Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba 55L7453DG czy Sony KDL-W828b?

kryss5 15 Sty 2015 15:39 1761 9
  • #1 15 Sty 2015 15:39
    kryss5
    Poziom 4  

Witam,jestem tutaj nowy,zastanawiam się nad zakupem tv od dłuższego czasu, sporo czytałem, poszukuje tv głównie pod konsole ps4. Wszystko wskazuje na to że obydwa telewizory które są w temacie powinny spełnić moje oczekiwania, pytanie który lepszy?:) no chyba że jednak doradzicie coś innego po przeczytaniu odpowiedzi na pytania.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 40 m2(3 w jednym-kuchnia z aneksem,salon,jadalnia)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Okolo 4 metrow,lub gdy gram na ps4 okolo 1.5 metra
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Przewaznie siedze sam gdy gram,a gdy oglądamy tv to do 4 osób max.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Bardzo mało słońca
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Chyba coś 9 letni samsung full hd 40" lcd
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Niski input lag,ładny obraz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Hdmi
    10 .Jakie urządzenia? Ps4,xbox 360,dekoder nc+
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Okolo 6-8h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy akcji,thrillery,jak rowniez głównie programy typu "discovery"
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Może nie tyle serfować,co bardziej okazyjnie oglądać youtube.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?80%-100%
    16. Preferencje co do marki? Bez większego znaczenia ale mam uprzedzenia do philipsa,lg i thomsona.
    17. Preferencje co do wielkości? 55"/60"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepska czerń i skomplikowane menu.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Raczej nie da sie już kupić bez,ale nie ma dla mnie znaczenia czy bedzie miał 3d czy też nie.jeśli już ma mieć to niech używa tych tanich okularów bez zasilania(chyba pasywne,nie znam sie:p)

• #2 16 Sty 2015 09:26
    kryss5
    Poziom 4  

Sorki że truję,ale naprawdeę nikt mi nie doradzi który z tych dwuch lepszy do tego co napisałem? Pozdrawiam.

• #4 19 Sty 2015 08:46
    kryss5
    Poziom 4  

Witam,dziękuje bardzo za rade. Tak samo właśnie typowałem,ale nie dawało mi spokoju czy czasami sony nie bedzie lepsze z racji tej matrycy. że niby sony ma jakieś VA a toshiba IPS,nie znam sie na tym i nie wiedziałem co do moich warunków lepsze. Myślałem jeszcze nad zakupem kina domowego,ale nie od razu bo fundusze nie pozwolą:p z drugiej zaś strony podobno ta toshiba ma calkiem dobre nagłośnienie,wiec na jakiś czas powinno starczyć. Poczytam jeszcze o tych phlilipsach, dziekuje za rade i pozdrawiam.
    P.s. Dzisiaj sprawdziłem co to za ustrojstwo mam od jakichś 9 lat w domu i jest to Samsung LE40A55,starałem sie znaleźć coś odnośnie input laga w tego typu tv,ale za diabła nic znaleźć nie moge, nie wiem jak sie w tej kwestii ma stare lcd do nowego leda, bo czytałem naprzykład że stare tv crt input laga nie miały w ogóle.a jak to jest z prawie 10 letnimi lcd? Czy lag też może być lepszy niż w takiej toshibie naprzykład? Pewnie głupie pytanie,ale jestem ciekaw,pozdrawiam Krystian

• #5 19 Sty 2015 10:38
    estebangomelez
    Poziom 2  

kryss, stoję przed takim samy dylematem jak Ty. Przede wszystkim zastanawiam się nad Sony KDL-W828b. Matryca AV różni się od IPSa tym, że ma gorsze kąty widzenia ale za to lepsze czernie i lepszy kontrast. Jeśli siedzisz na wprost telewizora matryca AV będzie chyba lepsza. Przynajmniej ja tak wydedukowałem. Toshiba ma chyba IPS. Input lag Toshiba ma lepszy niż Sony, ale ten drugi model również bardzo przyzwoicie pod tym względem.
    Dodatkowo biorę jeszcze pod uwagę LG55LB670V, lub jakiegoś tańszego Samsunga jeśli przekonam się, że nie warto płacić za Sony, skoro można mieć produkt bardzo podobnej jakości za niższą cenę.
    pozdrawiam,
    daj znać jeśli już coś wybierzesz bo sam jestem ciekaw :)

• #6 19 Sty 2015 11:18
    kryss5
    Poziom 4  

Hmm no to w takim razie z jednej strony lepiej z AV, tyle że właśnie zapomniałem o tym że tak nie do końca zawsze oglądamy tv na wprost tv. To wyglada tak że jak gram,dostawiam sobie na wprost tv fotel(okolo 1.5 do 2 metrow) jak mam powiedzmy gości na kawie i siedzimy w salonie że tak powiem to siedzimy również na wprost tyle że wtedy to sie juz robią ze 4 metry. Do tego czasami siedzimy na lewo od tv gdy jest nas więcej,siedzimy przy stole i wtedy ta matryca ips by sie przydała, bo w dzisiejszych czasach wiekszość dużych tv około 55" nie ma obrotowej podstawy. Mój stary lcd ma obrotową,więc w razie potrzeby go sobie okręcam:) w tej sytuacji chyba lepiej jak bym wzioł coś z IPS tak że skłaniam sie ku toshibie chyba najbardziej, tymbardziej że cena dość przystępna- najtaniej znalazłem za 4200 zł. Do tych philipsów musiał bym dołożyć conajmniej 1000 zł, a to niestety raczej nie wchodzi w gre:( tv mam zamiar kupić na początku lutego po wypłacie:p pozdrawiam

• #7 19 Sty 2015 11:51
    estebangomelez
    Poziom 2  

No to w takim razie chyba IPS Ci lepiej będzie służył. Ja muszę jeszcze Samsungi rozważyć, bo chyba też mają VA. Ja miałem kupić TV pod koniec stycznia ale nie wiem czy zdążę dojść do jakichś logicznych wniosków tak szybko :)
    pozdrawiam

• #9 20 Sty 2015 13:30
    kryss5
    Poziom 4  

I tego się bede trzymać. Jeszcze raz dzięki za rade, pozdrawiam.

• #10 20 Sty 2015 13:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME