Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowarka USB podsłuchująca bezprzewodowe klawiatury

TechEkspert 13 Jan 2015 19:38 6888 2
 • Ładowarka USB podsłuchująca bezprzewodowe klawiatury
  KEYSWEEPER pozwala na nasłuchiwanie oraz rejestrowanie komunikacji pomiędzy bezprzewodową klawiaturą a komputerem. Urządzenie oparte jest o platformę Arduino, pozwalając na deszyfrowanie, logowanie oraz wysyłanie poprzez GSM aktywności pobliskich klawiatur bezprzewodowych firmy Microsoft. "Ładowarka" pozwala na utworzenie warunku alarmu SMS w postaci słów kluczowych przechwyconych z pobliskich klawiatur.
  Urządzenie imituje ładowarkę, na złączu USB dostępne jest napięcie 5V pozwalające naładować podłączone urządzenie. Po odłączeniu "ładowarki" gaśnie dioda sygnalizująca zasilanie, jednak urządzenie działa dalej dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Pozwala ono na żywo monitorować klawisze naciskane na klawiaturze będącej w zasięgu urządzenia.

  Na stronie projektu został przedstawiony ciekawy proces inżynierii wstecznej protokołu komunikacji pomiędzy bezprzewodową klawiaturą a komputerem.  Warto sprawdzić, jakiego rodzaju klawiatury bezprzewodowej używacie, może się okazać, że jest to najsłabsze ogniwo zabezpieczeń.  Źródło: http://samy.pl/keysweeper/

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  TechEkspert
  Editor
  Offline 
  W moich materiałach znajdziecie testy i prezentacje sprzętu elektronicznego, modułów, sprzętu pomiarowego, eksperymenty. Interesuje mnie elektronika cyfrowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, transmisje cyfrowe przewodowe i bezprzewodowe, kryptografia, IT a szczególnie LAN/WAN i systemy przechowywania i przetwarzania danych.
  Has specialization in: elektronika, mikrokontrolery, rozwiązania it
  TechEkspert wrote 3728 posts with rating 3147, helped 12 times. Been with us since 2014 year.
 • #3
  akajarz
  Level 23  
  Prędzej czy później i tak by na to ktoś wpadł. Teraz jedynym sposobem na ochronę prywatności jest użycie szyfrowania a i to do czasu aż zbudują funkcjonalny komputer kwantowy.