Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LED z dobrym skalowaniem divx

15 Sty 2015 19:59 870 5
 • Poziom 9  
  Witam,

  na początku mały wstęp :), mój 10 letni telewizor SONY KV-29XL71, zaczyna kończyć żywot :(, przewaga czerwonego, na razie zmniejszałem ustawienia czerwonego w trybie serwisowym, jakoś jest nie najgorzej, ale wiem, że to początek końca. Ciekawe ile tak wytrzyma bez pogarszania się stanu? Od razu mówię, że gdyby nie to, i gdyby były w produkcji ciągle dobre crt, nawet na 10 lat ale z dobrym dźwiękiem itp to bym nigdy nie kupił nowego płaskiego z Full HD. Lubię ten rodzaj obrazu, jaki jest na dobrym crt. Ale czasy są jakie są i trzeba się przystosować. Zastanawia mnie parę rzeczy. Czy są jakieś jeszcze modele, może to taka moda, które nie wyglądają jak cienkie delikatne obrazy (cienkie ramki, podstawy z drucików jak u sony, albo jakieś krzyżaki).

  Ideałem dla mnie jest jeśli chodzi o wygląd Pioneer Kuro, tak dla mnie powinien wyglądać płaski tv:

  http://www.pioneerelectronics.ca/pio/pe/images/portal/cit_3430/441157936PDP-5010FD.jpg

  gruba rama, przynajmniej na taką wyglądająca, podstawa prawdziwa stabilna, może to przyzwyczajenie z crt, tam się czuje stabilność. Pół biedy jakby można do nowego tv zmienić podstawę, ale nie, kupuj co nasi projektanci wymyślili albo spadaj. Pioneer Kuro gdyby miał zużycie prądu nawet te 200W przy 50 calach i był dostępny nie wahałbym się kupić, używany oczywiście :)

  Ktoś powie, że teraz jest wysoka super jakość itp, ale normalny człowiek nie potrzebuje tego 4K lub full HD, zważając na ceny Blu Ray płyt. Dla mnie jest bardzo dobrze jak widzę 480p (Blu Ray rip 700x304) na tym moim 29 cali.

  Zastanawia mnie, nie jestem ekspertem, dlaczego ktoś, podobno wygasły patenty na kineskopy trinitrion, nie robi crt do dziś. Rozmiar i waga oraz zużycie prądu (choć z tym różnie bywa) to plusy oczywiście dzisiejszych telewizorów płaskich. Ale ja nie widzę więcej plusów.

  Następna sprawa, to dźwięk. Może i wiele osób ma kino domowe ale ja nie mam, i w płaskim, bym już musiał kombinować aby polepszyć efekty. W moim mam 2x10W i 15W basowy i jest naprawdę nieźle. Naprawdę bym nie miał nic przeciwko aby ten płaski miał te min 25cm głębokości ale w nim dobry wzmacniacz i głośnik niskotonowy.

  A teraz kup tv za 2000 zł do tego soundbar za 500 zł? Mój kosztował w promocji w 2005 grudniu 2899 zł :D I ma co trzeba, kolory bajka. Szkoda, że w Polsce nigdy nie były dostępne modele Sony crt z rynku USA te HD, do tego dodać USB czytanie divx i bajka. W google Sony CRT XBR.

  Albo wejście D-SUB, mam lapka T60 IBM, wybrany dzięki pomocy i opinii na elektroda. Dziękuję za to. I on nie ma HDMI a jest niezły ale go już nie podłączę bo nie ma D-SUB w nowych tv, z euro to samo, 1 i koniec.

  Jedyny problem w technologi crt, to katody siadające, a dokładnie chyba w Sony najczęściej zielona, gdyby to rozwiązać jakoś ;) to nie widzę minusów crt.

  Natomiast tak jak w temacie. Jaki obecnie tv ma dobre skalowanie filmów divx?

  I pytania:

  Czy dvdrip (powiedzmy 640x352) strasznie wygląda na tv 42 cale? od obrazu 2.5 metra siedzę w prost.

  Czy jak 640x352 puszcze przez kompa i przez skaluję do 720p to już w miarę da się oglądać, tak jak pisałem dla mnie nie musi być HD ale nie lubię za bardzo widzieć dużych tych kwadracików jak słaby rip.

  Czy z usb można czytać pliki avi powyżej 2 gb?

  Musiałem to napisać, bo to co się dzieje, mówię to z perspektywy klienta to szok, technologia coraz lepsza a sprzęt coraz gorszy, 5 lat to maks podobno jak pochodzi to już dobrze

  Pozdrawiam wszystkich.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 1  
 • Poziom 1  
 • Poziom 9  
  Płynność? w sensie na minus czy na plus?
 • Poziom 1