    ch這dzenie na procesor
    Monta komponent闚 (zestaw komputerowy od trzech element闚 z dodatkowym ch這dzeniem procesora)
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
    W przypadku obu powy窺zych us逝g przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" nale篡 wpisa
    O44Y129AC8
    i naci郾望 obok wy郵ij. Wtedy koszt monta簑 zmieni si na 1 z這ty, a wysy趾a b璠zie darmowa.
    Alternatywnie zamiast monta簑 mo瞠sz wybra kart sieciow wi-fi Asus USB N10 Nano
    http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/
    Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
    WP35ZXZG5A
  • Poziom 9  
    @Rafal.Suchy dzi瘯i za link do fajnej stronki ;p

Ationx!!! DZI艼I!!!

Z tego, co czytam, to podzespo造 ma przednie! ;p
    Mam jednak pewne obawy co do Seagate闚. Wszyscy m闚i, 瞠 maj jakie problemy techniczne... I 瞠 po np. 2 latach si psuj. Czy to prawda?? Na drugim miejscu plasuje si Western Digital, a pierwszy jest Hitachi. Tak s造sza貫m :)
  • Poziom 42  
    Boobsy napisa:
    Mam jednak pewne obawy co do Seagate闚. Wszyscy m闚i, 瞠 maj jakie problemy techniczne... I 瞠 po np. 2 latach si psuj. Czy to prawda?? Na drugim miejscu plasuje si Western Digital, a pierwszy jest Hitachi. Tak s造sza貫m

Hitachi na pierwszym miejscu ? Absurd. (mia貫m ich wiele, rok intensywnego u篡tkowania ledwo wytrzymywa造)

Jak masz takie obawy to kup WD z serii BLACK.
  • Poziom 9  
    @PRC
    Ale wiesz... Hajs ma si zgadza ;p Western Digitale (Blacki) maj ca趾iem "solidne" ceny :3
  • Moderator - Komputery Serwis
    S康z帷 po moich ostatnich reklamacjach WD Black ju jedynie wyr騜nia 5 letnia gwarancja. Kiedy wr璚z legendarne, wyra幡ie wyr騜niaj帷e si od ni窺zych serii i poziomem awaryjno軼i i wydajno軼i, teraz wyr騜nia je jedynie wy窺za cena i d逝ga gwarancja.

Szczerze m闚i帷 propozycja ST1000DM003 by豉by bardzo dobra, je郵i Kolega chce raczej niedrogi, ale fajny dysk. Awaryjno軼i ten model si nie r騜ni raczej od pozosta造ch godnych polecenia modeli na rynku. Jest to obok WD10EZEX chyba najcz窷ciej polecany model w ostatnim roku. Moim zdaniem zupe軟ie s逝sznie - s to bardzo dobre dyski.
  • Poziom 35  
    Ja tam mam w PC blisko 5 letniego Seagate i odpuka z貫go s這wa powiedzie na niego nie mog. 4 lata robi jako systemowy, od roku gdzie ju jako magazyn na dane, ale nadal jest zdrowy. WD to ju nie to co kiedy, zale篡 co trafisz.
  • Poziom 7  
    Zignoruj wszystkie informacje o psujacych sie dyskach. Rob backupy i tyle.
  • Poziom 9  
    Saginata napisa:
    Zignoruj wszystkie informacje o psujacych sie dyskach. Rob backupy i tyle.

Ludzie! J瞛yk polski! O_O
    Przecie nie b璠 co chwil robi backupa.
    Poza tym na pewno w ko鎍u nie przyjm gwarancji.
    Po trzecie nie chce mi si lata co chwilk do serwisu.

Wiadomo, 瞠 nie b璠 kopa tego komputera, albo u篡wa go jako worka treningowego, ale jednak chc mie pewno嗆, 瞠 nic si nie stanie.
  • Poziom 7  
    Boobsy napisa:
    Ludzie! J瞛yk polski! O_O

Co Ci niby nie pasuje?

Boobsy napisa:
    chc mie pewno嗆, 瞠 nic si nie stanie.

To Ci nawet czterdziesci tysiecy nie starczy.
  • Poziom 9  
    @Saginata

Co mi nie pasuje..? C騜, pomy郵my... "psujacych", "sie", "rob".
    Wiem, 瞠 to czepialstwo, ale a tak trudno wcisn望 prawy alt?

Dodano po 3 [minuty]:

Przesadzi貫m. Nie chodzi這 mi o to, 瞠 totalnie nic ma si nie sta i 瞠 do ko鎍a 鈍iata ma si nie psu. Chodzi這 mi po prostu o to, 瞠by s逝篡 mi przez co najmniej 9 lat. ;p
    Sam wiesz, 瞠 to d逝go jak na dysk twardy.