Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja alarmowa - proszę o wycenę wykonania instalacji

14 Sty 2015 22:41 1506 14
  • Poziom 11  
    Witam

Proszę o wycenę samego wykonania instalacji alarmowej bez materiałów w mieszkaniu 4 pokojowym około 70-80 metrów. Przy wejściu w przedpokoju manipulator plus dwie czujki i syrena wewnętrzna w każdym z pokoi jedna czujka, centrala na końcu przedpokoju, kabel prądowy trzeba dociągnąć od bezpieczników które są na początku przedpokoju. Wszystkie przewody mają być w korytkach i dodatkowo syrena zewnętrzna. Na jaką kwotę mam się szykować. Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Moderator Energetycy
    Tu masz wszystko :

Instalacja alarmowa - proszę o wycenę wykonania instalacji
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 11  
    a skąd mam to wziąć
  • Moderator Energetycy
    kali20 napisał:
    a skad mam to wziac

Na przykład z Elektrody - kosztorys przykładowy
    Reszta w Google, jak również w księgarniach technicznych.

W poście #2 podałem tylko nakłady na system alarmowy, należy doliczyć oprzewodowanie oraz listwy instalacyjne, a to już jest w innym katalogu, np. KNR-W 5-08.

PS. Poproś o wycenę wykonawcę i zweryfikuj jego kosztorys/cenę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Warunkowo odblokowany
    Witam instaluję alarmy do budynków i monitoring. Wszystko zależy od kwoty jaką chcesz wydać na alarm i instalację. Zależy jaką centralę i jakiego producenta, jaki manipulator, jaka obudowa, rezerwa zasilania czyli akumulator, czy chcesz mieć powiadomienie na telefon w postaci sms o stanie systemu i monitoring oraz jakie czujki, gdzie rozmieszczone i czy planujesz remont czy nie. Ja osobiście wole czujki bezprzewodowe pomimo że są droższe ale instalacja odbywa się bezinwazyjnie. Opisz coś szerzej to będę w stanie doradzić fachowo.

Dodano po 1 [minuty]:

sam bym wybrał centrale satel plus czujki bezprzewodowe.
  • Moderator Energetycy
    Bronek22 napisał:
    Od tego o czym kolega pisze zależy robocizna. Robocizna softwarowa. Nauka obsługi kilku osób to sporo czasu To też software. Trzeba jeździć, jak klientowi się coś pomyli., trzeba jeździć na fałszywy alarm.(czego nie ma w elektryce).
    Innymi słowy, wyższość alarmowca nad elektrykiem. Tylko podziwiać :P
  • Warunkowo odblokowany
    Hahahah oferuje się klientowi najbardziej elastyczne rozwiązanie nie zawsze najniższym kosztem ale zawsze zapytam jaką kasa dysponuje i ile chce wyłożyć wtedy wiem na co go stać i co mu polecić i doradzić co dla niego było by lepsze a nie wystawić rachunek po którym klient wyzionie ducha. Żeby nie jeździć to trzeba klienta przeszkolić w obsłudze sprzętu który nabył a nie pokazać i kasa w kieszeń i do widzenia. Zaprogramowanie takiej centrali w przypadku 4 pomieszczeń to czas około 30 minut max i to na laptopie gdzie w razie czego wszystkie ustawienia klienta mam zachowane na wypadek awarii.
    Odnośnie hasła ( czego nie ma w elektryce ) to już nie jednego fachowca widziałem co drugi dzień po oddaniu instalacji w której wybijało różnicówkę. Sam instalację robił a potem się główkował skąd upływność. Kolega prosił żebym pojechał do klienta jak będzie ten elektryk i zrobiłem pomiary i gościowi głupio było. O dziwo nawet uprawnienia miał ma pomiary instalacji oraz uziomów i jakoś swojego błędu nie mógł się doszukać więc jeździć co drugi dzień przez dwa tygodnie. Szacun.
  • Poziom 30  
    Bronek22 napisał:
    Klient, czyli inwestor nie może zrobić kosztorysu - bo musiałby wstawić koszty i narzuty wykonawcy.
    A kosztorys inwestorski to co? Inwestor powinien wykonać kosztorys żeby przynajmniej wiedział czy wykonawca liczy sobie dużo czy mało.
    Najlepiej skorzystać z programów do kosztorysowania. Oczywiście kosztorysy inwestorskie nie są zbyt dokładne i czasem można się pomylić nawet o 30%. Ciągnięcie i układanie kabli wstawianie czujek to nie wszystko. Do tego trzeba też doliczyć programowanie instalacji alarmowej, a także szkolenia i inne.
    Tutaj nie ma czegoś takiego jak wyższość czy niższość. Instalator systemów alarmowych oprócz podstaw wykonywania instalacji elektrycznych musi też mieć zakres odnośnie wykonywania systemów alarmowych. Elektryk nie musi posiadać wiedzy z dziedziny instalacji systemów alarmowych, natomiast musi posiadać szeroką wiedzę na dotyczącą instalacji elektrycznych. Inną kwestią jest to, że instalacje alarmowe bardziej podchodzą pod uprawnienia budowlane telekomunikacyjne niż elektryczne.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    kali20 napisał:
    Na jaką kwotę mam się szykować.
    kali20 napisał:
    klientem

Wystarczyło zapytać wykonawcy.

Zamykam. Temat bez wartości dydaktycznych.