Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie kina domowego Sony DAV-DZ110 z telewizorem Sony Bravia KDL-40W605B

krakus088 14 Sty 2015 13:49 4230 4
  • #1 14 Sty 2015 13:49
    krakus088
    Poziom 2  

Drodzy koledzy i koleżanki, jestem zupełnym laikiem jeżeli chodzi o kwestie techniczne, więc od razu przechodzę do opisu mojego problemu.

Korzystałem do niedawna ze starego Trinitrona który połączony był kablami euro z dekoderem Cyfrowego Polsatu oraz zestawem kina domowego Sony DAV-DZ110, wszystko śmigało bez zarzutu. Po zmianie telewizora na Sony Bravia KDL-40W605B oraz dekodera, połączyłem oba urządzenia kablem HDMI. Jak mam do tego zestawu włączyć swoje stare kino domowe? Połączenie nowego telewizora z zestawem za pomocą kabla euro nie przynosi żadnego efektu, podobnie jak zastosowanie chinchy. Zero dźwięku, nadal płynie on z głośników telewizora a nie z głośników zestawu. Nie jest to też wina ustawień telewizora, bo próbowałem już wszystkich konfiguracji dostępnych z poziomu menu. Oto wejścia obu moich urządzeń tj. telewizora oraz zestawu kina domowego.

kino:

TV

Jest jeszcze nadzieja dla tego zestawu czy nie ma już szans na jego współdziałanie z TV?

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 14 Sty 2015 14:40
    grubs
    Poziom 32  

Podłącz dekoder cyfrowego Polsatu bezpośrednio do kina - wyjście audio do wejścia audio in lub przez kabel scart na 2xchinch audio out.
    Jeżeli chcesz mieć dźwięk z TV z aplikacji typu smart lub pendrive czy lan musisz kupić dodatkowy konwerter optical in na 2xchinch.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 14 Sty 2015 14:41
    Polon_us
    Poziom 40  

Proszę podać model dekodera Polsatu.

0
  • #4 14 Sty 2015 14:43
    krakus088
    Poziom 2  

Model dekodera to polsatowski HD7000, oprócz dwóch wejść antenowych, gniazd hdmi i jednego gniazda euro brak innych wejść.

0
  • #5 14 Sty 2015 15:19
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóz, po przejrzeniu instrukcji dekodera i kina niewiele mogę dodać do tego, co napisał kolega Grubs.

Wg instrukcji, jedyną drogą wprowadzenia dźwięku do kina jest wejście AUX IN, także nie wiem, jak przedtem kolega to wszystko miał działające tylko przy pomocy kabli SCART. Ale tam ...

Dodatkowo, do tego co napisał kolega Grubs można użyć konwerter cyfrowo-analogowy. Dekoder ma wyjście cyfrowe SPDI/F, które można wykorzystać. Sygnał z konwertera - analogowy - do wejść AUX kina. Samo kino ustawione na wejście LINE.

A jeśli faktycznie to działało tylko na przewodach SCART, to kolega może spróbować połączyć bezpośrednio dekoder i kino połączeniem SCART. Może jest coś, co nie zostało uwzględnione w instrukcji kina.

grubs napisał:
    lub przez kabel scart na 2xchinch audio out.

Jeżeli kolega zdecyduje się na to rozwiązanie, to sugerowałbym dokładne przyjrzenie się kablowi Euro -> CINCH. Kable CINCH muszą być opisane Audio OUT.
    Można trafić na kable Euro -> 6 x CINCH - 2 x Audio/Video IN i OUT. Ten kabel też może być użyty, oczywiście po podłączeniu prawidłowych przewodów CINCH Audio OUT - tylko dwóch :_)

Powodzenia :_)

0