Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWG 879 - Podczas pranie śmierdzi spalenizną i nie płucze prania

15 Sty 2015 09:14 7071 53
  • Poziom 14  
    Posiadam pralkę Whirlpool AWG 879 i wczoraj podczas prania coś zaczęło z niej śmierdzieć (palonym plastikiem)
    Nastawiony był program (pranie szybkie) i pralka tylko prała, bez płukania i wirowania. Ustawiając sam program (wirowanie) normalnie odwirowała pranie.
    Co mam sprawdzić ?
    Jak rozkręcić, aby tam się dostać ?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Przyczyną awarii jest spalona kostka na płytce

Dodano po 8 [minuty]:

Mam problem ze zdjęciem tej kostki, czy jest tam jakaś zapadka, czy powinna normalnie zejść pociągając ?
  • Specjalista AGD
    Musisz ją podważyć śrubokrętem i wyjdzie.
  • Poziom 14  
    Ok zaraz sprawdzę
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    To nie przyczyna, to skutek.
  • Poziom 14  
    Udało się
    Whirlpool AWG 879 - Podczas pranie śmierdzi spalenizną i nie płucze prania Whirlpool AWG 879 - Podczas pranie śmierdzi spalenizną i nie płucze prania Whirlpool AWG 879 - Podczas pranie śmierdzi spalenizną i nie płucze prania

Dodano po 4 [minuty]:

Czy na płytce w miejscach osmalonych poprawić luty ?
    Czy gdzieś można dostać taką kostkę ?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Lutujesz płytkę.Wycinasz kombinerkami uszkodzoną część wtyczki i bezpośrednio na bolce płytki wpinasz nowe końcówki z koszulkami termokurczliwymi.Powodzenia.
  • Warunkowo odblokowany
    trzeba wymienić R54 oraz poprawić luty i sprawdzić czy działa.

Dodano po 15 [minuty]:

moja sugestia dotyczyła tych wcześniejszych zdjęć, ponieważ z tego profilu widać uszkodzenie kostki oraz tak mi się wydawało R54 (ale należało by sprawdzić dla świętego spokoju). Można zrobić tak jak zaproponował kolega we wcześniejszym wpisie lub wstawić nową kupując w sklepie z częściami AGD.
  • Poziom 14  
    A gdzie taka kostkę dostać ?
    Chodzi o R54 zaznaczony na czerwono ?
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    wpisz części agd białystok i tam znajdziesz adres ul. bo nie pamiętam, tak to ten zaznaczony na czerwono.
  • Poziom 14  
    Ok dzięki, jutro przejadę się i poszukam kostki. Jak nie znajdę, to zrobię tak jak napisał zbyszeks0

Dodano po 4 [godziny] 5 [minuty]:

Albo przylutować 2 przewody upalone bezpośrednio do pinów na płytce ?
  • Poziom 33  
    Ul. Brukowa 14, Monitor
    Ul. Złota, Tele7
  • Poziom 14  
    Przelutowałem osmalone piny, wymieniłem rezystor R54, na dwa przewody dałem nowe końcówki z koszulkami termokurczliwymi.
    No i po włączeniu pralka działało około 1 minuty, potem zrobiło się jakieś zwarcie i wyłączyło mi bezpiecznik w domu.
  • Warunkowo odblokowany
    no i pralka działa po włączeniu bezpiecznika ok?
  • Poziom 14  
    coś zaczeło śmierdzieć, więc ją wyłączyłem.

Dodano po 24 [minuty]:

Nastawiłem wypompowanie wody oraz odwirowanie i na razie działa.
  • Poziom 14  
    Wydaje mi się że pali płytkę w tym samym miejscu.
  • Warunkowo odblokowany
    czyli dalej jest to samo trzeba sprawdzić od czego są te przewody jaki obwód zasilają.
  • Poziom 14  
    Czy mogłem gdzieś zle polutować ?
  • Warunkowo odblokowany
    mogłeś zmienić wartość R54 według tego co widzę ze zdjęcia.
  • Specjalista AGD
    boguś 20000 napisał:
    mogłeś zmienić wartość R54 według tego co widzę ze zdjęcia.
    Na pewno zmieniłeś, ma tam być 100kOhm.
  • Poziom 14  
    Byłem z płytką w sklepie i taki dostałem, nie wiem czy to jest 100kOhm
    Ale wydaje mi się że sprzedawca coś mruczał pod nosem 10 kOhm

Dodano po 12 [minuty]:

Czy wystarczy jak powiem w sklepie że chcę rezystor 100 kOhm to powinienem dostać odpowiedni ?
  • Specjalista AGD
    gadi napisał:
    Czy wystarczy jak powiem w sklepie że chcę rezystor 100 kOhm to powinienem dostać odpowiedni ?
    Tak. 100kohm/ 0,25W .
  • Poziom 14  
    Kupiłem rezystor i polutowałem.
    Pralka pracuje, ale nie pobiera wody !!!

Dodano po 23 [minuty]:

POMOCY !!!!

Dodano po 31 [minuty]:

Odkręciłem hydrostat, zdjąłem i założyłem wtyczki z przewodami, zdjąłem przewód gumowy i na zmianę dmuchałem i wciągałem powietrze (to samo z hydrostatem)
    Zpowrotem wszystko podłączyłem i DZIAŁA (na razie)

Dodano po 8 [minuty]:

Teraz jak mam zdjętą górną pokrywę pralki zobaczyłem, że kiedy zaczyna się pranie, to wychodzi bokiem piana z pojemnika gdzie sypie się proszek, czy to jest normalne ?
  • Specjalista AGD
    Syp proszek przed praniem do środka pralki.W hydrostat już nie dmuchaj bo go uszkodzisz.
  • Poziom 14  
    No i jest jednak problem
    Jak pralka nabrała wody na początku, tak mieli pranie przez godzinę (program szybkie pranie)
    Więcej wody nie pobierała, ani nie wypuszczała
    Nie przestawiła się na program płukanie
    Na razie wyłączyłem ją i sprawdzę potem czy da się przestawić na jakiś inny program

Dodano po 21 [minuty]:

Przełączyłem na program płukanie i pralka pracowała, ale nie pobierała wody i nie wylawała. Wyłączyłem ją i znowu zdjąłem przewód gumowy z hydrostatu i na zmianę dmuchałem i wciągałem powietrze
    Po włączeniu pralki zaczęła najpierw wylewać wodę, a potem nabierać
    Tylko że tak nabierała, że woda gdzieś zaczęła się przelewać (wylewać na podłogę)

Dodano po 44 [minuty]:

Po wyłączeniu prali jeszcze raz mocno przedmuchałem ten gumowy przewód od hydtostatu. Poczekałem około 15 minut, aż mogłem zmienić program w pralce i nastawiłem program wypompowanie i odwirowanie wody. Wszystko przebiegło bez problemu. Z rury odpływowej wyleciał straszny syf , podejrzewam że to przez ostatnie problemy woda nie była całkowicie wypompowana ze zbiornika ( filtr czyszczony parę dni temu)
    Czy nagromadzenie tego syfu mogło być przyczyną zatkanego gdzieś przewody gumowego od hydrostatu i problemy z pobieraniem i wypompowaniem wody z pralki ?

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Nastawiłem jeszcze raz pranie (program szybkie pranie) i dalej to samo, nie przełącza się na program płukanie
    Wyłączyłem pralkę na kilka minut , a potem pokrętłem wybrałem płukanie.
    Obracało bęben, ale nie wypompowało wody, ani nie pobierało i jak znowu przedmuchałem wężyk od hydrostatu, to wypompowało wodę, a następnie pobierałoi pobierało, az do przelewania się. Wyłączyłem pralkę i nastawiłem pokrętłem wypompowanie odwirowanie. Ten program przebiegł prawidłowo.

Dodano po 18 [minuty]:

Czy to jest wina hydrostatu ?
  • Specjalista AGD
    Musisz zdemontować wężyk od hydrostatu i go wyczyścić .Nie dmuchać tylko zdemontować .Mam nadzieję że tym dmuchaniem nie uszkodziłeś już hydrostatu
  • Poziom 14  
    Obawiam się że mogłem, a jak to sprawdzić ?
  • Specjalista AGD
    Nie zadawaj pytań tylko zrób to o czym pisałem.
  • Poziom 14  
    Zrobię to jutro, dopiero co posprzątałem w łazience i przestawiłem tak aby nie przeszkadzała. Zaraz trzeba kąpać dzieci.

Dodano po 5 [godziny] 21 [minuty]:

Czy wyczyścić sam przewód zaznaczony na zielono, czy cały zaznaczony na czerwono ?