Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Radeon HD5450 GDDR3 1GB - nie działa z płytą Fujitsu Siemens D2750-A2

15 Sty 2015 19:47 1173 20
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z nowokupioną grafiką Asus Radeon HD5450 GDDR3 1GB.

Parametry mojego komputera

Płyta główna: FUJITSU SIEMENS D2750-A2.
    Procesor: DualCore Intel Pentium E5200.
    Pamięć: GoodRAM GR800D264L6/2G
    Dysk: 1TB wd green
    zasilacz oryginalny od tego peceta.

I tu pojawia się problem. Po podłączeniu wyżej wymienionej grafiki, komputer nie startuje. Po odłączeniu, grafika komputer normalnie działa. Czy jest jakaś szansa, żeby ta karta w nim zadziałała? Dodam, że kombinowałem z ustawieniami w biosie, lecz nic nie pomogło.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 33  
    Karta o ile sprawna musi działać, jaki zasilacz - choć ona ma taki niskie tdp że nie powinno sprawiać problemu, jakie sygnały biosu?
  • Poziom 6  
    Zasilacz fujitsu siemens 280W, fabryczny do tego kompa, grafika na pewno jest sprawna ponieważ dopiero co została zakupiona. po odpaleniu kompa razem z tą grafiką chłodzenie procesora kręci na max obrotach i pika kilka razy krótkimi dźwiękami.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 6  
    Odpalam kompa cisza prze około 15/20s, potem szybkie krótkie 4 piknięcia 1s przerwy potem 2 krótkie szybkie piknięcia, 1s przerwy i 3 krótkie szybkie piknięcia, 1s przerwy 3 krótkie szybkie piknięcia
  • Poziom 33  
    Wygląda na Awarda, ale nietypowego, jest integra VGA? wyjmij grafikę, dociśnij ram.
  • Poziom 6  
    No ja znalazłem wyjaśnienie kodu jak 4-2-3-3 – Uszkodzenie płyty głównej, tak jest Integra bo cały czas na niej pracuje, lecz chciałem troszkę go ulepszyć i dokupiłem grafe ram i dysk, wszystko nowe i wszystko prawidłowo podłączone.
  • Poziom 33  
    Znalazłeś kod bo poprawiłeś post, po wyjęciu gpu działa?
  • Poziom 6  
    Zgadza się. :) Jak nie mam tej karty wsadzonej, to wszystko śmiga, a jak ją włożę do kompa, to już tylko pikanie.
  • Poziom 33  
    Uszkodzony slot pci-e, grafika?
  • Poziom 6  
    Komputer ma jeszcze gwarancję na jakieś 3 miesiące, a grafika dopiero co kupiona, więc raczej wątpię, żeby była uszkodzona. Dysk i pamięć kupowałem w tym samym sklepie co kartę graficzną i reszta działa.
  • Poziom 6  
    Tak, wszystko dokładnie i po kolei. Siedzę w komputerach od 4 lat, więc mam pewną wiedzę na ten temat.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jedyne rozwiązanie montaż innej gpu w slot i sprawdzenie twojej w innym kompie na tym etapie to wróżenie :cry:
  • Poziom 6  
    Postaram się to sprawdzić jak najszybciej i dam znać co i jak, dzięki za pomoc. :)
  • Poziom 12  
    Sprawdź slot PCI-E czy nie ma jakichś wygiętych styków oraz zanieczyszczeń, szukałem na innych forach problemów związanych z twoją płytą główna i kartami graficznymi, znalazłem jedynie zapytania o sterowniki, co do samej karty też bardzo standardowa, większość egzemplarzy z pasywnym chłodzeniem, jedyne co przychodzi ma na myśl to uszkodzone lub zabrudzone złącze PCI-E, jeśli możesz to sprawdź twoją płytę z inną kartą graficzną jak napisał jeden z moich poprzedników
  • Poziom 6  
    Ostanio bardzo gruntownie czyściłem cały komputer, rozkręcając go na części pierwsze i wszystko jest praktycznie jak nowe. wszystkie styki są proste i nie uszkodzone, jak będę miał inną grafikę lub gdzie sprawdzić swoją na pewno to uczynię.
  • Poziom 43  
    serwer25 napisał:
    Komputer ma jeszcze gwarancję

Zatem dlaczego z niej nie skorzystasz?
  • Poziom 6  
    No wiesz kartę dopiero dziś otrzymałem i wszystko dziś zacząłem sprawdzać. ja jestem taki że jak mogę i gwarancja mi na to pozwala to sam szukam najpierw rozwiązania. wysłać na gwarancje to nie problem ale najpierw lepiej sprawdzić co i jak bo nieraz jest to mała błahostka.
  • Poziom 12  
    Najłatwiej przeoczyć banalną pomyłkę czy niedopatrzenie, często głupio spytać by kogoś nie urazić a wiele przypadków to właśnie banalne przeoczenia.
  • Poziom 6  
    Dokładnie tak jak mówisz.