Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka lampa uv i klej loca

Cruiser92 15 Jan 2015 16:26 4725 5
    Cruiser92
    Level 8  
    Witam , jakiś czas temu zacząłem naprawiać uszkodzone digitizery w telefonach i mam zamiar kupić sobie zestaw lampę i klej loca do naprawy digitizerów zespolonych z wyświetlaczem i prosiłbym o poradę jaką lampę i klej będzie do tego najlepszy i co prócz tego by się przydało.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
    boneksl
    Level 18  
    A w czym chcesz naprawiać te digitizery? bo wymiana w lumi 520 a w lumi 720 to całkiem inna para kaloszy, kwestia czy dasz radę.
    Cruiser92
    Level 8  
    lumie np 820 i 920 maja oddzielny digitizer i wymiana jak dla mnie jest bardzo prosta , chodzi mi np o samsunga s2,s3 itp
    Czytałem trochę o tym i najlepszą jak dla mnie metodą jest wyjęcie modułu z ramki i dopiero oddzielenie wyświetlacza od szybki , czyszczenie wszystkiego i klejenie z użyciem formy.Tylko nie wiem na jaki sprzęt się zdecydować , dopiero zaczynam z tym zabawę więc nie chciałbym wydać dużych pieniędzy.
    Cruiser92
    Level 8  
    Pomoże ktoś z wyborem?
    gruktel

Level 32  
    To tak lampa wystarczy jak do tipsów klej o gęstości 1000 tylko pytanie jak ty chcesz wyklejać zbita szybkę rozumiem że masz piec do demontażu szyby potem musisz wyjąć lcd z ramy i ułożyć w formie i skleić i dopiero wtedy wkładasz z powrotem do oryginalnej ramy.
    Cruiser92
    Level 8  
    Tzn mam stację lutowniczą hot air nad piecem się jeszcze zastanawiam a cały proces chcę robić tak jak mówisz tylko zostaje kwestia tej ramy czy podczas klejenia muszę szybkę jakoś dociskać i jaki dokładnie klej użyć?
    Generalnie sprzedawany są dwie rodzaje lamp:

http://allegro.pl/lampa-uv-do-utwardzenia-kleju-loca-digitizer-lcd-i4979291760.html

http://allegro.pl/lampa-do-utwardzania-klejow-kleju-uv-loca-lcd-48w-i4987024600.html

Nie mówiąc o tych za parę stów myślę że ta 48w będzie lepsza ponieważ jest bardziej mobilna a w tej zamkniętej wydaję się być mało miejsca , co o nich sądzisz/