Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TMK MTS10z - Nie trzyma temperatury. / piec Camino

Mellucci 15 Jan 2015 15:41 2064 1
    Mellucci
    Level 13  
    Witam.
    Po dłuższej rozmowie z producentem , który jak na razie nie potrafi mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie odwołuję się z pomocą do Was. "Gość wciska mi ściemę, że paliwa nie mam jak piec jest zasypowy xD"

A więc tak koledzy :
    Piec miałowy Camino, zasypowy rozpalany z góry.
    Powierzchnia do grzania 250m2 budynek ocieplony 10cm steropian (łącznie ok 16 kaloryferów)

Data zakupu sterownika : 23 grudnia otrzymanie przesyłki (sterownika) MTS 10z firmy TMK WRZEŚNIA
    link do instrukcji obsługi : http://www.tmk.com.pl/images/tmk/manual/Instrukcja-MTS-10z.pdf

Sterownik kupiony na chwilę zastępczą po wymianie dmuchawy na WPA 120
    (nowy piec w kotłowni - ok. kwietnia bieżącego roku)

Sterownik NA CHWILĘ OBECNĄ podłączony jest tylko do : DMUCHAWA , POMPA CO i TERMOMETR wraz z WYŁĄCZNIKIEM TERMICZNYM

Moje pierwsze ustawienie , które w 100% było idealnym rozwiązaniem I NA TAKICH STEROWNIK PRACOWAŁ, i takie chciałbym także i teraz wykorzystać :

TEMPERATURA NA DWORZE ok -10 stopni
    Temperatura załaczania pompy 35 stopni
    Zakres regulacji temperatury kotła 55
    Aktualna temperatura kotła to (+/- 2 stopnie a nieraz caly czas trzymał 55)

Maksymalna moc dmuchawy to 30%
    Minimalna moc dmuchawy 20%
    + reszta nastawiona fabrycznie

Na chwilę obecną sterownik ustawiony jest tak :
    TEMPERATURA NA DWORZE +2 stopnie
    Temperatura załanczania pompy 35 stopni
    Zakres regulacji temperatury kotła 56 stopni
    Aktualna temperatura kotła - 49 stopni i potrafi spadać

Maksymalna moc dmuchawy to 40%
    Minimalna moc dmuchawy to 20%
    + reszta nastawiona fabrycznie

Z podkreślonego wyżej nastawienia byłem zupełnie zadowolony, jednakże na chwilę obecną mam parę pytań:

Co może być tego przyczyną ? Skąd taka różnica temperatur??
    - może uszkodzenie potencjometru, czy też regulatora pracy dmuchawy ??
    Dlaczego są takie różnice temperatur pracy sterownika , jak na poprzednim nastawieniu 30% było wszystko OK ??
    Czy jest to może przyczyna termometra, z którego coś wyciekło - patrz zdjęcie

Dodam , że w instalacji posiadam także aktualny termometr a pomiary AKTUALNEJ TEMPERATURY KOTŁA zgadzają się w rzeczywistości ze wskazaniami sterownika.
    Piec ostatnio czyszczony 3 dni temu.

W załaczeniu przesyłam zdjęcia pieca wraz z POKAZANIEM gdzie znajduję się dmuchawa.

Proszę o nie odpisywanie, że to stary piec itp itd
    INTERESUJE MNIE JEDNO CO JEST PRZYCZYNĄ TAKIEJ PRACY STEROWNIKA SKORO PRACOWAŁ NA MNIEJSZEJ MOCY DMUCHAWY I BYŁO TO WSZYSTKO OK.
    Paliwo nie uległo zmianie - miał. Cały czas z tego samego korzystam.

Będę na bieżąco śledził temat.
    Mellucci
    Level 13  
    Dzisiaj dałem sobie troche czasu i widzę , że po zakreceniu kaloryferów sterownik nawet przy ustawieniu mocniejszej wydajności dmucahwy nie potrafi utrzymać temperatury (różnica 8 stopni) na dodatek przy wyświetlaczu zapalała się parę razy kropka na wyświetlaczu.

Sterownik nadal nie potrafi utrzymać i dobić do wskazanej temperatury
    Załączone miniatury.

Tzn jeżeli ustawię temperaturę wskazaną np. 65 stopni to na 30% mocy dmuchawy dobije mi do 58 i potrafi spadać i tak dalej....

Cenię jakość firmy nadal, poprzednio użytkowałem także tej formy sterownik (SW 100 z roku 2003 starego typu dzisiaj juz go nie produkują i nadal do dnia dzisiejszego działa bez zarzutu (lecz nie posiadał zwolnień podczas dobijania do wskazanej temperatry)