Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Matiz 99r - Nie odpala

15 Sty 2015 18:31 2100 14
  • Poziom 9  
    Witam. Jest problem z iskrą. Auto nie odpala , czasami wielmożny zechce zagadać ale podziała chwilę i można przejechać kilkadziesiąt metrów jeśli w ogóle można to nazwać jazdą. Zero mocy , krztusi , strzela, kaszle i po chwili zdycha i już nie odpala. Nie ma iskry. Zasilanie cewki ok , sterowanie z kompa cewką ok , na wyjściu WN jest piękna iskra , przewody WN są dobre , i tu się iskierka kończy. Nie wychodzi z aparatu zapłonowego. Zasilanie aparatu jest ok , na 2 pozostałych pinach jest 5V z kompa na czujniki czyli tu też jest ok , kopułka i palec niedawno zmieniane. Check się zapala normalnie na kilka sekund po czym gaśnie. Nigdy nie zgłaszał żadnych błędów więc pozwoliłem sobie pominąć czytanie błysków. Podejrzewam moduł optyczny w aparacie. I tu proszę was o ocenę sytuacji zanim zostanie kupiony nowy moduł . Zgadza się wszystko co do podejrzewanego?
  • Poziom 42  
    Maciek 01 napisał:
    kopułka i palec niedawno zmieniane

Być może tu jest problem, wymienić.....
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Problem w tym że nie mam dostępu do oscyloskopu. :(
  • Poziom 42  
    Oscyloskop zbędny i w dodatku do matiza...??!!
    Maciek 01 napisał:
    Nie wychodzi z aparatu zapłonowego.

Zajrzałeś pod kopułkę czy nie?
  • Poziom 9  
    auto jest koleżanki i nie mam go pod ręką teraz. nie odkręcałem kopułki bo mówiła że kopułka i palec mają około 3 miesiące. Sprawdziłem wszystko wyżej wymienione. I ewidentnie problem tkwi w aparacie.
  • Poziom 19  
    Witam,nie sugeruj się tym że coś było wymieniane bo dzisiejsze części czasami jednego dnia nie wytrzymują,zwłaszcza układ zapłonowy.Zresztą dostałeś już podpowiedź.pozdr.
  • Poziom 9  
    ok. czyli jedno z 3 elementów:
    - kopułka
    - palec
    - moduł .
    Do tego zmierzałem właśnie żeby ktoś potwierdził że zakres poszukiwań trzeba zawęzić do tych elementów. . Czy można ten zestaw zaryzykować?
    modul-kopulka-palec-mando-matiz-kpl-wawa-nowy
    Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Ewentualnie mają też DAC w razie jakby ten nie pasował do tego aparatu.
  • Poziom 19  
    Z tego co doczytałem to pisałeś że iskra nie wychodzi z aparatu.Czyli rozumiem że z cewki wychodzi.Poszukiwania więc są zawężone do...Pozdr.
  • Poziom 9  
    dokładnie tak. z cewki wychodzi normalna iskra a z aparatu już nie.
  • Poziom 9  
    w tym że auto nie moje i fundusze nie moje więc nie chciałbym kupować nietrafionych prezentów :D . dobrze jest się upewnić jak się nie zna auta :D
  • Poziom 42  
    Oczywiście, zawsze można auto zepchnąć w kąt lub do rowu, bo się nie opłaca
    Takie "ogórki" naprawiam bez wjeżdżania na stanowisko, wystarczy "pod płotem", nic prostszego...za darmo się nie da...
    The End...
  • Poziom 9  
    Och jaki ty jesteś debeściak z pod płota. Myślałby kto . Arogancji ci nie brakuje. Nie zrozumiałeś mojego poprzedniego posta to się nie wymądrzaj.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież ten aparat tak łatwo się testuje. Do tego test cewki w stresie, i wszystko wiadomo w 5 minut. Spokojnie można pod płotem. Tylko trzeba pomyśleć jak i mieć czym. Wszystko czego potrzebujesz, zostało podane w tym temacie. Zamykam.