Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra h - kamera cofania - brak obrazu na wyświetlaczu po uruchomieniu samochodu

bodzioGB 14 Jan 2015 13:12 7635 8
    bodzioGB
    Level 10  
    Witam,

Zakupiłem ostatnio kamerę cofania wraz z modułem bezprzewodowym gdzie obraz jest wyświetlany w lusterku wstecznym. Kamerę podłączyłem do modułu bezprzewodowego a jego pod zasilanie pod żarówkę wsteczną. Przy wyłączonym samochodzie (przy przekręconym kluczyku) i wrzuconym biegu wstecznym obraz się wyświetla natomiast po odpaleniu auta i odczekaniu ok.5 sek obraz znika.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    pepe150
    Level 36  
    Czy w tym czasie nie wyłączają się również światła wsteczne?
    bodzioGB
    Level 10  
    Tylko obraz z kamery się wyłącza, światła się świecą normalnie.
    zibi581
    Level 22  
    Sprawdz ładowanie akumulatora.
    bodzioGB
    Level 10  
    Sprawa rozwiązana - kamerę podłączyłem pod STABILIZATOR NAPIĘCIA, FILTR NAPIĘCIOWY, 12V a następnie pod światła cofania.. no i hula :)
    _ADAM_
    Level 11  
    Czy mógłbyś rozwinąć, jaki filtr/stabilizator i gdzie zamontowałeś?
    Mam podobny przypadek w Peugeocie 508. Kamera jest co prawda normalna (kablowa, a nie bezprzewodowa), zasilanie podpięte pod przewody żarówki cofania i objaw podobny jak u Ciebie.
    Przy wyłączonym silniku, na włączonym zapłonie obraz z kamery jest, po uruchomieniu silnika, obraz znika, mimo, że na zasilaniu żarówki (i tym samym kamery) jest 12V. Ktoś wie, co może być przyczyną?

Pozdrawiam
    natala23
    Level 10  
    Witam
    Mam ten sam problem z Audi A4 i radiem Pioneer AVIC. Kamera działa przy włączonym zapłonie,po odpaleniu silnika czarny ekran. Możecie opisać jak problem rozwiązać?
    Pozdrawiam
    thomas155
    Level 1  
    Witam panowie, mam taki sam problem w VW Golf V z czujnikami i kamerą cofania zmówiłem taki stabilizator napięcia,filtr napięciowy na allegro, dam znać czy pomogło.
    carrot
    Moderator of Cars
    Spróbujcie wstawić na zasilaniu kamery kondensatory 100n i 1000µF/25V równolegle, a jak nie pomoże to stabilizator LM7812