Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie gniazdka internetu

adicur 14 Sty 2015 12:53 8184 32
  • #1 14 Sty 2015 12:53
    adicur
    Poziom 8  

Mam taką zagwozdkę... Synek wyrwał kabel od neta z gniazdka no i oczywiście neta niet. Próbowałem inny kabel podłączyć ale nie pomogło. Chcę zmienić gniazdko a tu masz ci los, kabelki mają inne kolorki...
    Dołączam zdjęcie z nowym i starym gniazdkiem. Czy ktoś wie jak podłączyć? Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu

0 29
  • #2 14 Sty 2015 13:13
    pawel_konin
    Poziom 20  

adicur napisał:
    Mam taką zagwozdkę... Synek wyrwał kabel od neta z gniazdka no i oczywiście neta niet. Próbowałem inny kabel podłączyć ale nie pomogło. Chcę zmienić gniazdko a tu masz ci los, kabelki mają inne kolorki...
    Dołączam zdjęcie z nowym i starym gniazdkiem. Czy ktoś wie jak podłączyć? Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu

Z analizy obydwu gniazdek wynika że, jedno jest oznaczane kolorami(to nowe) a drugie numerycznie. Prosta sprawa sprawdzasz na które numery przychodził jaki kabelek i wszystko gra. A to w ramach podpowiedzi http://www.bb-elec.com/Learning-Center/All-Wh...et/Ethernet-Cables-RJ45-Colors-Crossover.aspx

1
  • #3 14 Sty 2015 13:29
    adicur
    Poziom 8  

Czyli tak? Problem w tym, że w ścianie mam inne kolory kabelków :/ Podłączenie gniazdka internetu

0
  • #4 14 Sty 2015 13:46
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Sprawa dziwna. Ogólnie na wstępie należy dodać, że najlepiej działa sieć ethernet gdy kabel jest "skrętką" i gdy korzysta się z par kabli - ale rozumiem, że kabel w ścianie i trzeba szukać ratunku.

Druga rzecz, która mnie dziwi - to to, że na zarobionym gniazdku żółty jest wpięty w "5" dla mnie powinna to być "3". Jeżeli tak działało - to tak zostaw.

Najlepiej by było jakbyś zrobił tak jak w działający gniazdku z drugiej strony urwanego kabla.

Dodano po 6 [minuty]:

Jako "B"

pół pomaranczowy dać niebieski
    pomarańczowy dać czerwony
    pół niebieski ( o ile żółty faktycznie jest 5) dać żółty
    zielony dać czarny

PS. przydały się Tobie nóż uderzeniowy do takich zabaw :)

PPS. ZDJECIE :)

0
  • #5 14 Sty 2015 14:00
    adicur
    Poziom 8  

Zrobiłem A i niedziała.. Próbuje B Podłączenie gniazdka internetu

0
  • #6 14 Sty 2015 14:02
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Zwróc uwagę, że parę razy edytowałem swój post. skonfrontuj to z tym co teraz zamierzasz zrobić. Pamiętaj, że kabel ma być "zapięty" w ten sam sposób z obu stron. Najłatwiej by było gdybyś pokazał jak wygląda jego drugi koniec.

0
  • #7 14 Sty 2015 14:31
    adicur
    Poziom 8  

Spróbowałem opcje B i też nic... Jest możliwe żeby jakieś spięcie coś skopało (router?)? Teraz już do pracy wybyłem ale jutro będę walczył dalej.

Apel!! Informatycy, programiści, serwisanci komputerowi!!!!
    Uczcie się norweskiego. Tu naprawdę brakuje fachowców a na serwisanta trzeba czekać do 7 dni roboczych.
    Dodam, że znajomy inż. Javy zarabia blisko 500 000 nok rocznie (około 250 000 zł.)
    Jak ktoś ma studia pokończone i zna dość dobrze ang to też sie załapie.

Jak ktoś myśli poważnie żeby się wybrać do Norwegii to pomogę znaleźć ogłoszenia o pracę. Resztę musicie sami ugadać sobie :) jak coś to priv

0
  • Pomocny post
    #8 14 Sty 2015 14:36
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Jak dla mnie to bardzo podejrzane jest zdjęcie z zapietym kablem. Sądzę, że żółty zamiast na 5 powinien siedzieć na 3 wtedy by zmienił się zapisek.

pół pomaranczowy dać niebieski
    pomarańczowy dać czerwony
    pół zielony dać żółty
    zielony dać czarny

Nadal pozostaję przy swoim, że:

a: być może źle kabel styka
    b: prawidłowa skrętka to prawidłowa skrętka a nie kabelek 4 żyłowy :) ale i tak też się czasem daje rade.
    c: fajni by było skorzystać z testera kabli. wiadomo by było czy nie mam racji w "a"
    d: zdjęcie drugiego końca kabla byłoby MEGA pomocne :)

0
  • #9 14 Sty 2015 14:52
    adicur
    Poziom 8  

Ok. Dzięki śliczne za dzisiaj a jutro zrobię rano zdjęcia z drugiej strony kabla. Jaki tester? Zwykła próbówka czy specjalne ustrojstwo?
    Pozdrawiam

0
  • #10 14 Sty 2015 14:56
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Ustrojstwo w tym stylu:

https://www.google.pl/search?q=tester+kabli+s...&sa=X&ei=Xo62VIXzPM3oasDxgOgJ&ved=0CAYQ_AUoAQ

A tu YT z prezentacją jak to niby działa: https://www.youtube.com/watch?v=9b1d8Sc4yW8

Urządzenie pokazuje czy jest przejście z nadajnika do odbiornika ( dwa końce kabla ) na konkretnych pinach.

Bo rozumiem, że przez ten kabel podłączałeś komputer do jakiegoś routera ? Ogólnie, że walczymy z siecią ethernet :)

0
  • #11 14 Sty 2015 14:56
    pawel_konin
    Poziom 20  

adicur napisał:
    Ok. Dzięki śliczne za dzisiaj a jutro zrobię rano zdjęcia z drugiej strony kabla. Jaki tester? Zwykła próbówka czy specjalne ustrojstwo?
    Pozdrawiam

Wkładasz z jednej strony kabel z wtyką rj45 i z drugiej strony podobnie i wciskasz przycisk zapalaja sie diody z jednej i drugiej strony :d

0
  • #12 15 Sty 2015 12:02
    adicur
    Poziom 8  

Tak. Neta dalej brak. W routerze miga link :/
    Zaraz rozbiorę gniazdko i jeszcze raz spróbuje Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu

Dodano po 13 [minuty]:

Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu

0
  • #13 15 Sty 2015 12:11
    przeqpiciel
    Poziom 29  

o widzisz !! zdjecie wtyczki jest bardzo ciekawe. jest niby zakończona normalną RJ45 jednak zamiast wszystkich 8 żył są zajęte tylko dwie. Czyli moim zdaniem ktoś użył gniazd ethernetowych do puszczenia zwyklej linii telefonicznej - pewnie masz tam ADSL czy coś w tym stylu.

Idąc dalej musisz zapewnić aby te środkowe piny (chyba 4, 5 pin, nie widze dokladnie) byly polaczone :)

Dodano po 2 [minuty]:

PS. Zdjęcia gniazdka prezentuje gniazdko wyrwane przez brzdąca ?

0
  • #14 15 Sty 2015 12:16
    adicur
    Poziom 8  

czyli dobrze jest gniazdko podłączone?
    które kable zmienić żeby net śmigał lepiej?

Dodano po 2 [minuty]:

nie.. to pierwsze gniazdko z cyframi zamiast kolorów młody wyrwał... tzn nie ze ściany ale wyrwał wtyczkę z obudową

0
  • #15 15 Sty 2015 12:20
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Podsumujmy dokładnie.

1.
    To zdjęcie:
    Podłączenie gniazdka internetu jest gniazdkiem wyrwanym przez dziecko i układ kabli, który jest tam przedstawiony, nie był ruszany od momentu instalacji i sprawnego internetu, aż po sam fakt zrobienia zdjęcia?

2.
    Jeżeli pkt 1 to odpowiedź TAK to podlaczenie kabli byłoby teraz złe >.< chyba moje nie doinformowanie. Na zdjęciu z pkt.1 masz:

1. niebieski
    2. czerwony
    5. zolty
    6. czarny

Trzymając się tej numeracji i kolorystyki powinieneś zapiąć kabel w gnieździe zgodnie z schematem stad:

0
  • #16 15 Sty 2015 12:22
    adicur
    Poziom 8  

tak. ok próbuję...

PS jak je wyrwać? :P

0
  • #17 15 Sty 2015 12:25
    przeqpiciel
    Poziom 29  

adicur napisał:
    PS jak je wyrwać? :P

Normalnie, to używam haczyk, który jest przy nożu uderzeniowym. A jak nie pomaga to normalnie ... na chama za drut i w górę

Nóż uderzeniowy / krosowniczy

0
  • #19 15 Sty 2015 12:35
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Ok, a czy nie sądzisz, że sprawa może być taka, że jak młody wyrwał to i kabel sie mógł uszkodzić ? Ten 2 żyłowy ? Widzę, że masz kabel od modemu do laptopa/komputera spróbuj może jego teraz użyć na tym gniazdku i porcie Line na modemie ?

Cały czas mnie intryguje jak ten 4-kolorowy kabel wygląda z drugiej strony. Masz możliwość zrobienia zdjęcia zdjętego gniazdka na drugim końcu tego kabla ?

0
  • #20 15 Sty 2015 12:42
    adicur
    Poziom 8  

Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu to jest drugi kabel.... Tamten co był w momencie wypadku podpięty też nie działa...
    A tego z laptopa nie podepnę pod line bo jest inna wtyczka :(

0
  • #21 15 Sty 2015 12:48
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Skonstruuję pytanie inaczej.

Kabel w ścianie, ten który tutaj usilnie próbujemy sprawić aby działał. To on przychodzi do Ciebie z zewnątrz czy też masz gdzieś drugie gniazdo podtynkowe dla drugiego końca tego kabla 4-kolorowego ?

Dodatkowo bardzo bym poprosił o zdjęcie tego kabla 2-zylowego od spodu. tzn tak jak zaprezentowałeś obie końcowki kabla niebieskiego. Chciałbym sprawdzić, które piny są tam zajęte.

0
  • #22 15 Sty 2015 12:52
    adicur
    Poziom 8  

Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu

Przeszukałem cały dom.... i bingo!! W przedpokoju za zamrażarką jest drugie gniazdo. Podłączyłem doń modem i działa net... a kable sam widzisz :)

0
  • #23 15 Sty 2015 12:57
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Hardcore i tego nie rozumiem. Jedynie co podpowiada mi logika to "zrób tak samo z tamtym"

A masz może przypadkiem w domu voltomierz z możliwością sprawdzenia czy jest przejście ? Aby zrobić eksperyment na starym (wyrwanym gniezdzie) czy faktycznie 5 pin daje sygnał na piąty pin w samym gnieździe. Tak czysto doświadczalnie.

0
  • #24 15 Sty 2015 12:59
    adicur
    Poziom 8  

Niestety nie mam :( Szczerze nie znam się wg na tym :((

tak samo czyli jak w tym nowym gniazdku z kolorami?

Widzisz sam, że potrzeba w Norwegii fachowców bo norki to deb... do kwadratu, enter ;)

0
  • #25 15 Sty 2015 13:02
    przeqpiciel
    Poziom 29  

zolty, niebieski 1
    czerwony, czarny 2

Ponawiam:
    Dodatkowo bardzo bym poprosił o zdjęcie tego kabla 2-zylowego od spodu. tzn tak jak zaprezentowałeś obie końcowki kabla niebieskiego. Chciałbym sprawdzić, które piny są tam zajęte. Bo to on jest pomiędzy ścianą a modemem ?

0
  • #26 15 Sty 2015 13:18
    pawel_konin
    Poziom 20  

adicur napisał:
    Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu

Przeszukałem cały dom.... i bingo!! W przedpokoju za zamrażarką jest drugie gniazdo. Podłączyłem doń modem i działa net... a kable sam widzisz :)

Wow pierwszy raz chyba widzę takie myki na oczka szok...
    Człowiek uczy się cale życie

0
  • #27 15 Sty 2015 13:24
    adicur
    Poziom 8  

Dalej nic... Podłączenie gniazdka internetu Podłączenie gniazdka internetu

Dodano po 4 [minuty]:

Czy teraz na bank powinno działać? Może źle kabelki zapiąłem?

0
  • #28 15 Sty 2015 13:26
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Mnie to poprostu mega ale to az SZOK zastanawia jedna rzecz. Skoro ten czarny kabel wczesniej Tobie dzialal a jak widać na zdjęciu jest to RJ45 z zarobionymi pinami 4 oraz 5. To jakim pieruńskim prawem ten kabel Tobie zadziałał na gniazdku, które odkryłeś gdzieś tam skoro tam są zarobione piny 1, 2.

Rozumiem, że jesteś laikiem w tych sprawach ale chyba sam rozumiesz, że pin z sygnałem ma się stykać z pinem na którym ten sygnał jest oczekiwany.

Gdzieś musi być jakieś JAJO !!

Bo rozumiem, że ten kabel:
    https://obrazki.elektroda.pl/4082617600_1421324404.jpg
    w tym gniazdku:
    https://obrazki.elektroda.pl/6768559700_1421322703.jpg
    daje Tobie internet ?!

0
  • #29 15 Sty 2015 13:34
    adicur
    Poziom 8  

Tak ten kabel daje internet w gniazdku które dzisiaj odkryłem

Dodano po 3 [minuty]:

Ponawiam Apel

NORWEGIA POTRZEBUJE FACHOWCÓW OD NETA, PROGRAMISTÓW ETC.
    pomogę znaleźć oferty i wysłać cv!!!
    :) :) :)

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli żółty i niebieski do 4 a czarny i czerwony do 5?

0
  • #30 15 Sty 2015 13:41
    przeqpiciel
    Poziom 29  

Serio. Sprawa jest dziwna. Albo nie jestes w stanie sam zarobić gniazdka domowymi sposobami ( śrubokręt itp ) albo macie tam niezłą rzeźbę :)

Sfrustrowany bezsilnością udałbym się po pomoc do znajomych lub zakupił najtańszy miernik z możliwością sprawdzenia czy jest "przejście" pomiędzy dwoma końcami i sprawdził czy faktycznie 1 odnosi się do pierwszego, 2 do drugiego ... 8 do ósmego pinu. I liczyłbym na to aby tak nie było. Lub zakupił najtańszzy nóż uderzeniowy ( w polsce to koszt około 10pln ) miałbyś pewność, że dobrze zarabiasz.
    Może być też opcja, że kabel w ścianie się uszkodził i baj baj.
    Albo poczekaj aż ktoś zapuka do Ciebie do drzwi. Bo mi skończyły się pomysły :/

Dodano po 53 [sekundy]:

adicur napisał:

Czyli żółty i niebieski do 4 a czarny i czerwony do 5?

Tak też można spróbować. Czemu by nie.

0