Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil zgc 50-8-44 Prawa kolumna "pierdzi" przy niskim basie

15 Sty 2015 18:02 1149 13
  • Poziom 5  
    Witam mam problem z Tonsil zgc50, mianowicie prawa kolumna lekko pierdzi przy basie lub strzela kto co woli. Nie jest to wina wzmacniacza (unitra pw-9013) przy zmianie kanału na lewy to samo wiec wina leży w głośniku. Na początku myślałem że jest kolumna nie szczelna ale to na pewno nie to bo jak wyciąłem gdn z kolumny to wciąż pierdział/strzelał. Kupiłem całe zestawy naprawcze sklejone na allegro lewy głośnik gra a prawy jak powyżej. Więc czego to jest wina, czy może tego zestawu naprawczego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Zwrotnica lub głośnik, centralnie cewka siedzi?
  • Poziom 5  
    Cewka cie ociera a zwrotnica wydaje sie cala
  • Poziom 33  
    pasfix napisał:
    Cewka cie ociera a zwrotnica wydaje sie cala

Wydaje się :D
  • Poziom 5  
    Sprawdzałem ją nic nie było spalone a kondensatory całe
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Nie cewka nie trze, zamieniłem głośniki w kolumnach z lewej na prawą i to samo czyli głośnik najwyraźniej
  • Poziom 33  
    Czyli cewka pewnie przegrzana :-(
  • Poziom 39  
    To można sprawdzić, trzeba trzema palcami OSIOWO popychać membranę do wewnątrz i puszczać (oczywiście palcami trzymamy na łączeniu kopułki i membrany), jeśli podczas ruchu membrany będzie słychać dźwięk jakby ktoś wsypał piasku między cewkę i magnes to cewka jest przegrzana.
  • Poziom 5  
    Nie pisałem wyżej że tego nie ma i jest wszystko z cewką dobrze
  • Moderator Akustyka
    bestboy21 napisał:
    ktoś wsypał piasku między cewkę i magnes to cewka jest przegrzana.
    Niekoniecznie. Cewka może delikatnie upalona i przerywać w trakcie pracy.
    Głośnik jest dobrze sklejony?
  • Poziom 15  
    Należy jeszcze pomierzyć rezystancję cewki głośnika i ewentualnie porównać jej wartość z rezystancją tego sprawnego.Może cewka głośnika dostała tzw.skrutu w skutek przegrzania lub obcierania i wtedy rezystancja jego zmaleje.
  • Poziom 33  
    Post 8 o przegrzaniu :-) spadek rezystancji musi być spory aby zwykły omomierz to wykrył a musi być nieznaczny skoro jakoś działa? Dalej zmieniasz głosnik czy zamieniasz tylko wtyki kanałów wzmacniacza?
  • Użytkownik obserwowany
    Sprawdź czy zimnych lutów w zwrotnicy nie ma - to wiekowe kolumny i warto to sprawdzić. Pzdr