Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AQSF 109 - Głośne stuki w czasie spuszczania wody

Kromak 14 Sty 2015 17:26 738 8
  • #1 14 Sty 2015 17:26
    Kromak
    Poziom 4  

Mam awarię pralki Ariston AQSF 109, wersja slim.
    W czasie spuszczania wody, zazwyczaj na samym początku, słychać głośne, nieprzyjemne odgłosy. Zarejestrowałem je na załączonym filmie. W czasie nagrywania filmu pralka była w końcowej fazie płukania, przed ostatnim wirowaniem. W bębnie pralki był jedynie jeden ręcznik.
    Oprócz tego pralka wydaje się działać prawidłowo, nie brudzi, nie cieknie, pierze porządnie, ale te hałasy budzą mój niepokój. Czy wiecie co to może być? Będę wdzięczny za każdą sugestię.

• #2 14 Sty 2015 17:31
    t.marynski
    Poziom 17  

Za spuszczanie wody odpowiedzialna jest tylko i wyłącznie pompka spustowa. Nic tam więcej nie ma.

• #3 14 Sty 2015 17:37
    Kromak
    Poziom 4  

Sprawdzałem filtr dostępny z zewnątrz, nie ma w nim niczego.
    Oczywiście, rozumiem, że za spuszczanie wody odpowiada pompa spustowa. Jednakże pompa jest dosyć prostym urządzeniem. Czy więc może wydawać tak głośne dzwięki?

• #4 14 Sty 2015 17:42
    t.marynski
    Poziom 17  

Dawno temu spotkałem się z pompką która miała aluminiowe łopatki i aluminiową obudowę. Kawałek łopatki pękł i robił podczas pracy pompki taki rumor że byłem w szoku. Nie wiem jak jest skonstruowana Twoja pompka i co ma w środku. Musisz zdiagnozować skąd dokładnie dochodzą te dźwięki. Najlepiej przechylić pralkę lekko na bok podczas odpompowywania wody i posłuchać pod spodem tylko uważać by nie przechyliła się na głowę. Można też zdemontować pompkę i sprawdzić na stole lecz będziesz miał problem z jej właściwym zasileniem.

• #5 14 Sty 2015 18:03
    Kromak
    Poziom 4  

To nie jest ten przypadek. Po pierwsze łopatki są plastikowe, po drugie są całe. Dobrze je widać od zawnątrz po otwarciu korka filtra. Są całe i nie ma na nich żadnych widocznych uszkodzeń.

• #6 14 Sty 2015 18:13
    t.marynski
    Poziom 17  

No to pozostaje poczekać do spłukiwania wody i nasłuchiwać skąd te dźwięki. Jeśli z pompki - pompka do wymiany. Innej rady Ci nie zaproponuję.

• #7 14 Sty 2015 20:43
    Kromak
    Poziom 4  

Udało mi się wymontować pompę z pralki. Była w niej moneta 10 gr. Ale nie jestem pewny czy ona mogła spowodować te hałasy?
    Czy jest jakaś metoda sprawdzenia poprawności działania pompy?

• #8 15 Sty 2015 09:46
    Kromak
    Poziom 4  

t.marynski napisał:
    Dawno temu spotkałem się z pompką która miała aluminiowe łopatki i aluminiową obudowę. Kawałek łopatki pękł i robił podczas pracy pompki taki rumor że byłem w szoku.

Miałeś rację, rzeczywiście to moneta 10 gr robiła ten hałas. Wyczyściłem pompę i przy okazji przewody, chodzi jak trzeba.
    Dziękuję za pomoc!

• #9 15 Sty 2015 10:23
    Kromak
    Poziom 4  

Piorę wyłącznie drobniaki. Po praniu wyglądają tak: Ariston AQSF 109 - Głośne stuki w czasie spuszczania wody

Dziękuję i zamykam temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME