Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic tx-42e30e - Biały pionowy pas na ekranie

14 Sty 2015 14:56 1797 6
  • Poziom 13  
    Po włączeniu TV przy lewej krawędzi pojawia się jasno - szary pas/biały pas. Po mniej więcej pół godzinie obok niego pojawia się drugi ciemniejszy pas tej samej szerokości. Wszystko zaczęło się wczoraj i zaczęło się od szatkowania ekranu od lewej krawędzi do środka (równo), i stanęło na tym co jest.
    Zdemontowałem tylną pokrywę - wizualnie jest OK. Wypiłem taśmy i przemyłem złącza - bez zmian. Proszę o sugestie.
    panasonic tx-42e30e - Biały pionowy pas na ekranie panasonic tx-42e30e - Biały pionowy pas na ekranie panasonic tx-42e30e - Biały pionowy pas na ekranie panasonic tx-42e30e - Biały pionowy pas na ekranie

• Poziom 43  
    Prawdopodobnie matryca do wymiany (na jasnym tle widać jakby przebijający znaczek - kwadrat z cyfrą12).
  • Poziom 13  
    Też to przebijanie zauważyłem... Nie dawałem kolejnego zdjęcia, ale jak podam sygnał z dekodera, to pojawia się oczywiście obraz ale zostaje cień po tym prostokącie z komunikatem.
  • Poziom 40  
    Typowy efekt w tym modelu po czyszczeniu matrycy na mokro. Pewnie płyn pozżerał ścieżki na listwie matrycy.
  • Poziom 13  
    Jak byś przy tym był... Strzał w 10. Dobrałem się w końcu do tych płytek z dołu matrycy i na lewej płytce, na wysokości dwóch pierwszych taśm liczne ślady przebarwień i nadpaleń, zarówno zewnątrz jak i od wewnątrz. Po wymyciu znalazłem jedną ścieżkę przerwaną, jednak jej naprawa i czyszczenie cleanerem całości nic nie dało. Z tego co wyczytałem na forum, nie da się wymienić tylko tej dolnej listwy ze względu na sposób montażu taśm. Generalnie naprawa czy nowy TV???
  • Poziom 14  
    Poszukaj raczej zwarcia. Sprawdź multimetrem na brzęczku, czy mają przechodzi z jednej ścieżki na drugą, na która nie powinno. Porównaj z innymi sprawnymi. Miałem podobny przypadek, tylko w plazmie. Tam było to do zrobienia, bo taśmy były wpinane. Na taśmie było lustrzane odbicie, 4 ścieżki po jednej i 4 po drugiej stronie. Musiałem wyciąć i zaizolować te nadpalone, które robiły zwarcie(po porównaniu miernikiem). Ścieżki zbiegały się do jednej takiego samego rozmiaru, wiec miałem pewność, że nic nie będzie się grzało. Nie jestem w stanie powiedzieć, że u ciebie da się to tak naprawić. Powinieneś sam to oszacować :)
  • Poziom 13  
    Zrobiłem dokładnie ja pisze monekx : ścieżki przedzwonione, znalazłem dwie przerwy i je połączyłem, przebić między ścieżkami nie stwierdziłem. Podejrzewam, że uszkodzony jest jakiś element z drugiej strony płytki. Ale to już nie dla mnie...