Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

napęd nice moovo xw532 - Jak podłaczyć odbioernik radiowy space do napędu nice

15 Sty 2015 15:40 3318 2
 • Poziom 1  
  Witam,
  chciałbym kupić odbiornik space jednokanałowy uniwersalny i chce go podłączyć do napędu bramy wjazdowej i zgrać go z napędem bramy garażowej. Pytanie czy to się da tak ???
  i czy ktoś zna schemat jak to podłączyć ??
  Zasilanie to rozumiem zrobić w miejscu baterii a jak podłączyć resztę ??

  Napęd bramy to : NIce moovo xw532
  odbiornik radiowy uniwersalny space re431sp
  pozdrawiam
 • specjalista -automatyka bramowa
  Ten napęd akurat nie ma ŻADNYCH wejść za wyjątkiem bluebusa do akcesoriów (totalnie idiotoodporny) ani wyjść zasilających (manewr z wyjściem baterii trochę naciągany , ciekawe czy zadziała) - dłubanie w napędzie w celu znalezienia miejsca podpięcia wbudowanego radia do procka możliwe aczkolwiek likwidujące gwarancję i trzeba wiedzieć co się robi.

  Możesz użyć (dość kosztownej) opcji - do odbiornika Space (z osobnym zasilaczem) podpiąć specjalnego pilota Nice MTI4 (który zamiast guzików ma zaciski śrubowe i można bez demolki do niego podpiąć zewnętrzne guziki lub jak tu - odbiornik innego systemu) a wszystko umieścić w zasięgu zarówno napędu Nice jak i pilotów Space.

  Albo do szyny bus napędu podpiąć zewnętrzny włącznik (Nice MK) a do jego guzika z funkcją krok po kroku podlutować kabelki od odbiornika Space (utrata gwarancji na włącznik)

  Jest tu za to chyba (jeśli dobrze zrozumiałem instrukcję - można zapytać u Nice o dokładne działanie) ciekawa funkcja fotek (jakby proteza guzika)- dodatkowy zestaw fotek umieszczony daleko od bramy od strony podwórka skonfigurowany jako fotokomórki G otwiera bramę jako przycisk.