Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wyświetlacz w panasonic sa-ak44

monter3 12 May 2005 14:26 1403 6
    monter3
    Level 17  
    Witam
    Mam wieże panasonic sa-ak44 w której nie działa wyswietlacz.
    Pomiary na krańcowych nogach wyswietlacza wykazuja 4 v napięcia zmiennego. Sciezki idą bezpośrednio do trafa. Czyli wyświetlacz lub trafo ??, a może cos innego??.
    Deny81
    Level 22  
    o ile wiem w większości takich sprzętach napięcie na wyświetlacz to w granicach 27 V zmiennego. więc wydaje mi się że te 4 to troszke mało. czepił bym się raczej trafa. jak dasz rade to podłuż jakieś zewnętrzne napięcie czy będą jakieś zmiany ale z rozwagą .
    tik_tak
    Level 36  
    :arrow: Deny81 -poczytaj wpierw może o sposobie zasilania tuby fluorescencyjnej a później wypowiadaj się w temacie.
    Napięcie żarzenia
    Napięcie katodowe
    Deny81
    Level 22  
    dobrze mistrzu poczytam. nie był podany rodzaj wyświetlacza więc odniosłem wrażenie że chodzi o wyświetlacz vfd. z tąd muj komentaż.
  • Helpful post
    Wojtek.zse
    Level 31  
    Witam.
    Przy wyświetlaczach VFD również potrzebne jest napięcie żarzenia które wynosi te kilka Voltów ( w granicach od 2V do 4V). Więc to napięcie jest napewno odpowiednie. Myślę, że przyczyny trzeba byłoby poszukać raczej w sterowaniu wyświetlacza.
    artd
    Level 11  
    W podobnym modelu miałem taki przypadek, tam całe napięcie zasilania wyswietlacza jest załączane przez mały tranzystorek. Ale upewnij się że tu jest podobnie bo jego wymiana wiąże się z demontażem całego przodu.
    arko100
    Admin of RTV group
    Koledzy
    Przecież
    monter3 wrote:
    Pomiary na krańcowych nogach wyswietlacza wykazuja 4 v napięcia zmiennego.

Więc brakuje mu ujemnego napięcia (ok: -27V).

Najczestrzą przyczyną jest wyschnięcie elektrolitów, ale mogła paść zenerka, tranzystorek lub rezystorek (nie wiem jak w tym sprzęcie jest to rozwiazane, nie mam schematu).

Pozdrowionka