Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech Z506 - buczenie i trzaski

gidek555 14 Jan 2015 13:13 1494 3
    gidek555
    Level 2  
    Witam, mam problem z moimi głośnikami Logitech Z506. Do ostatniego miesiąca działały idealnie (chodź raz już mi się zdarzył powyższy problem, jednak po odłączeniu wszystkiego i podłączeniu jeszcze raz po 2 dniach - zniknął - także to było wywołane nieobecnością w mieszkaniu przez dłuższy czas - 6 miesięcy za granicą). Główny głośnik z kontrolą głośności (front left), który jest podłączony pod subwoofer buczy niemiłosiernie, obojętnie co zrobię, czy to odłączę inne głośniki, czy odłączę zestaw od karty muzycznej to i tak buczy nawet jak nie ma włączonego źródła dźwięku. Nie było mnie niestety w mieszkaniu cały miesiąc i po powrocie zaczęły się niedogodności. Nawet gdy podłącze do niego słuchawki to dźwięk buczy w słuchawkach. Próbowałem go odłączać, czekać kilka dnia z myślą, że może coś się naelektryzowało ale nic nie pomaga ; / Jest może jakiś sposób na ogarnięcie go ?

Przyznam, że cholernie byłem z nich zadowolony i jeszcze przez 15 min może da się posłuchać czegoś normalnie, bo muzyka zagłusza pierdzenie jednak im dłużej są włączone tym bardziej buczą (na początku jest to może co 10-20 sekund, później już bez przerwy). Niestety gwarancji już nie mam, a problem z tego co zauważyłem jest tylko w tym jednym głośniku z kontrolką więc aż żal się ich pozbywać, bo może wystarczy tylko coś podziałać wewnątrz :)

Z góry dziękuję za jakąś informację, aktualnie czekam na soundbara samsunga do TV jednak lapka, którego mam w innej części pokoju chciałbym dalej móc podłączyć do tych głośników (szczególnie, że mam kartę muzyczną usb surround 5.1 creative x-fi specjalnie kupowaną pod zestaw komputerowy).

Pozdrawiam
  • Helpful post
    11111olo
    Level 42  
    Bez zajrzenia do środka nic się nie zmieni. Szukaj zimnych lutów czy spuchnietych kondensatorów.
    gidek555
    Level 2  
    Dziękuję, zamierzam go rozkręcić i tak, tylko nie wiem czy wina może leżeć w podłączeniu pod subwoofer czy być może w samym głośniku :/
    JDragon
    Level 12  
    Raczej stawialbym na wzmacniacz. Jak dotkniesz masy jacka to buczenie zmniejsza się? Stawiam na kondensatory w torze sygnałowym