Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

własna lampa DIY - wykonanie w praktyczne

13 Sty 2015 15:05 1650 2
  • Poziom 2  
    Witam!

Od dawna śledzę forum, w różnych tematach, jednak dopiero teraz w ferworze remontu nadszedł czas na mój post. Proszę o wyrozumiałość :)

Planowałem zrobienie lampy - zwykłej do powieszenia w pokoju synka. W tym celu zrobiłem sobie "klosz" i kupiłem kabelek (gwint e27 + podsufitka). Wszystko by było dobrze, ale w/w klosz spodobał się mojej lepszej połówce i zadecydowała, że projekt ma jednak zawisnąć w naszym pokoju - w wersji na dwie lampy (podwójny włącznik). W związku z czym zrobiłem drugą osłonkę na żarówkę zakupiłem dwa gwinty e27, z piwnicy wyciągnąłem złączki i przewód opisany OMY 300/300V 2x0,75mm2.

Teraz kilka moich pytań do was. Czy przewód OMY będzie się nadawał do takiej wiszącej lampy? (planuje zamocować 2 ledy max 10W.

Pytanie 2 w pokoju u syna miałem łatwe zadanie z sufity wisiały tylko 2 przewody - faza i 0. Mam nadzieję, że tutaj zadanie będzie podobnie banalne (poprawcie mnie jeśli źle myślę) Biorę dwa kabelki, ucinam sobie 2 kabelki tego OMY i od dwóch żarówek ciągnę po jednym przewodzie i muszę podłączyć je do 0 (tak tak wiem, że to pojęcie nieprawidłowe :) a pozostałe dwa - po jednym do fazowej?

Z moich dalszych wątpliwości - w plastikowej oprawce e27 miałem tylko podłączone 2 przewody w tej nowo zakupionej widzę, że są trzy (gdzie co podłączyć.

I końcówka przydługiego postu. Dwie żarówki miały by zwisać z sufitu, "klosz" nie jest ciężki ale czy może wisieć na samym kablu czy myśleć o jakiejś innej zawieszce? Macie jakiś pomysł z czego wykonać podsufitkę? dwa klosze mają wisieć koło siebie, a nie chcę, żeby kable luzem wisiały na suficie.

Niżej wrzucam zdjęcia dostępnych materiałów.

własna lampa DIY - wykonanie w praktyczne własna lampa DIY - wykonanie w praktyczne własna lampa DIY - wykonanie w praktyczne własna lampa DIY - wykonanie w praktyczne
  • Admin Elektroenergetyka
    Kup oprawkę wykonaną w II klasie ochronności. Ta z tego co czytam i widzę się nie nadaje.
    Ciężki klosz to znaczy ile waży?
  • Specjalista Automatyk
    Proponuję odwiedzić sklep z żyrandolami (nawet w sieci) i przyglądnąć się jak to jest zrobione.
    Żyrandol powinien wisieć na haczyku nie na samym kablu.
    Kup sobie plastikowe oprawki (do każdej idą dwa przewody).