Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka lampa uv i klej loca

15 Sty 2015 16:26 4215 5
  • Poziom 6  
    Witam , jakiś czas temu zacząłem naprawiać uszkodzone digitizery w telefonach i mam zamiar kupić sobie zestaw lampę i klej loca do naprawy digitizerów zespolonych z wyświetlaczem i prosiłbym o poradę jaką lampę i klej będzie do tego najlepszy i co prócz tego by się przydało.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
  • Poziom 18  
    A w czym chcesz naprawiać te digitizery? bo wymiana w lumi 520 a w lumi 720 to całkiem inna para kaloszy, kwestia czy dasz radę.
  • Poziom 6  
    lumie np 820 i 920 maja oddzielny digitizer i wymiana jak dla mnie jest bardzo prosta , chodzi mi np o samsunga s2,s3 itp
    Czytałem trochę o tym i najlepszą jak dla mnie metodą jest wyjęcie modułu z ramki i dopiero oddzielenie wyświetlacza od szybki , czyszczenie wszystkiego i klejenie z użyciem formy.Tylko nie wiem na jaki sprzęt się zdecydować , dopiero zaczynam z tym zabawę więc nie chciałbym wydać dużych pieniędzy.
  • Poziom 6  
    Pomoże ktoś z wyborem?

• Poziom 32  
    To tak lampa wystarczy jak do tipsów klej o gęstości 1000 tylko pytanie jak ty chcesz wyklejać zbita szybkę rozumiem że masz piec do demontażu szyby potem musisz wyjąć lcd z ramy i ułożyć w formie i skleić i dopiero wtedy wkładasz z powrotem do oryginalnej ramy.
  • Poziom 6  
    Tzn mam stację lutowniczą hot air nad piecem się jeszcze zastanawiam a cały proces chcę robić tak jak mówisz tylko zostaje kwestia tej ramy czy podczas klejenia muszę szybkę jakoś dociskać i jaki dokładnie klej użyć?
    Generalnie sprzedawany są dwie rodzaje lamp:

http://allegro.pl/lampa-uv-do-utwardzenia-kleju-loca-digitizer-lcd-i4979291760.html

http://allegro.pl/lampa-do-utwardzania-klejow-kleju-uv-loca-lcd-48w-i4987024600.html

Nie mówiąc o tych za parę stów myślę że ta 48w będzie lepsza ponieważ jest bardziej mobilna a w tej zamkniętej wydaję się być mało miejsca , co o nich sądzisz/