Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kablem optycznym przestało działać.

stach131 14 Sty 2015 11:44 1383 0
  • #1 14 Sty 2015 11:44
    stach131
    Poziom 1  

Witam serdecznie!

Zwracam się do Was z nietypowym problemem. Połączenie kablem optycznym działało, działało i przestało…

Ale po kolei.

Mam podłączone kablami optycznymi: konsolę PS4 (kablem 10m) oraz dekoder nc+ (kablem 1m) do rozdzielacza (splittera). Dalej od rozdzielacza sygnał idzie również optycznym 1m do amplitunera (Yamaha RX-V440).
    Oba źródła podłączone są na stałe - gdy jedno źródło jest włączone, drugie musi być wyłączone.
    Do wiadomości - obraz z dekodera nc+ idzie po HDMI do TV, a obraz z konsoli PS4 idzie drugim kablem HDMI do projektora.
    Do wczoraj wszystko działało, jak należy.
    Jedyne co robiłem, to przesuwałem meble. Po ustawieniu ich z powrotem okazuje się, że nie ma dźwięku z konsoli, natomiast dźwięk z dekodera jest.
    Dodam również, że w międzyczasie, w pewnym momencie były oba źródła dźwięku naraz włączone i puszczone na amplituner, tzn. w trakcie oglądania TV włączona została konsola. Po wyłączeniu TV i dekodera dźwięku z PS4 w amplitunerze już nie było.

Sprawdziłem co następuje:
    1. Dźwięk z dekodera podłączony bezpośrednio do amplitunera działa (sprawdzone na obu kablach 1m).
    2. Dźwięk z dekodera podłączony przez splitter działa (sprawdzone przez oba wejścia).
    3. Dźwięk z konsoli podłączony bezpośrednio do amplitunera kablem optycznym 10m działa.
    4. Dźwięk podłączony z konsoli przez splitter nie działa (sprawdzone przez oba wejścia i oba kable 1m).

Nie wiem, czy to nie subiektywne odczucie, ale wydaje mi się, że w takiej konfiguracji światełko w kablu świeci słabiej...(?), czy to może być to?

Co jeszcze powinienem sprawdzić? Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

Poniżej "schemat" podłączenia dla zobrazowania tematu:

Połączenie kablem optycznym przestało działać.

1 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo