Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik Renault Scenic II 2003r 1,9 dci sam sie wyłącza jak naprawić?

13 Sty 2015 22:15 2775 5
  • Poziom 12  
    Witam od pewnego czasu co jakiś czas zeruje się zegarek i wskaźniki komputera, zdarza się też, że licznik sam gaśnie jednak po wyjęciu bezpiecznika(20) wszystko się naprawia i przez pewien czas dobrze działa. Czy to jest sprawa zestawu wskaźników czy coś innego ?? Czy miał ktoś podobny problem i jak go rozwiązał ?
    Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    Przecież to bolączka tych liczników, znajdź tam u siebie kogoś, kto to robi lub wysyłkowo...pełno ogłoszeń w sieci...
  • Poziom 13  
    U mnie czyszczenie i konserwacja styków w tablicy bezpieczników pomogła.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Witam.
    Kiedyś naprawiałem licznik z taką usterką.
    Tak jak kolega wyżej wspomniał, to standard w tych urządzeniach.
    Koledze naprawiałem parę lat temu. Znalazł opis usterki na forach RENAULT. Pęka najczęściej lut, lub wysiada przetwornica. W tym przypadku był pęknięty lut.
    Około dwa lata temu naprawiałem też licznik z RENAULT brata. Tam w czasie jazdy zaświecała się kontrolka ładowania. Przyczyną też był pęknięty lut. Informacje w którym miejscu, i w którym obwodzie też znalazłem na forach RENAULT.
    Teraz już nie pamiętam dokładnie, o który lut chodziło - minęło od tamtej pory sporo czasu.
    Poszukaj na wspomnianym forum, jest tam bardzo dużo informacji o tych usterkach, łącznie ze zdjęciami, i lutami które należy sprawdzić.
    Pozdrawiam.

Dodano po 14 [minuty]:

Chwilę poszukałem, i już znalazłem informacje o tej usterce. Też jest mowa o pękniętych lutach. Post kolegi amator.
    http://www.autocentrum.pl/autorentgen/renault/scenic/ii/wyswietlacz-deski-162690431/

Dodano po 21 [minuty]:

I tu u nas na forum też znalazłem temat z tym problemem.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6172802#6172802