Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmocnienie sygnału audio - Odtwarzacz DVD AMV342D jak podnieśc sygnał audio

Władysław Majewski 14 Sty 2015 11:04 1290 4
  • #1 14 Sty 2015 11:04
    Władysław Majewski
    Poziom 11  

Poprzez stosowny adapter (niestety nie ma on regulacji siły sygnału audio) podaję sygnał audio i video do fabrycznej nawigacji. Mam w ten sposób podłączoną kamerę cofania, tuner DVB-T a ostatnio podłączyłem także odtwarzacz DVD Audiomedia 342D. Wszystko działa znakomicie tylko w przypadku tego ostatniego urządzenia poziom sygnału audio jest wyraźnie niższy, co ma ten skutek, że przy maksymalnym poziomie głośności ustawionej potencjometrem nawigacji dźwięk jest nie najlepszy, słychać piski i szumy. To niestety temat z którym walczę od dawna i nic nie wskórałem (izolator masy, oddzielne przewody na masę, itp). Wobec tego najlepszym jest wzmocnienie sygnału audio idącego od tego odtwarzacza do nawigacji. Jak to zrobić, czy jakimś przedwzmacniaczem czy zwykłym wzmacniaczem car-audio, ale on ma wyjścia bezpośrednio na głośniki, czy wobec tego mogę te wyjścia mogę połączyć bezpośrednio z wejściem wzmacniacza w nawigacji.
    Prośba o radę.

Dodano po 8 [minuty]:

Oczywiście na odtwarzaczu ustawiłem już maksymalny poziom głośności. A ta nawigacja to MFD2 DVD wersja C Volkswagena.

0 4
  • #2 15 Sty 2015 10:14
    Władysław Majewski
    Poziom 11  

To chociaż może ktoś podpowie czy mogę połączyć wyjście na głośniki z mini wzmacniacza z wejściem aux w docelowym wzmacniaczu, bo w tej sposób wzmocnić sygnał wchodzący do właściwego wzmacniacza

0
  • #3 15 Sty 2015 12:34
    UL7855
    Poziom 22  

Jeśli nie masz czym zmierzyć wartości skutecznej sygnału wyjściowego z DVD to podstaw inne źródło sygnału.
    Innymi słowy wepnij na chwilę pod chinche idące do nawigacji np. odtwarzacz CD domowy na przedłużaczu sieciowym. Będziesz wiedział czy sygnał z odtwarzacza DVD samochodowego jest za niski czy też nawigacja "przygłuchła"

Dołożenie wzmacniacza tylko pogorszy odbiór, gdyż wzmocni wszystko, w tym szumy i zakłócenia. Nie tędy droga. Trzeba uzyskać właściwy, mocny sygnał z DVD.

Może masz uszkodzony odtwarzacz.

0
  • #4 15 Sty 2015 14:07
    Władysław Majewski
    Poziom 11  

Odtwarzacz jest nowy. Mam pod nawigację podpięty także tuner DVB-T i sygnał jest OK. Myślałem, że może zastosować mikser muzyczny, który chyba wzmocni sygnał wychodzący z odwarzacza DVD. A taki mikser ma oczywiście normalne wejście i wyjście liniowe i też podobne taki mikser wzmacnia sygnał wejściowy.

Dodano po 37 [minuty]:

A jeszcze pytanie na czym polega zmierzenie sygnału wychodzącego z DVD, bo mierników różnych ma sporo może dam radę i taki sygnał zmierzyć?

Dodano po 19 [minuty]:

I jeszcze jedno. Z miniwzmacniacza są dwa wyjścia na dwa głośniki a do właściwego wzmacniacza jest jedno wejście aux. Czy mogę po prostu np. dwa przewody gorące wychodzące na głośniki połączyć w jeden i oczywiście jeden masowy. Czy tak nie można po prostu łączyć obu przewodów głosnikowych

0
  • #5 28 Sty 2015 15:51
    Władysław Majewski
    Poziom 11  

Temat sam rozwiązałem poprzez zamontowanie niewielkiego przedwzmacniacza (koszt poniżej 50 zł), który podniósł siłę sygnału, dał możliwość regulacji tonów i balansu oraz dodatkowo zlikwidował kłopotliwe piski w głośnikach.

0
  Szukaj w 5mln produktów