Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiana silnika corsa b 1.2SZ

15 Jan 2015 17:49 762 4
  • Level 9  
    Witam Kolegów
    Chcę wymienić silnik w mojej corsie B, obecnie mam silnik 1.2 SZ, a chcę włożyć silnik z Astry F 1.4 NZ. Zastanawiam się czy jeżeli założę osprzęt zapłonowy tzn cewkę zapłonową i czujnik obrotów wału ze starego silnika i wymienię elektronikę silnik mi odpali. Czytałem że należy wymienić wiązkę silnika, elektronikę i pozostać przy aparacie zapłonowym. Czy możecie mi poradzić co będzie najrozsądniejszym wyjściem żeby corsa odpaliła. Dziękuję za pomoc.
  • Moderator of Cars
    Dało by radę NZ uzbroić w osprzęt z SZ. Tylko że z przełożeniem całej elektryki pewnie było by mniej roboty.
    Wybór padł na C14NZ bo taki już masz, czy tak sobie wymyśliłeś?
  • Level 9  
    Właśnie taki silnik mam, już nawet udało mi się zamontować cewkę zapłonową zamiast aparatu zapłonowego. Z tego co zauważyłem to jedynie czujnik w kolektorze ssącym ma inną wtyczkę, ale można będzie też założyć ze starego silnika. Zastanawiam się jednak jak pisałem czy instalacja silnika przy elektronice ma takie same wyjścia, czy nie trzeba zmieniać podłączeń przy wtyczkach elektroniki.
  • Moderator of Cars
    Nie zauważyłeś najważniejszego - czujnik położenia wału w SZ przy kole pasowym.
  • Level 9  
    Zauważyłem, założyłem koło pasowe z silnika 1.2 SZ i czujnik też z tego silnika. Tylko właśnie nie wiem czy sama zmiana elektroniki wystarczy żeby silnik pracował.