Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 308 SW 1.6 HDI 90 PS - Nie otwiera i zamyka drzwi na pilota

jarekstryszawa 13 Jan 2015 17:50 7542 3
 • #1
  jarekstryszawa
  Level 22  
  Witam.

  Peugeot 308 2009 przebieg 37000 km, bezwypadkowy, bardzo mało używany- nie reaguje na kluczyk. Nie otwiera, ani nie zamyka drzwi, o dziwo także po włożeniu grota do zamka, wkładka się przekręca, ale nie zamyka ani nie otwiera drzwi.
  Samochód normalnie odpala, podczas jazdy drzwi się automatycznie sie zamykają, potem jedna klamka odryglowuje wszystkie zamki.
  Ludowe sposoby kodowania kluczyka przez przyciskanie guzika otwierania przy włączonym zapłonie nie skutkują- co jeszcze mogę zrobić samodzielnie?

  W samochodzie nie było nic kombinowane, po rozładowaniu akumulatora miał ustawioną datę i godzinę, ale jeszcze kluczyk po tym działał normalnie. Oczywiście sam kluczyk nie jest uszkodzony, oryginalna bateria Panasonica trzyma napięcie 3,3V, styki oczyszczone.
 • #2
  boguś 20000
  Conditionally unlocked
  trzeba sprawdzić z drugim kluczykiem z kompletu czy objawy są podobne czy nie jeżeli nie to oznacza, że jest uszkodzona centralka.
 • #3
  jurekk55
  Level 36  
  boguś 20000 wrote:
  nie to oznacza, że jest uszkodzona centralka.


  Nie grzesz , mamy jeszcze do czynienia z funkcją "synchronizacja" . Piloty nadają ? Są odbierane? BSI rozpoznaje piloty?
  Proponuję autorowi odwiedzenie renomowanego warsztatu w okolicy.Potrzebna jest dobra diagnoza problemu.
 • #4
  jarekstryszawa
  Level 22  
  Drugi pilot nie ma przycisków (oryginalny fabryczny).
  Ma ktoś może namiar na solidny nieautoryzowany serwis na Śląsku lub w okolicach Krakowa, który może się tym zająć? ASO pewnie skroi za to bez litości, a do ich fachowości nie mam wcale przekonania...