Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens/ SF64T352EU - Wyciek wody do dolnej misy

ciniasek 14 Sty 2015 20:35 2712 3
  • #1 14 Sty 2015 20:35
    ciniasek
    Poziom 5  

Witam,
    Mam problem ze zmywarką Siemens SF64T352EU. Od czego się zaczęło. Zmywarce został przerwany program (podczas wypompowywania wody albo tuż po ale pewnie nie pełnego). Po weekendzie próbuję nastawić zmywarkę a tu cały czas wypompowuje wodę (próbuje w kółko pomimo tego że nic nie ma) i tak w kółko. Reset nie pomaga. Myślałem że to czujnik zamkniętych drzwi ale to nie to rozebrałem boki a tam woda w misie na dole. Pływak poszedł w górę i pompa cały czas próbowała wypompować wodę. Zabezpieczenie działa OK. Po osuszeniu dna i włączeniu wszystko działa jak należy program się uruchamia, kończy. Ale postanowiłem nie zamykać jej i obserwować co się dzieje tam na dole. Okazuje się że patrząc na dół z prawej strony (od strony pomp) gdzieś w okolicach środka kapie woda średnio 1 kropla / minutę. W związku z tym mam do Was kilka pytań.

1. Jak zdemontować tą miskę? Schemat instrukcja itp byłbym wdzięczny?
    2. Z czego może kapać. Wydaje mi się że to są okolice środka całej zmywarki może ewentualnie bardziej z prawej strony (koło czegoś czarnego ;-) )

-1 3
  • #2 16 Sty 2015 09:09
    ciniasek
    Poziom 5  

Znalazłem kolejny objaw, a mianowicie woda cieknie nawet wtedy gdy zmywarka nie pracuje. Zalałem ją 4 kubkami wody zaczęło kapać już trochę mocniej.

Podobno może to być wyciek na pompie myjącej? Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy tak może być i ile może to kosztować?

2
  • #4 16 Sty 2015 09:30
    ciniasek
    Poziom 5  

Serdecznie dziękuję.

0