Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmina telewizora LCD, sprzęt używany czy warto ?

juman87 15 Jan 2015 09:57 8286 24
    juman87
    Level 9  
    Witam,zamierzam zmienić sobie mojego lg-ka 37lh3000 na wiekszy (46-50 cali) telewizor.Mam pytanie związane z tym postanowieniem,mianowicie:
    Czy warto brać po uwagę kupno używki?Czasem na allegro/olx idzie "wyrwać" jakiegoś Sony/Samsunga/Sharpa lub Lg (oczywiście LCD) za 700 do 1000 zł,teoretycznie "tylko brać" ,ale zastanawia mnie jak to jest z matrycami,bo boje się ,że kupie a tu zaraz klęknie...I jescze jedno:dlaczego w tych nowych Led Tv producenci tak "żydzą" z rożnymi wejsciami?2 hdmi i brak komponenta to troszke kpina...?Bardzo bym prosił Was forumowicze przeczytanie mojego posta i doradzenie.
    t.marynski
    Level 17  
    Nie warto kolego. Hobbystycznie zajmuję się skupem sprzętu, naprawą i sprzedażą. Dotyczy telewizorów, komputerów, smartfonów i podobnych. Korzystając z dobrodziejstw Gumtree, Olx zauważyłem w czasie ostatnich lat że ludzie w 90% przypadków sprzedają sprzęt gdy zaczyna się coś z nim dziać. Bardzo ciężko tak w rzeczywistości jest trafić na coś kompletnie sprawnego. Dowiadujesz się dopiero o tym gdy sprawdzasz sprzęt podczas zakupu. Na pytania typu: dlaczego to nie działa, dlaczego tak się dzieje - sprzedający zawsze odpowiadają: ja nie wiedziałem, a to tak zawsze było, mi to nie przeszkadzało. Przebarwienia na matrycach, bad pixele, pojawiające się pionowe lub poziome linie, samoczynnie wyłączające się odbiorniki po nagrzaniu i masa masa innych ukrytych wad. Musisz uważać. Z drugiej strony podstawowe telewizory 46-50" z rozdzielczością fullhd i na Amoledach są już tak tanie że nie warto ryzykować z zakupem używki. W ultraHD na razie się nie pchaj ponieważ audycji w takiej rozdzielczości przez wiele kolejnych lat w TV nie zobaczysz. Nasi operatorzy mają problem z prawdziwym HD i nadają w 720p więc o ultra na razie zapomnij. Jeśli chodzi o wejścia i wyjścia. Takie są prawa rynku. Telewizor ma być za 1500zł w sklepie na półce i koniec. Stąd takie okrojenia konfiguracji.

Jeśli chodzi o telewizory powystawowe na aukcjach. Trzeba uważać. 90% z nich to po prostu odkupione używki które wyglądają jak nowe. Wszystkie telewizory powystawowe jakie przywiozłem z Niemiec i Francji miały oryginalne pudełka, nowe piloty (nie były nawet otwarte z folii), komplety które znajdowały się w pudełkach (instrukcje, nawet stare baterie, folie, gąbki). Nasze po wystawówki często nie mają nawet pilota i z życia wiem że 90% powystawowych telewizorów na aukcjach to kit. Duże sklepy nie wyrzucają pudełek! Łudzą się tym iż później w przecenie taki telewizor pójdzie a pójdzie gdy będzie w komplecie.
    User removed account
    Level 1  
    juman87
    Level 9  
    Czyli celujemy w "nówke"....:)Szkoda tylko,że nie produkują już lcd i takiej serii jak mój model,ponieważ jestem bardzo zadowolony z jakośći obrazu,na ale cóż - postęp technologiczny.Nawet nie myślałem o UHD,ani o smart TV.Założenie to prosty Led o jak najwiekszej przekątnej ekranu z w miarę dobrą jakośćią obrazu i 100 hz a do portów HDMI można kupić splitter.Tylko zastanawiam się na ile moę wycenić moj stary model,bo nie mam gdzie go trzymać.
    User removed account
    Level 1  
    juman87
    Level 9  
    Wiem,wiem:)To w koncu to samo,tylko różni się podswietleniem:)

Dodano po 25 [minuty]:

Widziałem na allegro jakieś nowe sharpy 46 cali za 1600.:)Bo Manty,Sencory i Oriony odpadaja zdecydowanie:)
    t.marynski
    Level 17  
    Dlaczego Orion odpada? 3lata temu była wyprzedaż Orionów 22" 23" na allu po 499zł. Kupiłem to dziadkom bo im Axion po 23latach wypadł z obiegu. Orion ma DVBT MPEG4 i działa w Full HD. Pracuje od chyba 5 rano do oporu dzień w dzień bo co emeryci mogą robić w domu?
    I zobacz. Zero awarii! Zero skaz na ekranie. Jak nowy! To samo LG z promocji Cyfry+ co za złotówkę dawali. Kupiłem jak tylko rozdawali. Ten sam schemat działania co Orion.
    I kończąc - nie pytaj co przeżywają właściciele Samsungów którymi 85% półek w sklepach jest zapchanych. W pracy mamy Mantę w HDready. Coś koło 19"20" bo nawet nie wiem. Od 2008r działa 6 dni w tygodniu od 9-10 do 18! Zero skaz.
    Nowym firmom trzeba dawać szansę. Niestety. Inaczej będziemy mieli Chińskiego JVC, Panasonica, Sony, Philipsa z jednym ale - z tej samej fabryki.
    Kolejna rzecz jest taka kolego - byś poczytał o producentach matryc. Najwięcej ich robią LG i Samsung więc kupując Oriona możesz być zdziwiony że w środku masz matrycę z Polski od LG. Polecił bym Ci Toshibę lecz to nie ta półka cenowa. Zresztą - telewizor za 1200 gra tak samo jak ten za 2500 bo w ofercie jakościowej polskich operatorów to nawet najlepsze Soniacze nie mają jak się rozbujać. Co innego gdyby w takim pakiecie NC+ było ze 20 stacji UHD a reszta w FHD to wtedy tak - można działać i myśleć nad lepszym odbiornikiem tymczasem narobili huku z 3D i co? Ile tych audycji jest o ile w ogóle są...
    juman87
    Level 9  
    A moge wrzucic Linka z aukcja tutaj?Bo z tego co sie orientuje to zaraz sie moderatorzy pojawiaja :)...Hmm czytalem o tych Sencorach i podobno nie sa to złe telewizory,tylko minusem jest brak 100hz.O orionach informacji znalezc nie moge ,natomiast w mantach podobno pada oswietlenie matrycy(ceneo.pl).

Dodano po 9 [minuty]:

U mojej babki gra teraz jakis TCl chyba 24 cale,juz prawie rok - zero usterek ,wiec cos w tym jest.
    t.marynski
    Level 17  
    100Hz w LCD?
    Nie pokładaj wiary w teorię.
    juman87
    Level 9  
    Czyli to tylko taki chwyt?
    t.marynski
    Level 17  
    Większość tanich odbiorników ma napisane 100Hz lecz w realu daleko do tego. Tu akurat mam na myśli wszystkie podróby o mniej znanej nazwie. 100Hz? Zgoda ale w Panasonic, Philips, Sony, LG, Toshiba i kilku innych. Widziałem jak działa takie pseudo 100Hz kontra standardowa 50-tka. Tak samo.
    juman87
    Level 9  
    Wychodzi na to ,ze to wszystko to takie chwyty marketingowe.A ogolnie wszedłem na strone Oriona i wyczytałem,ze maja fabryke gdzies w okolicach Torunia.
    t.marynski
    Level 17  
    Tak, są w Polsce jednak nazwać to fabryką będzie ciężko. Oni tak jak LG w Mławie jedynie składają z gotowców.
    User removed account
    Level 1  
    juman87
    Level 9  
    No to mamy pojedynek SHARP 46LD264E vs Orion 48FBT3000D :)1399 vs 1499:)Przemysle i postanowie,Lg sam ni wiem,bo na smart tv mi nie zalezy.

Dodano po 3 [minuty]:

Yt,facebook itd to mam w konsoli ps4.
    User removed account
    Level 1  
    Pablo1964
    Moderator
    juman87 wrote:
    Czy warto brać po uwagę kupno używki?
    Jeżeli jest jeszcze na gwarancji i posiada wszystkie potrzebne dokumenty, w razie usterki da się wymienić. Trzeba jednak liczyć się z możliwością zakończenia żywota wkrótce po upływie gwarancji.
    juman87
    Level 9  
    Jednak zdecydowałem się na Sharpa, tylko musze zaczekac az pogonie mojego LG-ka.
    User removed account
    Level 1  
    juman87
    Level 9  
    Ok., dzięki, a moglibyście polecić mi spiltter do hdmi, taki żeby sygnał nie ulegał zniekształceniu? Posiadam niestety 3 urządzenia ze złączem hdmi.

Spacje i pisownię poprawiono/ proszę o tym pamiętać!
    [_P_]
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    Diody LED stosowane w TV mają bardzo długą żywotność, więc śmiało brałbym używkę, inaczej z CCFL...
    User removed account
    Level 1