Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser do systemu car audio

Crist 15 Sty 2015 20:17 792 0
  • #1 15 Sty 2015 20:17
    Crist
    Poziom 9  

Witam forumowiczów.

Mam problem a mianowicie pewną koncepcję i tak się zastanawiam czy znajdzie się ktoś kto jest mi w stanie jakoś pomóc. Projektuję własne car audio, którego centrum ma być tablet. Wszystko jest fajnie tylko brakuje mi jednej funkcji a mianowicie zestawu głośnomówiącego, z racji tego że nikt jeszcze nie rozwiązał tego software'owo pomyślałem żeby zrobić to sprzętowo. Mianowicie chciałbym aby po wejściu do samochodu telefon łączył się za pomocą zestawu bluetooth z radiem w samochodzie. Problem tkwi w tym że, mam podłączony tablet do auxa w radiu i żeby korzystać z tej funkcjonalności musiałbym przepinać kable z tabletu do zestawu bluetooth. Tu pojawia się moja koncepcja: mikser audio 2 kanały stereo (czyli 4 kanały mono) nie musi być żadnych potencjometrów bo nie widzę potrzeby regulacji. Jednak to nie wszystko, na forum widziałem schemat takiego miksera i to nawet z bajerami jednak jedyny bajer, który by tu się przydał to podział kanałów, czyli na 1 wejściu mam tablet i nazwijmy go slave na drugim kanale mam podłączony zestaw bluetooth i ten kanał nich będzie nazwany master. Wyjście mam podpięte do auxa w radiu. Teraz pojawia się pytanie: Jak zrobić żeby po zwiększeniu napięcia na kanale master spadło napięcie na kanale slave, czyli łopatologicznie mówiąc zestaw bluetooth powinien wyciszać tablet.

Czy to jest możliwe? Jak to złożyć żeby działało? Czy da się zrobić coś na bazie tego schematu? Mikser do systemu car audio

0 0
  Szukaj w 5mln produktów