Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logo 8 - pomiar wagi zbiornika .

adamvisual 13 Sty 2015 17:27 1521 6
  • #1 13 Sty 2015 17:27
    adamvisual
    Poziom 2  

Witam wszystkich automatyków, na wstępie chciałbym podkreślić że jestem osobą uczącą się. Posiadam Logo 8, drodzy koledzy pomóżcie mi zrobić schemat do ważenia na tensometrach.
    mam tensometry z wzmacniaczem zdjęcie tabliczki wzmacniacza dołączyłem

To są połączenia

a to moje logo8

Mam zbiornik stojący na tensometrach a wzmacniacz podłączyć chciałem do logo 8
    1 wskazanie przez logo 8 wagi zbiornika
    2 żebym mógł dozować za pomocą pompy która ze zbiornika po wpisaniu np 15 kg wypompuje i pompa się zatrzyma

Za pomoc bardzo dziękuję.

0 6
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2015 19:06
    Popak
    Moderator na urlopie...

Witam

Napisz konkretnie i dokładnie o co dokładnie tobie chodzi. Piszesz o wadze, a później o wypompowaniu.
    To raz, a dwa to jak chcesz zważyć 100kg jak pomiar jest od 275 kg do 1275 kg?
    Podaj typ tych tensometrów.

Pozdrawiam

0
  • #3 14 Sty 2015 14:23
    mawi2
    Poziom 25  

1. Tensometry mocujesz mechanicznie pamiętając o kierunku montażu.
    2. Wszystkie tensometry łączysz równolegle i podpinasz pod CL
    3. Pod wyjście CL podpinasz miernik napięcia
    4. Kalibrujesz CL w ten sposób aby dla "zera" moduł dawał napięcie 0 V a dla "max" kg napięcie 10 V
    5. Podpinasz pod sterowniczek i obrabiasz sygnał tak aby wysterować wyjścia.

0
  • #4 14 Sty 2015 16:00
    adamvisual
    Poziom 2  

ale nie jest problem z montażem zewnętrznym tylko aplikacja w logo nie wiem jak ja napisać

0
  • #5 15 Sty 2015 11:47
    mawi2
    Poziom 25  

W logo masz wejście analogowe 0-10V. Oczywiście musisz je odpowiednio skonfigurować. Pod to wejście podłączasz moduł wagowy. Wartość odczytaną skalujesz do wartości pracy wagi od 0 do max.
    W ten sposób masz poprawny odczyt masy. Skalowanie - funkcje matematyczne mnożenie i dzielenie.
    Następnie wykorzystasz funkcje komparacji wartości i prosta mamtematyka aby od wartości aktualnej masy odjąć 15 kg i po uzyskaniu wartości obliczonej zatrzymać pompę .
    Programu Ci nie napiszę, chyba że na fakturkę. Mogę pomóc ale załącz jakiś plik programu, wtedy otrzymasz pomoc.

0
  • #6 01 Gru 2015 08:45
    mariusz180
    Poziom 11  

a jak zrobić, żeby logo pokazywało wartość masy?

0
  • #7 01 Gru 2015 14:14
    jharlan
    Poziom 25  

mariusz180 napisał:
    a jak zrobić, żeby logo pokazywało wartość masy?

Chyba objętość.
    Bo masę już podaje.

0