Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna do 1200 zł, głównie do gier

13 Sty 2015 17:08 1503 13
  • Poziom 7  
    Witam,
    Nie znalazłem podobnego tematu, a już na pewno nie był on z ostatniego roku, więc piszę temat.
    Szukam w miarę porządnej karty graficznej do 1200 zł, głównie do gier. Myślałem nad zakupem Nvidia GTX 770, ale może wy znacie lepszą kartę graficzną w podobnej cenie, może nawet tańsza i lepszą, tak by mieściła się w tym przedziale cenowym.
    Chodzi o jedną z najlepszych kart do gier w tej cenie.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Jaki procesor ? (model)
    Jaka płyta główna ?(model)
    Jaki zasilacz ? (marka / moc)
  • Poziom 7  
    Zasilacz zamierzam dokupić taki: Cooler Master G550M 550W
    Procesor amd phenom ii x6 1045t processor 2.70 ghz
    Płyta główna Ms-7641

Razem mogę wydać do max 1500-1600 zł, ale tak jak wspomniałem wcześniej, jeszcze dochodzi mi ten zasilacz, dlatego kartę graficzną chciałbym zakupić w cenie max 1200 zł
  • Pomocny dla użytkowników
    Wydaje mi się, że do Phenoma II X6, optymalna będzie GTX 760 za ~800 zł.

Ale jakbyś się uparł, jeśli uda ci się dostać GTX 770 do 1200 zł, to moim zdaniem będzie raczej najlepszym wyborem. Chociaż za 2-3 tygodnie wchodzi GTX 960, która prawdopodobnie będzie kosztować mniej i oferować podobną wydajność. Lub ewentualnie, po dołożeniu 50-60 zł, masz dziś Radeona R9 290, który jest szybszy niż wymienione karty.
  • Poziom 18  
    Niestety ale Phenom 2.7ghz szału nie robi, i niewiele mu te x6 rdzeni pomaga, to już chyba lepiej byłoby kupić Phenoma X4 960, wówczas można pomyśleć o gpu za ~600pln, dobra niech strace za max 700zł.
  • Poziom 35  
    Również uważam, że karta za taką kasę do tego Phenoma (i to jeszcze tak nisko taktowanego) to zdecydowana przesada. Wszystko powyżej R9 270/GTX 660 to będzie przesada.
  • Poziom 43  
    Ten Phenom jest za wolny do kart za 1000pln... Gdyby to był X4 @ 4.0GHz to można się pokusić o GTX760/GTX960. W przeciwnym wypadku karty za 1000-1200 zachowają się tak samo jak te za 700. To za stary procesor na takie grafiki.
  • Poziom 7  
    Czyli odpada? Chciałem coś skleić do gier, które teraz wychodzą, typu wiedźmin 3 bądź GTA 5, nawet na minimalnych i myślałem, że karta graficzna+ten zasilacz mi wystarczy.

Czyli miałbym kupić Phenom X4 960 i dołożyć do tego GTX 760?
  • Poziom 35  
    Żeby karta za tysiaka miała sens to tutaj i5 jest potrzebny, a nie 5 letni Phenom.

• Poziom 26  
    GTX 770 potrafi w stresie zjeść 350W phenom ii x6 1045t to około 100W plus inne elementy w w kompie i może zostanie Ci z 50W zapasu trochę mało...
  • Poziom 18  
    MynDoS napisał:

Czyli miałbym kupić Phenom X4 960 i dołożyć do tego GTX 760?

Nie, do Phenoma 960 co najwyżej gtx660, w sumie na stock zegarach CPU, to i tak będzie za mocna karta.
  • Poziom 35  
    oskar777 napisał:
    GTX 770 potrafi w stresie zjeść 350W phenom ii x6 1045t to około 100W plus inne elementy w w kompie i może zostanie Ci z 50W zapasu trochę mało...

Następny. Ja pierdziele czy przeczytanie w testach kart graficznych informacji, że prezentowany pobór prądu dotyczy całej platformy, a nie samej karty jest tak trudny? 350W to pobiera cały zestaw z takim GTX 770, a nie sama karta.
  • Poziom 35  
    No i co masz odkrywczego na stronie producenta? Że zasilacz 600W? Jakbyś się chociaż trochę orientował to byś wiedział, że zasilacze rekomendowane na stronie producenta są podawane zawsze z dużym zapasem. Pewnie też po to, żeby ktoś mając jakiś badziewny zasilacz "600W marki nieznanej, ale lubianej", który 600W ma co najwyżej w nazwie też był w stanie z takiej karty skorzystać.