Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata pracy mgr z HDD i pendrive - pilna prośba o porady w odzysku danych.

15 Sty 2015 12:42 1041 15
  • Poziom 6  
    Witam!

Wróciłem wczoraj do domu, jak zwykle chciałem obejrzeć ulubiony serial przy kolacji i zdziwiłem się, że ktoś/coś odinstalowało mojego kmplayera. Po chwili zauważyłem, że też innych programów/plików nie ma. Szybki rzut oka czy praca mgr jest, okazało się, że jest. Zgrałem ją na pendrive'a (co najlepsze stan sprzed miesiąca już był na nim nagrany - ok 80% obecnego stanu, więc pod inną nazwą nagrałem drugi raz kompetentniejszą pracę). Zgrałem ważne dokumenty i przystąpiłem do formata, bo i tak to już planowałem. Wszystko super, sformatowałem kompa, podpinam pendrivea i połowy dokumentów nie ma :( :( m. in. pracy magisterskiej, ani jednej ani drugiej wersji. Pisania było dobre 3 miesiące, i wszystko przepadło. Próbowałem recuvy, z pendrivea nic nie odnalazła z dysku znalazła, ale stan pliku: nie do odzyskania. spróbowałem i w Wordzie otwierają się same hieroglify. Nie wiem co za paskudztwo zaatakowało mój komputer, że tak usuwało programy/dokumenty.

Powiedzcie proszę co robić, czy jest jakaś szansa na odzyskanie pracy? Tylko o to chodzi. Pomocy.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dysk pod inny PC trzeba podpiąć, by nic nie nadpisać przy okazji. Spróbuj wtedy DMDE, możesz spróbować też na pendrive.
  • Poziom 6  
    OK, próbuję właśnie z DMDE :) Oby...

Dodano po 23 [minuty]:

Na pendrivie DMDE nic nie znalazlo, tzn cos tam znalazlo, ale nie prace mgr...
    A co wybrałeś? Wszedłeś w $Root i nie było, to spróbuj jeszcze wszystkie znalezione+rekonstrukcja.
  • Poziom 6  
    DMDE znalazło na dysku miliard plików w końcu dokopałem się do pracy, ale podobnie jak z recuvą, odzyskałem ją, ale z samymi hieroglifami typu: " 3ôý㺬¬őůúôůö綫«”§““73§ ". Co z tym zrobić?? Proszę o pomoc
    Na pendrive po wybraniu wszystkie znalezione+rekonstrukcja nie znajduje pliku?
  • Poziom 6  
    NIe znajduje :(

Dodano po 18 [sekundy]:

Teraz skanuje FAT, nie wiem czy cos to da, NFTS nie pomogło...

Dodano po 3 [minuty]:

A jest możliwe, że pendrive jakoś ukrył pliki?? Przyniosłem swego czasu pendrive popodpieciu ksera na uczelni i był problem taki, że nic się nie wyświetlało po otwarciu nośnika, a zajęte było 4gb miejsca. teraz mam we właściwościach pendrivea zajęte 6,39gb, a jak zaznacze wszystko co na nim jest widoczne to pokazuje 5,19gb. Zgadzałoby się mniej więcej wagowo, z tym co utraciłem.

Dodano po 59 [sekundy]:

"zgubiło gdzieś 1,20gb", jest szansa, ze to jakies złośliwe oprogramowanie utrudnia wyśiwetlanie plików??
    NTFS nie znajdzie partycji, jeśli masz partycje FAT32. Możesz spróbować tak samo. Po zakończonym wyszukiwaniu zapisać je, jeśli znajdzie więcej niż jedną FAT. Następnie otwierać każdy ze znalezionych woluminów i sprawdzać. Skoro na dysku znajduje uszkodzony plik, to może być niestety nadpisany, szczególnie jeśli był na partycji systemowej, w dokumentach przykładowo, a ty sformatowałeś ją i zainstalowałeś nowy system.
    Ale powinien ten plik/folder w DMDE raczej w $Root i tak być widoczny. Jeszcze możesz podać loga z USBFix opcja listing i zobaczymy, co jest na pendrive, czy nie ma infekcji.
  • Poziom 6  
    Plik był na "pulpicie" czyli na partycji systemowej :( Czyli już nie mam szans, odzyskać pracy? :(
    bosman91 napisał:
    Plik był na "pulpicie" czyli na partycji systemowej :( Czyli już nie mam szans, odzyskać pracy? :(

Zależy ile było zajęte. Instalując na nowo system mógł zostać nadpisany. Można było na innej partycji go jeszcze umieścić, wtedy by pewnie był ok po odzyskaniu. Krzaczki mogą właśnie wskazywać na jego nadpisanie, dlatego dobrze byłoby go znaleźć na pendrive, jeśli tam był, a teraz go nie ma.
  • Poziom 6  
    Inne pliki, które były zapisywane później i wcześniej niż praca odnajduje ładnie, wszystko jest widoczne. Jedynie praca jest "krzaczasta" ;/ Ale za to pendrive, nie formatowałem, nwet nic nie dopisywałem do niego, a nic nie znajduje :( I jeszce ta sprawa z 1,20gb, które jakby zginęło, jest szansa, że praca jest tam ukryta wraz z innymi plikami?

Przepraszam z góry za takie trywialne pytania, ale kompletnie się na tym nie znam.. :(
    Raczej DMDE to już pokazuje. W systemie możesz w opcjach folderów zaznaczyć opcję "Pokaż ukryte pliki i foldery" oraz odznaczyć "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" a wtedy wszystkie pliki na pendrive będą widoczne z poziomu eksploratora windows. Total Commander też powinien widzieć całą zawartość. Praca była bezpośrednio na pendrive, czy w jakimś folderze? Dziwne, że DMDE jej nie znajduje na pendrive. Opcja wszystkie znalezione+rekonstrukcja powinna pokazać dużą część danych, która kiedyś była na pendrive, nawet te już nieczytelne.
  • Poziom 6  
    Praca była bezpośrednio na pendrive... Już jestem załamany..
    W DMDE była by więc w $Root na samym końcu w plikach, za folderami. Mam nadzieję, że sprawdzałeś do końca.
  • Poziom 6  
    "Jeszcze możesz podać loga z USBFix opcja listing i zobaczymy, co jest na pendrive, czy nie ma infekcji." co to znaczy??

Bardzo proszę o instrukcję dla laików. NIestety będę w domu dopoiero po 22, bo muszę wyjść z domu.

Pozdraiwami bardzo dziękuję za pomoc.
    Pobierasz USBFix, uruchamiasz i klikasz pozycję listing, załączasz wygenerowany log. Oczywiście pendrive ma być wtedy podłączony.