Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolorowa drukarka laserowa tania w eksploatacji

toczi16 14 Jan 2015 13:49 4977 4
    toczi16
    Level 10  
    Witam,
    jest już sporo tematów o podobnej treści, jednak nie znalazłem niczego interesującego do moich potrzeb.

Obecnie posiadam drukarkę Lexmark E352dn i uważam że był to jeden z lepszych moich zakupów, drukarki potrzebuję do wydruku ulotek na własne potrzeby, drukuję średnio ok. 1000 stron tygodniowo, do tej pory koszt wydruku sprowadzał się tak naprawdę do kosztu zakupu papieru, natomiast sam dosypywałem sobie do niej toner, ostatnio zakupiłem dobrej jakości toner polimerowy i za 2kg zapłaciłem ok. 110zł. Do tego chipy po 3-4zł i jakiś czas temu wymieniłem wałek światłoczuły (bodajże 16zł) i na tym koszty się kończyły. Jednak drukarka jest już naprawdę mocno wyeksploatowana, wydruk jest już słabej jakości, do tego drukuje tylko w czerni i myślę nad zmianą na drukarkę kolorową.

Podstawowymi kryteriami będzie niski koszt eksploatacji i możliwość samodzielnej regeneracji (dosypywanie toneru, reset licznika, wymiana OPC itp). Budżet na drukarkę mam ok. 400-500zł, zastanawiam się nad zakupem drukarki poleasingowej, jest sporo ofert na allegro.

Jakie modele polecacie i jakie będą koszty materiałów eksploatacyjnych? Czy jest w ogóle realne, aby koszty były zbliżone do mojej dotychczasowej drukarki?

Dziękuję i pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    toczi16
    Level 10  
    Miesięcznie myślę ze do 4000 stron, czasem więcej czasem mniej, jednak średnia 5000 raczej za duza. A czy są jakieś drukarki, których części są przewidziane na większe przebiegi a koszt drukarki zamknie sie w moim budżecie?

Proszę w takim razie o przykłady, jakich wydatków i co ile mam sie spodziewać w jakichs drukarkach spełniających moje potrzeby. Mam nadzieje, ze znajdę gdzies zloty środek ;)
    pawelq82
    Level 12  
    Poszukaj Ricoh Aficio SP C410 / C411 / C420
    toczi16
    Level 10  
    Patrzylem na ceny na allegro, pierwszych dwóch modeli nie znalazlem, trzeci zaczyna sie od 900zl. Patrzylem tez na ceny zasypek, 99zl za 350gr wybranego koloru.

Czy na kwoty takiego rzędu muszę sie przygotować? Czy jednak jest cos jeszcze, co warto wziąć pod uwagę?

W sklepie, w którym kupowalem toner rozmawialem kiedyśna temat dobrej drukarki kolorowej, polecono mi jakiegoś samsunga clp, niestety modelu nie pamiętam. Gość twierdził ze jest to jeden z ostatnich modeli, w których można bezproblemowo cos wymienić, bez wymiany polowy drukarki.