Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

carisma 1,9 td kopcenie na niebiesko

radeklewy87 15 Jan 2015 17:53 1197 7
    radeklewy87
    Level 9  
    witam posiadam problem z carismo 1,9 TD 90 km a mianowicie auto odpala normalnie lecz po rozgrzaniu się silnika zaczyna kopcić na niebiesko i spada z obrotów a także zapala się kontrolka Check engine, dodam że przed tymi objawami zostało zalane jakieś lipne paliwo i nie wiem co mogło przez to się popsuć, proszę o podpowiedz
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Na moje poszła uszczelka pod głowicą, sprawdź czy nie gotuje Ci się w zbiorniczku wyrównawczym.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To wypadało by cokolwiek sprawdzić - jak kopci po rozgrzaniu, to pewnie pierścienie się skończyły. Bez diagnostyki można sobie gdybać.
    radeklewy87
    Level 9  
    no własnie co do uszczelki to się nie gotuje i oleju nie ubywa ani nie przybywa, wszystko jest w normie a czy możliwe jest by pompa wtryskowa padła bo tak twierdził jeden mechanik, znowu jeśli chodzi o świece to były niedawno wymieniane ale to tez by miał ciężko palić no własnie jak się trochę orientuje to może być wiele powodów takiego kopcenia ale wiele osób ma taki problem przy zimnym silniku a tu jest na odwrót
    Artek1024
    Level 12  
    Kolego, jak mniemam posiadasz carismę z silnikiem renault 1.9 td, idąc dalej tym tropem zasilany jest pompą wtryskową lucasa, jeżeli tak jest w tych pompach zaciera się emulator przestawiacza ( taki zawór na pompie) rozgarnięty mechanik bedzie wiedział który.
    Najczęściej jego wymiana kończy ten problem.
    radeklewy87
    Level 9  
    no właśnie tak jak kolega napisał tak czytałem na forach że to główny problem w carismach tylko z tego co wiem jest to silnik od volvo s40 i takie problemy tez one posiadają a głownie to sprawa jest zalania złej jakości paliwa
    Artek1024
    Level 12  
    w volvo i carismie jest dokładnie ten sam silnik z renault.
    radeklewy87
    Level 9  
    aha więc zacznę od tego zaworu i zobaczę czy pomoże bo szczerze to kolega co miał wczesniej to auto też miał taki problem i wymienił pompę i było ok ale po co wymieniać pompę jak wystarczy sam ten zawór, wiec jak dojdę co było to napisze chyba że ktoś miał podobny problem i coś jeszcze doradzi ;)