Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark e330 i Windows 7 x64 jaki wybrać sterownik

mkpl 16 Sty 2015 11:21 756 1
  • #1 16 Sty 2015 11:21
    mkpl
    Poziom 37  

Witam.

Od dłuższego czasu mam problemy z wydrukiem.
    Używałem drukarki na domyślnym sterowniku windows i działy się z nią różne dziwne rzeczy.

Przy wydruku pdf powiedzmy o 3 stronach potrafiła wybrudzić po jednej linijce jakiś znaków nawet i 40 kartek papieru...

Używałem Foxitreader ze względu na szybkość włączania.
    Po zmianie na Adobe PDF jest lepiej. Drukuje dobrze i odpowiednią liczbę stron lecz między kolejnymi stronami drukarka ma przestoje 10 sekund. Wygląda to tak jakby każda z stron była osobnym zleceniem wydruku.

Zastanawiam się jaki driver zainstalować. Na stronie producenta mam do wyboru:
    - Universal Printer Driver
    - Lexmark Travel Print plug-in for the Lexmark Universal Driver 1.5 and up
    11/26/14
    - Universal PostScript 3 Emulation Print Driver v2.8.0.0
    11/26/14
    - Universal PCL5e Emulation Print Driver v2.8.0.0
    11/26/14
    - Universal Print Driver Installation Package v2.8.0.0
    11/26/14
    - Lexmark Travel Print plug-in feature allows dynamic printer discovery and selection at print time.
    02/01/12

Obecnie mam zainstalowany "Universal Print Driver Installation Package v2.8.0.0" i zastanawiam się czy nie powinienem zainstalować innego (jestem zielony jeśli chodzi o języki drukarek).

Jeśli chodzi o typy wydruków drukuję dużo schematów w formacie PDF i innych dokumentów ale z racji bycia studentem generuję też sporo plików w formacie WORD. Generalnie zależy mi na szybkości i jakości wydruków PDF.

Jeszcze jedno pytanie na koniec. Czy istnieją jakieś aktualizacje firmware do tej drukarki?

Na stronie producenta dokopałem się jedynie:
    E23x and E33X Network Firmware Flash file

Ale wydaje się to być firmware wyłącznie do drukarki z modułem ethernet...

Pozdrawiam

0 1
  • #2 16 Sty 2015 16:37
    sosarek

Poziom 43  

Sprawdź na tym :
    Universal PCL5e Emulation Print Driver v2.8.0.0.

0