Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Alton 110 (Zgb-110-8-684) - garstka pytań.

joecken 13 Sty 2015 16:01 1128 2
  • #1 13 Sty 2015 16:01
    joecken
    Poziom 1  

Witam,

To mój pierwszy post, także przy okazji chciałbym się przywitać :)

Znalazłem "na strychu" dwie kolumny. Opatrzone były nazwą modelu ZGB-110-8-684, także wynika z tego, że są to kolumny firmy Tonsil, Alton 110. Tutaj pojawia się pierwsze pytanie, z góry przepraszam, jeżeli jest trywialne, ale nie siedzę w tej tematyce. W internecie wyczytałem, że ich moc wyjściowa to 110W, a na kolumnach wyraźnie stoi, że "mają" 150W. Dlaczego tak? :( Drugie pytanie. Podobno są sprawne, poza uszkodzonym, a raczej zerwanym zawieszeniem od membrany, które powinienem wymienić. Zwykły zestaw naprawczy z allegro wystarczy? Czy lepiej oddać to do specjalisty?
    Trzecie pytanie. Mam zamiar podłączyć te kolumny do gramofonu analogowego Denon DP 29F. Potrzebuje wzmacniacza. Te kolumny mają impedancje 8 ohm, są dwie, a ja nie mam bladego pojęcia jak zabrać za wybór wzmacniacza. Zależałoby mi, żeby pochodził mniej więcej z tych samych lat co kolumny, tak chyba będzie najlepiej. Same parametry wzmacniacza będą dla mnie wystarczająco pomocne. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

0 2
  • #2 13 Sty 2015 16:28
    karol-jaskulski
    Poziom 14  

Witam

Dla czego pisze tu 150, a tu 110 - 110 W jest mocą ciągłą, do jakiej są przystosowane te kolumny, natomiast 150 W to jest ich moc maksymalna. Należy więc dobrać wzmacniacz o mocy wyjściowej nie większej niż 110 W.
    Jeśli chodzi o zawieszenia - owszem można to zrobić samemu, ale jeśli się nie ma żadnej wprawy i doświadczenia to zdecydowanie odradzam. W internecie ogłasza się pełno firm zajmujących się tym zawodowo.
    Wzmacniacz - jeśli ma być z "epoki" kolumn to z pewnością naszej Polskiej UNITRY. Watro zwrócić uwagę, aby posiadał wejście phono - do podłączenia gramofonu

0
  • #3 13 Sty 2015 16:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

joecken napisał:
    Zwykły zestaw naprawczy z allegro wystarczy? Czy lepiej oddać to do specjalisty?
    Nie z Allegro. Kup u producenta. I najlepiej samo zawieszenie.
    Regenerację przeprowadzasz zgodnie z poradnikiem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1797404&highlight=
    Jeżeli nie czujesz się na siłach, Tonsil oferuje usługę regeneracji.
    joecken napisał:
    W internecie wyczytałem, że ich moc wyjściowa to 110W, a na kolumnach wyraźnie stoi, że "mają" 150W. Dlaczego tak?
    Moc i tak nie ma żadnego znaczenia.
    joecken napisał:
    tak chyba będzie najlepiej.
    Czy ja wiem. Lepiej od Diory czy nawet Foniki kupić Pioneera A337 lub A447.

0