Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TwinCAT i języki programowania PLC

13 Sty 2015 20:09 1074 1
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam kilka pytań odnoście programu TwinCAT jak i samego języka programowania sterowników PLC na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, a są mi nie zbędne do zaliczenia przedmiotu.

1. W jaki sposób realizowane jest powiązanie zmiennych logicznych zadeklarowanych w programie PLC z fizycznymi we/wy sterownika w pakiecie TwinCAT.

2. Opisz zasadę działania, w języku LD, cewki ustawiającej i kasującej – narysuj symbole graficzne reprezentujące te elementy.

3. Napisz przykładową deklarację, w języku ST, zmiennej adresowanej o nazwie ZmiennaIn przeznaczonej do odczytu wejścia binarnego.

4. Napisz przykładową deklarację, w języku ST, zmiennej adresowanej o nazwie ZmiennaOut przeznaczonej do zapisu wyjścia binarnego.

5. Opisz zasadę działania bloku detektora zbocza opadającego.

6. Narysuj program w języku LD realizujący przy pomocy styków funkcję OR oraz AND.

7. Podział sterowników ze względu na liczbę konstrukcję

8. Podział układów logicznych

9. Scharakteryzuj układy sekwencyjne

10. Scharakteryzuj układy kombinacyjne

11. Wypisz funkcje arytmetyczne zgodne z normą IEC 61131-3.

12. Wypisz funkcje na ciągach bitów zgodne z normą IEC 61131-3.

13. Wypisz funkcje porównania zgodne z normą IEC 61131-3.

14. Wypisz funkcje wyboru zgodne z normą IEC 61131-3.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Pytania są podstawowe i odpowiedzi są w sieci. Przetłumacz pytania na angielski, użyj google i odpowiedź dostaniesz na talerzu. A jak już jesteś bardzo leniwy to zajrzyj na stronę firmy Beckhoff i(o dziwo) znajdziesz tam informacje o programie TwinCAT.