Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP laserjet 6L - głośna praca błąd krytyczny

16 Sty 2015 12:47 750 3
  • Poziom 6  
    Kupiłem używaną drukarkę Hp laserjet 6L. Działała bez problemów do czasu gdy podczas drukowania zaczęła głośno pracować i drukować kartki z poprzecznymi symetrycznymi liniami na całej kartce. Teraz gdy chcę wydrukować stronę testową podobnie drukarka drukuje kartkę z poprzecznymi liniami i zapalają się trzy diody. Po wciśnięciu przycisku gasną dwie - górna pomarańczowa i dolna zielona a środkowa się świeci.Dodatkowo przy włączeniu do sieci słychać głośną pracę i taki sam dźwięk podczas drukowania.

Proszę o jakieś wskazówki co może być przyczyną awarii drukarki i jak temu zaradzić.
  • Poziom 28  
    A wymieniłeś kardridż na inny zacznij od tego
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Najprawdopodobniej skończył się laser. Można go próbować reanimować przez nasmarowanie osi lustra polygonu olejem - czasem pomaga.
    Pozdrawiam !
  • Poziom 6  
    Hej tak wymieniłem toner i podobna sytuacja.

Jeśli chodzi o laser to możliwe ale z tego co się orientuję to jest inny kod błędu.

Dodano po 2 [godziny]:

Postanowiłem sprawdzić działanie lasera. Jak się okazało silnik krokowy się "zatarł". Podczas pracy wpadał w drgania stąd ta głośna praca drukarki. Zdemontowałem go i nasmarowałem olejem do tego wyczyściłem lustra bo były zabrudzone.

Pozdrawiam