Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Be Quiet System Power 7 model: BQT SU7-500- Spalone elementy Q17 ZFW, Q16 ZEW

16 Sty 2015 12:59 1647 5
  • Poziom 12  
    Zasilacz po przepięciu, zlokalizowalem spalone elementy Q17 ZFW, Q16 ZEW
    - nie mogę odczytać R110 i R27 oraz Q15 oraz potrzebuję dla porównania wartości R25 R31, R32.
  • Moderator
    Czy tak to wygląda bo nic nie zrobiłeś ku temu by sobie pomóc...
  • Poziom 12  
    Jakby wyglądało tak to bym nie pytał - tranzystory te same, ale płytka inna. Szukałem na różnych forach, ale brak jakiejkolwiek informacji. Konstrukcja całkiem inna od słynnych serii np. Be Quiet E5.
  • Moderator
    Arczi26 napisał:
    Szukałem na różnych forach, ale brak jakiejkolwiek informacji. Konstrukcja całkiem inna

Zatem ty również nic nie robisz ani nie zrobiłeś w tym kierunku by taki fakt zmienić...

Powtarzam takie lub podobne fakty, ale to jak przysłowiowym „grochem o ścianę”.

Chyba zacznę takie tematy bez udokumentowania fotograficznego (przynajmniej) od strzału wysyłać do kosza jako zbędne dla potomności...
  • Spec od monitorów
    To para komplementarna, produkcja "made in China"
    Cytat:
    ZEW - PBSS4240T NPN 40V/ 0.3W / 2A / hfe>450 / low Uce sat
    ZFW - PBSS5240T PNP identycznie jw.

* datasheety ogólnie dostępne, np. Link_ PBSS4240T
  • Poziom 12  
    No ale mi chodzi o wartości R110 i R27 oraz Q15 oraz potrzebuję dla porównania wartości R25 R31, R32. Tranzystory wiem jakie mam wstawic, a zdjęcie płyty zasilacza nic nie wnosi do problemu dlatego nie robiłem.